Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2006, 10:56   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie branie oleju mk1-kompresja ok-więc którędy ucieka???

napisałem tego posta w nawiązaniu do mojego poprzedniego o braniu oleju...

bo cały zcas sie zastanawiam:czy mozliwe jest zeby auto miało dobra komperesje-13/kazdy cylinder a silnik brał olej?

przeciez olej "jest brany" przez silnik w momencie gdy pierscionki przepuszczają,tak???

ale skoro kompresja jest ok-mierzona 2 razy na oleju poł syntetyku ford formula x=r 10/40 wiec mowia mi wszyscy z e niemozliwe by ten olej uszcelnił piercionki w momencie pomiaru bo on jakis "penetrujący czy płuczący jest"wiec on uszczelnic nie moze...więc któredy ten olej jest brany????

uszczelniacze wymienione,olej zmieniony na mineralny 15/40 i ...niby jest poprawa bo mniej go ubywa ale zawsze ubywa...ok 100-150gr na 350-400km

wycieku gdzies w silniku nie zauwazylismy wiec co tu jest nie tak???

silnik 1,8 benz z gazem od 1500km(miesiąc czasu) 182tys przebiegu,wczesniej nie wiem ile brał oleju bo od razu po zakupie zamontowalismy gaz.
eksploatowany głównie w miescie.
silnik ma moc,przyspieszenie ,chodzi równo,nie grzeje sie...wiec wsyztsko jak najbardziej ok sie wydaje byc....

doradzcie cos bo po woli tracimy cierpliwosc i nerwy do tego mondka...

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 11:49   #2
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Budowa silnika jest trochę bardziej skomplikowana. pierścionki masz trzy każdy ma inne zadanie w uproszczeniu jeden uszczelnia, drugi jest odpowiedzialny za utrzymanie kompresji i jeszcze jeden zgarnia nadmiar oleju. Kompresja może być dobra, ale pierścień olejowy może być już nieszczelny i jak motor jest zimny olej dostaje się do komory spalania. Sprawdź czy jak go odpalasz na zimno to nie czuć charakterystycznego zapachu palonego oleju. Ojej może być też spalany jak ciągasz przyczepę lub np. jak np. jeździsz pod czerwona kreskę. Miałem kiedyś eclipsa i jak nim szałem to potrafił spalić ok. 0,5 1000km normalnie było ok. kompresja 15 na każdym cylindrze. Sprawdź czy gdzieś z uszczelnień nie wycieka olej, bo takie ilości przy normalnej eksploatacji to troszkę dużo. Zobacz czy przy gazowaniu nie kopci na niebiesko. Może jeszcze gdzieś uszczelka pod głowica jest przepalona, ale to ciśnienia nie były by równe. Na pewno coś masz nie tak w układzie olejowym silnika może te uszczelniacze były źle zamontowane?
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 12:12   #3
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

nie no usczelniacze fachowiec od forda wymieniał wiec musi byc ok!
a co do tych piersionków to wiem wiem ze sa 3 na kazdym tłoku,ale w jakiej kolejnosci sa ułozone tego nie wiem,ale czy jednak nie jest dziwne ze ta kompresja jest równa 13 na kazdym?bo dla mnie tak na logike było by zrozumiałe:auto bierze olej,ma kompresje na poziome 7-8 i jest słabsze,do tego czasem nierówno chodzi =sa pierscionki do wymiany a ty wszytsko ok tylko ten olej bierze....
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 12:29   #4
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Nie koniecznie nie zawsze tak jest
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 13:06   #5
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

a czy w takim razie -pytam na zapas-pierscionki wymienia sie kompletami czy tylko te które sa zuzyte?mogło by to obnizyc koszt ewent wymiany...wpozniejszym czasie
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 14:56   #6
Tarot
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2004
Skąd: Police
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI 125PS
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie

Lepiej wymienic wszystkie. Pierscionki to nie jest duzy koszt. Ja za komplet na tlok 55 zl placilem.

PS: U mnie jak bral tyle oleju co u Ciebie , to na jednym cylindrze mialem 8 a na pozostalych 13.
Tarot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 21:34   #7
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

a ja mam 13 na kazdym...i to jest dziwne....
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.