Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2014, 16:26   #21
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Dobrze rozumujesz Kalik, ale problem jest w uruchanianiu zimnego silnika, a nie wymieniać rozrusznik za 500 zł czy nie, bo i tak po wymianie, problem pozostanie, i jak nie zapalał, tak dalej bedzie to samo.
Można zobaczyć, czy rozrusznik kręci normalnie, ani nie za szybko, ani nie za wolno, długo czy krótko.
Problem leży gdzie indziej, a kolega nie wie jak sprawdzić świece żarowe.

A u Was w niemcowni, to chyba niczego nie naprawiają, tylko ,,neue ,,
Jak w cieżarówce tam zmieniałem pęknięty resor, to nawet śrub nie odkręcają, tylko bierze palnik, odcina wszystkie śruby, wyjmuje resor, nie wymienia 1 pióra, tylko zakłada nowy, a stary zabieraj sobie do kabiny, wież do Polski.
Co kraj to inny obyczaj.


Ostatnio edytowane przez salom ; 17-11-2014 o 16:30
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 16:55   #22
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

dostać się do świec w 2.0 tdci aby wyjąc na stół to operacja na pół dnia dla zawodowego fordziarza, a amator bedzie klnąć na czym świat stoi i wystrzeli taką cene że opadnie Ci kopara.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 17:05   #23
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiem ze moga byc i swiece, ale wtedy pokazuje blad na kompie, przynajmniej u mnie tak bylo. Co do warsztatow to masz racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tu sa sami wymieniacze, az zal czasem.
Dlatego moj wyjalem, rozebralem i niestety tez musialem wymienic, bo regeneracja to koszt 70-100€, a w tej cenie chodza nowki. Oczywiscie nie oryginaly forda.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I tu sie zgodze, moj zaufany mechanik wymienial je 3 godziny!!!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 18:22   #24
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiem ze moga byc i swiece, ale wtedy pokazuje blad na kompie, przynajmniej u mnie tak bylo. Co do warsztatow to masz racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tu sa sami wymieniacze, az zal czasem.
Dlatego moj wyjalem, rozebralem i niestety tez musialem wymienic, bo regeneracja to koszt 70-100€, a w tej cenie chodza nowki. Oczywiscie nie oryginaly forda.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I tu sie zgodze, moj zaufany mechanik wymienial je 3 godziny!!!
Dziękuję wszystkim za porady. Czyli póki co wykluczylem tylko akumulator, a abscar po teście aku/rozrusznik powiedzal ze to rozrusznik podłączl kompa i błędów brak wiec może swiece ok? Może jeszcze ta pompa paliwa sam już niewiem, wygląda na to że trzeba będzie robić po koleii bo sam juz nie wiem gdzie z tym dalej jechać żeby ktoś dobrą diagnozę zrobił. Jaki jest koszt zakupu/wymiany swiec czy tej pompy? Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 18:34   #25
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Moment, z tego co wiem to w naszych dieslach nie ma pompy elektrycznej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za wszystko odpowiada pompa wysokiego cisnienia, prawda?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesli sam nie umiesz wyjac i rozebrac rozrusznika, to podjedz do jakiegos warsztatu i niech to przy tobie zrobia. Roboty na 20min gora, a od razu sie dowiesz czy to winowajca.

Tutaj swiece [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 17-11-2014 o 18:42
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 20:50   #26
ilb
ford::average
 
Avatar ilb
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 118
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Części do rozrusznika kosztują 60 złotych, nie daj się naciągnąć na 500 zł.
Wyjmuje się wcale nie tak łatwo, ale jak ktoś już to robił, to da radę. W warsztacie pewnie ze 150 zł za robociznę wezmą.
Na Górczewskiej w Warszawie blisko obwodnicy zregenerują Ci go za 160 zł jak im go dostarczysz. 100 zł robota, 60 zł części.
ilb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 22:39   #27
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Części do rozrusznika kosztują 60 złotych, nie daj się naciągnąć na 500 zł.
Wyjmuje się wcale nie tak łatwo, ale jak ktoś już to robił, to da radę. W warsztacie pewnie ze 150 zł za robociznę wezmą.
Na Górczewskiej w Warszawie blisko obwodnicy zregenerują Ci go za 160 zł jak im go dostarczysz. 100 zł robota, 60 zł części.
Nie wyjmowalem nigdy rozrusznika wiec sam się raczej do tego nie zabiore musze znaleźć szpeca co mi to zrobi taniej niz 500. Z ta pomka paliwa jak pisaliscie tez raczej chyba nie bo ciężko by palił za każdym razem a nie po kilku godzinnym postoju.Chyba że źle rozumuje.
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 04:13   #28
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Miałem podobne objawy jakie sa opisane przez zakladajacego ten temat.
Diagnozy mechaników również padały na akumulator,świece itp....aż któregoś wieczoru poszedłem do garażu i poprosiłem aby ktoś zakręcił rozrusznikiem, a ja w tym czasie otworzyłem maskę silnika i obserwowałem okolice gdzie on sie znajduje .W momencie kiedy zauważyłem że podczas kręcenia rozrusznika widać było w jego okolicach iskrzenie, nabrałem pewności że mój rozrusznik nadaje się do regeneracji.Zdemontowalem go (co w przypadku s-maxa nie jest takie trudne) zawiozlem do firmy która zajmuje się regeneracją rozrusznikow.Zapłaciłem 100 pln za jego regeneracje i moje klopoty z ciezkim paleniem zniknely.Dodam ze u mnie objawy pojawily sie po przebiegu w okolicach 100 tys.km.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 11:21   #29
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Dokładnie , też obstawiam rozrusznik. W zeszłym tygodniu naprawiałem : tulejki , nowy automat ,czyszczenie, robocizna - 290PLN . Automat nowy bo upalił się stały + z aku . Używki nie chciałem bo nie wiadomo na co się trafi .

M
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 14:20   #30
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał mkk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie , też obstawiam rozrusznik. W zeszłym tygodniu naprawiałem : tulejki , nowy automat ,czyszczenie, robocizna - 290PLN . Automat nowy bo upalił się stały + z aku . Używki nie chciałem bo nie wiadomo na co się trafi .

M
W przyszłym tygodniu znajomy mechanik weźmie auto na noc do siebie i rano zobaczy odpalanie bo wg niego rozrusznik kręci dobrze (odpalał po godzinnej przewie po jeździe) stwierdził że może jakiś czujnik temperatury albo zobaczy ciśnienie paliwa na listwie (coś tak powiedział)
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.