Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2018, 19:32   #1
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Hej. Starałem sie dbać o każde moje auto w miara moich możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , tym razem mam całkiem nowe mondeo w kolorze czarnym i chciałbym utrzymać świeży wygład jak najdłużej. Niestety nie posiadam garażu, a auto myje na myjni bezdotykowej.
-opłukuje dokładnie całe auto wodą z myjni,
-myje ciepła wodą (z wiadra) z szamponem SONAX przy użyciu rękawicy,
-do felg używam wody z sodą i kwaskiem cytrynowym,
-opłukuje ponownie całe auto,
-wycieram irchą syntetyczną,
-do plastików wewnątrz nam SONAX cockpit pfleger,
-do skóry mam preparaty COLOURLOCK,
-opony nacieram CARTEC auto-cosmetic,
-co kilka tygodni nakładam TURTLE ICE WAX wosk w płynie,
Ten wosk w płynie daje efekt , ale za słaby i przydało by sie zdecydowanie coś lepszego.
Tylko pamietajcie ze nie mam warunków na dopieszczanie w garażu, a szkoda bo miał bym wymówkę dla żony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 19:41   #2
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

A nie myślałeś o ceramice?
Znacznie łatwiej utrzymać później auto w czystości, tzn. mycie jest łatwiejsze/ mniej czaso i praco chłonne
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 20:47   #3
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie myślałeś o ceramice?
Znacznie łatwiej utrzymać później auto w czystości, tzn. mycie jest łatwiejsze/ mniej czaso i praco chłonne
Ceramika fajna sprawa lecz mimo wszystko myślałem o czymś co da mi fan z głaskania auta, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a kosztu ceramiki to moja żona nie zaakceptuje do budżetu domowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 21:01   #4
orzel_man
ford::advanced
 
Avatar orzel_man
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-01-2016
Skąd: Północna Polska
Model: E61 Bandziora
Silnik: M57N biturbo +++virus ;)
Rocznik: 2005
Postów: 477
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Co do lakieru. To zależy czy chcesz fajny look czy długotrwały efekt.
Do felg to bym jednak polecił ADBL vsmpire liquid jako deiron z pyłu i rdzy.
Świetnie po tym sie domywa. Lub Tuga zielona. U kumpla na polerowanych felach dała
Super efekt.
orzel_man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 21:15   #5
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceramika fajna sprawa lecz mimo wszystko myślałem o czymś co da mi fan z głaskania auta,
Ale to nie tak, że później mycie jest "bezobsługowe", swoje trzeba zrobić, po prostu łatwiej uzyskać dobry efekt. Poprzednio miałem Panther Black więc wiem ile czasu zajmuje mycie i jak długo ten efekt się utrzymuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kmop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a kosztu ceramiki to moja żona nie zaakceptuje do budżetu domowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zaakceptuje jak dzięki temu poświęcisz jej więcej czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 21:58   #6
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Cytat:
Napisał orzel_man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do lakieru. To zależy czy chcesz fajny look czy długotrwały efekt.
No chyba myśle że fajny look wystarczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ORZEL_MAN sam masz czarny lakier i pewnie spędzasz trochę czasu przy aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 22:13   #7
orzel_man
ford::advanced
 
Avatar orzel_man
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-01-2016
Skąd: Północna Polska
Model: E61 Bandziora
Silnik: M57N biturbo +++virus ;)
Rocznik: 2005
Postów: 477
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Heheh. Trochę tak. Przy dwójce dzieci brakuje tego czasu. Ale staram sie.
Jak look No to jakiś fajny wosk z jak największą ilością carnauby.
Na początek może jakiś tester. Zeby sobie zobaczyć jak to jest.
Dodo juice ma bardzo fajne. U siebie kładłem rainforest rub.
Wcześniej cleaner pod wosk dobrze dać.
Jeszcze jedno pytanko. Czy będziesz kładł ręcznie czy maszynowo.
Faje są tez preparaty. All in one AIO. w jednym kroku można z lakieru fajne efekty wyciągnąć.
Mam u siebie auto brite Cherry glaze. Świetny efekt. I Extra zapach.
orzel_man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 22:20   #8
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Cytat:
Napisał orzel_man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy będziesz kładł ręcznie czy maszynowo.
Tylko i wyłącznie recznie bo na użycie maszyny itp urządzeń nie mam warunków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 22:24   #9
orzel_man
ford::advanced
 
Avatar orzel_man
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-01-2016
Skąd: Północna Polska
Model: E61 Bandziora
Silnik: M57N biturbo +++virus ;)
Rocznik: 2005
Postów: 477
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Tak jak pisałem.
Temat dluuugi strasznie.
Trochę info jest tu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A ogólnie to polecam forum kosmetykaaut.
Tam już jest bardzo szczegółowo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orzel_man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 21:04   #10
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nowy czarny mk5- co proponujecie użyć

Cytat:
Napisał orzel_man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ogólnie to polecam forum kosmetykaaut.
Tam już jest bardzo szczegółowo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje 'ORZEL_MAN'Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.