Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2008, 03:01   #1
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie przycisk podnoszenia szyb

nie dziala mi przelacznik podnoszenia szyby pasazera. raz na 100 razy zakontaktuje. sterowanie szyba pasazera od strony kierowcy dziala OK wiec to ewidentnie cos z przelacznikiem.

jak go wyciagnac?
da rade bez zdejmowania calego boczku drzwi?

__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2008, 06:14   #2
portege
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 17-03-2008
Model: Focus MK I
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Witam.
Raczej napewno uszkodzony jest przelacznik podnoszenia szyb.Do swojego kupilem jakis czas temu za jakies 40zl uzywany.
Nie musisz demontowac boczku, w malej wnece przy klamce jest taka mala zaslepka, zdejmij ja i odkrec srubke znajdujaca sie pod nia wtedy zdejmij plastik, ktory okala klamke i masz w ten sposob dojscie do przycisku - a ten wystarczy wymienic i wpiac w kostke. :fcp1
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PC242332.jpg (101.5 KB, 1186 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PC242333.jpg (114.8 KB, 1149 wyświetleń)
portege jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2008, 23:23   #3
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

dzięki za pomoc - wyjąłem przycisk, rozmontowałem jak moglem ale ze wszystko wyglądało OK to złożyłem z powrotem. zaczął działać ale nie na długo więc to na 100% przycisk. niby konstrukcja prosta jak cepa a jednak się skopał :fcp15 czyli do wymiany - nówka pewnie z 250zł :fcp5

p.s.
czemu do przycisku od szyby pasażera dochodzi aż 6 kabli??? :fcp15 spodziewałem się dwóch... no max czterech, ale sześć? ma ktoś może schemat?
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 09:47   #4
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

belek, jeju ale banalny problem opisujesz. po 1sze NIE MUSISZ KUPOWAĆ NOWEGO przełącznika!!! Jak już wyciągnołeś stary i go wkładasz spowrotem to co myślisz, że będzie działać.To tak jakbyś zdjął przebite koło i nałożył je spowrotem i myślał że po założeniu wszystko będzie ok. Jak go wyciągnołeś to go rozbierz na pół w środku są blaszki metalowe styki które ci zaśniedziały i nie stykają poprostu. Weź płąski śrubokręt i przejedz kilka razy po tych blaszkach aż je troche zarysujesz (zedrzesz warstwę zaśniedziałą, która nie przewodzi) i gotowe. Ja jak kupiłem auto miałem to samo roboty na 10min i do dnia dzisiejszego zero problemu. Co do kabli to jak zauważysz to w przycisku masz jeszcze podświetlenie wiec diodę też trzeba jakoś zasilić.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 11:21   #5
Kerajka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Albo zaśniedziałe, albo zatłuszczone. Można też benzyną ekstrakcyjną przepłukać dla pewności.
Kerajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 13:10   #6
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał mario591
Jak już wyciągnołeś stary i go wkładasz spowrotem to co myślisz, że będzie działać
:fcp2 wiadomo ze przeczyscilem styki wyciagnalem nawet diode podswietlajaca zeby dostac sie wygodnie do blaszek.
nie byly zasniedziale. nie przeczyscilem ich benzyna - zaraz sprawdze czy to pomoze. z tego co sie przyjrzalem to nacisniecie przycisku przerywa obwod a nie zalacza nowy... chyba ze sie myle. dlatego prosilem o schemat. skrobalem co sie dalo... troche sie poprawilo ale po kilku razach znowu przycisk zaczal przerywac... sprobuje jeszcze sie nim pobawic...
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 17:48   #7
portege
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 17-03-2008
Model: Focus MK I
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Daj sobie z tym spokoj.Na allegro znajdziesz uzywke za ok 50zl.Zadko kiedy sie zdaza zeby naprawic taki przycisk a jezeli juz to na krotki czas.
portege jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 20:51   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

belek, a skrobałeś te takie okrągłe (wyglądająjak sutki) zgrubienia (miejsca styków) tej ruchomej blaszki. Weź przejedz najlepiej papierem ściernym. Bo tak naprawdę po co kuować nowy jak tam są same metalowe styki nie ma żadnej elektoniki ani filozofii. Jak przerywa po oczyszczeniu to widocznie za słabo to zrobiłeś. A może blaszki jak je przetarłeś są ok ale nie zwierają bo trzeba je podgiąć troszkę, czasami nie wystarczy tylko przetrzeć. Zrób 1 raz a solidnie to nie bedziesz musiał po 10 razy rozbierać tego przycisku. No albo jak kolega portege, sugeruje jak masz za dużo kasy i nie chce ci się robić to pozostaje ci szrot albo allegro. Przy czym do ceny z allegro 50zł dolicz ok 10zł za wysyłkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 18:12   #9
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Koledzy, a powiedzcie, czy ma to znaczenie do których drzwi przeznaczony jest dany przycisk? Już piszę, o co mi chodzi:
Mam uszkodzony przycisk w drzwiach kierowcy od szyby pasażera z przodu. Chciałbym kupić nowy przełącznik, ale nie taki sam, tylko z dodatkową funkcją jedno przyciskowego otwierania i zamykania szyb, o taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pisze co prawda o jego przeznaczeniu, ale dla mnie wizualnie te przyciski wyglądają podobnie... Problem tkwi w elektryce?

I analogicznie, czy jeżeli sterowanie szyby kierowcy ma tylko funkcję jedno przyciskowego opuszczania, to wystarczy że wsadzę przełącznik ten z aukcji, będzie działało prawidłowo?
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 18:25   #10
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

kaczozord, jak byś przeczytał uważnie to byś wiedział jest tam napisane :
Strona prawa od pasażera oraz pasuje do tylnych drzwi !!!
tutaj masz od strony kierowcy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.