Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 07:33   #21
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Produkcja mojego titanium to luty 2019r, więc nie było to standardem w tym czasie, a o EcoBlue nie wiem wiele, bo nie był w kręgu moich zainteresowań. Ja obstawiam raczej kolejny błąd w specyfikacji jakich wiele u forda. Nie twierdzę że przy 150 jest nadal tak cicho jak przy 120, tylko że jest stosunkowo cicho w porównaniu do innych samochodów tej klasy. Zanim go kupiłem jeździłem passatem, insignią, i40, optimą, a nawet corollą 2.0 w hybrydzie. Prywatnie wcześniej jeździłem też innymi. I powiem Ci że w mondeo (subiektywnie) jest najciszej. Nie wiem czy system dał by sobie radę z boxem na dachu. Można zrobić prosty test, choć nie wiem na ile będzie miarodajny. Zainstaluj np Sound Meter na komórce, i zmierz DB przez 1 km na autostradzie przy 150km/h, ja zrobię to samo. Ale trzeba pamiętać że mamy różne opony, asfaltu, może być inny kierunek wiatru, położenie telefonu w samochodzie czy nawet czułość mikrofonu. Ale jakiś pogląd będzie czy u Ciebie coś jest nie tak, czy ja już jestem głuchawy. Poza tym przenieś temat do działu mondeo, może tam więcej osób weźmie udział w badaniu.
Uwierz mi że gdyby było u mnie głośno, to pierwsze co bym robił to kombinowałbym z wygłuszaniem budy, jak robiłem w moich poprzednich autach. Tutaj nie widzę takiej potrzeby, może za mało jeżdżę z niedozwolonymi prędkościami?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 10:04   #22
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Mondeo mkIV był już fajnie wyciszony, mi na pusto w wersji kombi tył przeszkadzał, ale załadowany bagażami już było super, do 150. Więc skoro, pisałeś @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , że nic nie słyszysz, to sądzę, że na prawdę jest cicho.
W Focusie do 120 też jest ok, choć żona po przejściu na przód stwierdziła, że z tyłu jest głośniej niż w Mondeo (mam hatbacka).
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 15:55   #23
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Produkcja mojego titanium to luty 2019r, więc nie było to standardem w tym czasie, a o EcoBlue nie wiem wiele, bo nie był w kręgu moich zainteresowań.
Pisałem wyraźnie, że był to standard dla silników Ecoblue i tylko dla nich.
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 16:34   #24
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Załóż temat w dziale mondeo, tutaj rzadko kto od mondeo zagląda.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2020, 19:53   #25
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem wyraźnie, że był to standard dla silników Ecoblue i tylko dla nich.
rozumiem że tylko o Modeo mowa?
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2020, 20:32   #26
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Odnośnie wyciszenia jeszcze tutaj napiszę wrażenia po ok 200 km z zatkaną dziurką w wydechu (zobaczymy za jakiś czas jakie będą skutki uboczne).

Wydech pracuje wyraźnie ciszej, na ucho powiedzmy, że o połowę ciszej, całkiem niezły efekt. Ale w konsekwencji przy mocnym deptaniu traci się ten pazur z brzmienia.

Tak jak koledzy sugerują czekam do lata i robię wyciszenie bagażnika i nadkoli. Zobaczę wtedy jak go będzie słychać, wówczas może odetkam.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2020, 21:07   #27
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumiem że tylko o Modeo mowa?
Tak
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 14:11   #28
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowiedziałem się, że w pierwszej połowie 2019 roku system ANC występował standardowo dla silników Ecoblue np w Titanium. Od listopada 2019 (rok modelowy 2020) Ford usunął to ze specyfikacji i już...Tak jak w Focusach usunął wielowachacz z tyłu i już.
Maiłem system ANC wyszczególniony w umowie zakupu auta... odebrałem auto... jeżdżę parę dni... sprawdzam po kolei co jest w tym aucie, wszystkie systemy... i zonk... ANC brak... (auto zamówiłem we wrześniu, a wyprodukowali go w grudniu, już w nowej okrojonej z ANC kompletacji)
Szkoda... Jechałem w Alpy dość szybko po niemieckich autostradach... box na dachu trochę dodatkowo hałasował... przydałby się ten ANC, który miał być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rzeczywiście do 100-120 km/h nie ma to większego znaczenia, ale od około 140km/h już ma... i nie chodzi tu o opony, ani o jakąś szczególną hałaśliwość silnika, tylko o szum opływu budy.

Piszesz, że u Ciebie przy 150 km/h jest cisza...?
Jedź 80 km/h... ustaw sobie cichutko jakąś fajną muzyczkę (tylko nie jakieś łubudubu tylko jakiś np. Smooth Jazz)
Przyspiesz do 150 km/h
Nadal słyszysz tą cichutko ustawioną muzyczkę?
Znalazłem mondeo st-line z dieslem z Active Noise Control, więc miałeś rację, można to było zamówić nie tylko do Vignale

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do pomiarów hałasu, ostatnio pojechałem do Krakowa i włączyłem Sound Meter aby zmierzyć hałas przy 150km/h wg licznika, tempomat. Obroty ok 2600, sucho, brak wiatru, radyjko off i wskazania ok 66-68 dB. Telefon na środkowej konsoli, kalibracja na "0". Zmierz tak samo u siebie zobaczymy z grubsza czy jest podobnie
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 09:39   #29
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Będę robił zakupy, jakieś rady odnośnie ilości materiałów?

W ofercie sugerują na bagażnik i nadkola 3m2.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 10:32   #30
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem w archiwum kilka zdjęć z wyciszania C5, może Cie natchną...



Na gołą blachę bitum, potem wszędzie akustyczna perforowana pianka 3 cm (widać ją na boczku drzwi. Oczywiście nia sa też oklejone podłoga, bagażnik, wnęki
Dobry zestaw, ale nie 3 cm pianki, TYLKO 3 mm.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.