Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2018, 09:11   #1
Paszos
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Focus Mk3 (kombi)
Silnik: 1.6 TDCi (85kW)
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Witam.

Przymierzam się do kupna bagażnika dachowego do mojego focusa mk3 (2013 r.) w wersji kombi z relingami zintegrowanymi.
Przeglądałem oferty i w lokalnym dużym sklepie z bagażnikami (Taurus) znalazłem bazę na relingi dedykowaną dla forda focusa mk3 w cenie ~800 zł.
Na olx znalazłem kilka ofert z oryginalnym fordowskim bagażnikiem bazowym za ~400-500 zł ( w sklepie koszt tego samego elementu ~700-800zł).
Na allegro można znaleźć bagażniki na relingi (nowe) w cenie nawet poniżej 300zł. Są to jednak produkty nieznanych mi marek i raczej nie są dedykowane konkretnie do forda focusa, ale "pasują" do kilku modeli różnych samochodów.
Może ktoś interesował się tym tematem, sprawdził różne modele i może coś więcej powiedzieć? Nie chce przepłacać za logo firmy na bagażniku ale z drugiej strony nie chcę kupić elementu który nie będzie odpowiednio dopasowany do samochodów.
Chętnie poznam opinie forumowiczów którzy korzystają z bagażnika dachowego na relingi.

Paszos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 09:47   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Rok temu też szukałem. Skończyło się na uzywkach oryginalnych za ok 400 zl. Jestem zadowolony.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 10:54   #3
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Kupilem poprzeczki cruz tyle ze do foki bez relingow i rowniez jestem zadowolony a kosztowaly 300zl.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 20:30   #4
Paszos
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Focus Mk3 (kombi)
Silnik: 1.6 TDCi (85kW)
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Ostatecznie zdecydowałem się na bagażnik (nowy) Aguri Runner. Koszt ok 320 zł. Bagażnik ma aluminiowe belki o aerodynamicznym kształcie i mocowanie które pozwala zastosować go również do innych modeli samochodów. Głównie to zdecydowało o zakupie ponieważ nie chciałem kupować oryginalnego bagażnika fordowskiego który prawdopodobnie pasowałby tylko do jednego modelu auta. Elementy wyposażenia można mocować zarówno klasycznymi uchwytami jak i użyć śrub do rowków T. Zrobiłem z tym bagażnikiem kilka tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony. W środku praktycznie go nie słychać, nawet przy prędkości ok 140 km/h. Montaż jest dosyć prosty, każda łapa zabezpieczona kluczykiem, w zestawie komplet uszczelek gumowych do zabezpieczenia otworów bagażnika. Wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Póki co mogę z ręką na sercu go polecić.
Paszos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 21:00   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Szukam jak głupi bagażnika a mi sama rama wyskakuje.
Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem że bagażnik to rama a nie box.....
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 07:08   #6
Paszos
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Focus Mk3 (kombi)
Silnik: 1.6 TDCi (85kW)
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Hmm... jak w temacie "Bagażnik dachowy (baza) na relingi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze co do bagażnika, jestem ciekawy jak będzie z trwałością łap przy kilkukrotnym montażu i demontażu.
Paszos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 09:08   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

To moja wina, zmęczony byłem i nie wiedzieć czemu ubzdurało mi się w głowie, że bagażnik to box a nie poprzeczki z uchwytami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 16:52   #8
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Mam Mont Blanc AMC niby dedykowane ale nie do konca jestem zadowolony
są bardzo spasowane, stopa do belki przez to nie układaja sie dokładnie na relingu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180305_163230.jpg (36.5 KB, 94 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180305_163204.jpg (33.3 KB, 80 wyświetleń)
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 14:42   #9
luk7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: kuj-pom
Model: Focus mk1 mk3
Silnik: 1.6 1.6
Rocznik: 1999 2012
Postów: 32
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

cześć.odświeżę temat.

Poleca jeszcze ktoś jakiś bagażnik dachowy? głownie chodzi o belki z mocowaniem do relingów zintegrowanych. Jeśli ktoś ma zdjęcia mile widziane. Bedę wdzięczny.
luk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 17:24   #10
morgahaad
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 25-09-2016
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 70kw
Rocznik: '12
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy (baza) na relingi

Cytat:
Napisał Paszos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatecznie zdecydowałem się na bagażnik (nowy) Aguri Runner. Koszt ok 320 zł. Bagażnik ma aluminiowe belki o aerodynamicznym kształcie i mocowanie które pozwala zastosować go również do innych modeli samochodów. Głównie to zdecydowało o zakupie ponieważ nie chciałem kupować oryginalnego bagażnika fordowskiego który prawdopodobnie pasowałby tylko do jednego modelu auta. Elementy wyposażenia można mocować zarówno klasycznymi uchwytami jak i użyć śrub do rowków T. Zrobiłem z tym bagażnikiem kilka tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony. W środku praktycznie go nie słychać, nawet przy prędkości ok 140 km/h. Montaż jest dosyć prosty, każda łapa zabezpieczona kluczykiem, w zestawie komplet uszczelek gumowych do zabezpieczenia otworów bagażnika. Wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Póki co mogę z ręką na sercu go polecić.
Pochwaliłbyś się jeszcze, jakich uchwytów używasz? Czy po 2 latach dalej jesteś zadowolony?
morgahaad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.