Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2019, 19:12   #1
Dzopson96
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 3.0v6 st220
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Cylinder events tested powyżej normy forscan interpretacja usterki

Witam wszystkich, niestety nie znalazłem niczego co by pomogło mi z rozwikłaniu problemu z moim mondeo 3.0v6 dlatego postanowiłem założyć ten temat.

Ostatnio borykam się z problemem takim jak:
-Brak mocy zarówno na gazie jak i na benzynie
-Trudności z ruszaniem auto jakby się dusiło czasem obroty spadają aż do momentu zapalenia się ikonki akumulatora bądź gaśnięciem samochodu(szczególnie na rozgrzanym silniku.

Po podpięciu auta do komputera wyszło że czujnik położenia wału jest skopany tak więc idzie do wymiany.

Pokusiłem się także o sprawdzenie wykresów sond lambda jedna za katalizatorem nie pracuje jak powinna(wartości na niej na postoju oscylują miedzy 0.04-0.17) tak więc pewnie katalizator przestał spełniać swoją funkcję.

Podczas odpalenia testu na forscan (nie pamiętam już którego) znalazłem dziwne wskazanie odbiegające od normy czy ktoś mógłby pomóc mi je zinterpretować?

Czy to wskazanie może mieć swoją przyczynę w niedrożnym katalizatorze bądź też nie działającym poprawnie czujniku?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190908_162210.jpg (85.1 KB, 31 wyświetleń)

Dzopson96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 20:08   #2
hitman1404
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-04-2019
Skąd: Lubartów
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Cylinder events tested powyżej normy forscan interpretacja usterki

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...

U mnie jest podobnie tylko ta wartość u mnie wynosi 11965 ktoś wie o co chodzi ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-07-2022 o 20:14
hitman1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spadek mocy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.