Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2020, 11:15   #11
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał Jakubfusion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zmiana panelu na wersje z przyciskami grzania załatwiła sprawę?
Tak + jego konfiguracja (ja miałem wersję GB, ale da się przestawić na naszą)

Bump: Tak podsumowując i dla potomnych. Skrócona instrukcja, co należy zrobić aby dodać fotele elektryczne, z grzaniem i pamięcią:
Elektryczne fotele:
Do fotela kierowcy pociągnąć 6 przewodów do wtyczki 3052 (dodatkowa wtyczka), 2xCAN (na przewodzie ok 30cm od tyczki jest złącza do CAN, wystarczy wpiąć 2 przewody), 2x +12V (pin 5 i 21) i 2xGDN (pin 31 i 52). Natomiast do standardowej wtyczki 3053 jeden + 12V (pin 21).
W przypadku fotela elektrycznego pasażera wystarczy pociągnąć tylko +12V pod pin 21 i już działa.
GRZANIE:
Fotele kierowcy i pasażera - wszystkie kable były na miejscu, więc trzeba było tylko wymienić panel od navi z FCIM z przyciskami do grzania (ważne aby był bez wentylacji, no chyba że taką wersję zakładamy).
Kanapa - wiązka była, a więc wystarczyło wpiąć się z matami. W tunelu jest też gotowe gniazdo pod przycisk grzania. Potrzebna jest wiązka + przycisk + jego mocowanie. Dodatkowo trzeba wpiąć się jednym przewodem do kostki obok, od strony pasażera (jak dobrze pamiętam C327 i chyba to był pin 1 albo 16 - lewy górny róg patrząc od góry, kolor przewodu fioletowo-biały).
PAMIĘĆ:
Potrzebny przycisk, jego mocowanie, wiązka (wtyczka) i może moduł. Czemu może ? Kupiłem moduł DG9T-14B533-EA razem z wiązką z auta, które miało pamięć i nie sprawdzałem czy z moim by ruszyło. Trochę kabelkologii trzeba pouprawiać i uważać czy nie kupiło się wiązki z anglika - jest inne ułożenie przewodów. Schemat w załączniku.

A i oczywiście pamiętajcie by zmienić konfigurację w forscanie i powiedzieć dla auta, że od teraz mamy grzanie zadka oraz pamięć fotela.
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pamiec.jpg (66.1 KB, 175 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez truszczu ; 09-04-2020 o 11:41
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 00:42   #12
Jakubfusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 09-04-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.5ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

A nie musiałeś dokładać bezpieczników do skrzynki pod maską? U mnie nie było od grzanych siedzeń i od chyba modułu siedzeń? to dołożyłem. Fcim trochę zabawy z asbuilt i po zdjęciu zaślepek klikając w oryginalnie zamontowany guziczek na ekranie zaświeca się grzanie fotela. Wsyztsko wydaje się być jak powinno ale... błędy są nadal nie idzie ich się pozbyć
Może wie ktoś co to jest ten czujnik ogrzewania siedzenia? Może to to jest padnięte na prawdę? W końcu fotele z samochody który się palił niby nic nie uszkodzone ale kto wie
Jakubfusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 08:21   #13
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał Jakubfusion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fcim trochę zabawy z asbuilt i po zdjęciu zaślepek klikając w oryginalnie zamontowany guziczek na ekranie zaświeca się grzanie fotela. Wsyztsko wydaje się być jak powinno ale... błędy są nadal nie idzie ich się pozbyć
Da się pozbyć błędy , tylko musisz skonfigurować FCIM i APIM UCDS-em . Jeżeli masz zamontowaną wyższą wersję FCIM ( grzanie foteli + wentylacja) a u siebie masz tylko grzane fotele , to zbędne funkcje wyłączasz UCDS-em.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 10:24   #14
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał Jakubfusion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie musiałeś dokładać bezpieczników do skrzynki pod maską?
Nie żadnych bezpieczników nie dodawałem. Kabel do grzanych foteli był. DO elektrycznych i pamięci też nie dodawałem bezpieczników.
Wszystko konfigurowałem forscanem i działa bez DTC. Masz założony dobry panel ?
Cytat:
Napisał Jakubfusion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik ogrzewania siedzenia
Jest w macie, na której się siedzi. Odepnij i zmierz jego rezystancję. Jak działa to znaczy, że masz zły panel lub coś, gdzieś źle wpięte.
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 10:45   #15
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Orientuje się ktoś jaka wersja mondeo miała kwadratowy tylni zagłówek?? Trochę zgłupiałem, bo widzę auta z salonu PL które miały ten środkowy zagłówek okrągły (pochylany do tyłu). Jak i z salonu PL które mają kwadratowy (chowany w dół).
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 19:39   #16
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Jeśli ktoś nie ma instalacji to jak jest zgodnie ze schematem podłączane zasilanie , masy i komunikacja ms can ? MS CAN można samemu opanować ale masy i zasilanie to przydało by się zrobić jak w oryginale
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 17:02   #17
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Mam przełożone fotele przód z Titanium i wszystko mi działa oprócz mat grzewczych. Sprawdzałem instalację i mam podłączone wszystko zgodnie ze schematem czyli fotel kierowcy kostka C3053 piny 31,33 podłączone pod FCIM C2402B 30,16 a C3053 pin 30 pod FCIM C2402A pin 2 . Masa C3053 16 (tak miałem w wiązce ori) . Fotel pasażera też podłączona wiązka fabrycznie pomiędzy C3133 a FCIM . Panel mam z podgrzewanymi fotelami i naciskając przycisk widać że działa zakres podgrzewania ale fotele nie grzeją . Myślałem że zależne to od temperatury na zewnątrz ale dziś przy minusowej maty dalej nie działają . Czy coś pominąłem ...czy gdzieś popełniłem jakiś błąd i czy ktoś już z tym walczył ???
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 17:22   #18
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Znów trzeba samemu odpowiadać na swoje pytania .
Pominąłem zatem jeden szczegół w instalacji zasilania grzania foteli ...
Na 2G fusion podłączali maty i ciągnęli zasilanie poprzez moduł SCME z pod fotela pasażera którego nie mam . Dorwałem w końcu schemat w którym zasilanie idzie z BJB F77 poprzez C215/21 na C5033/20 którego oczywiście (zasilania) u mnie brak . Dalej ma iść na DSM C341B piny 2 i 5 . Więc mam nadzieję że w końcu fotel zacznie grzać.
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.