Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2016, 16:52   #11
Keradyan
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2015
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 EB 203KM@308Nm
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Mi sprzedawca podczas wydawania auta na pytanie o to jaki olej ewentualnie dolewać powiedział, że nie trzeba się tym interesować, bo nie trzeba dolewać. I po 15 kkm się sprawdza. Stan prawie max.

Keradyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 16:57   #12
Tomasz1983
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-05-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150 hp.
Rocznik: 2011
Postów: 71
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

VW jako norme podaje nawet 1 litr na 1 tys km. Ford ma troszke bardziej restrykcyjne normy bo 0,5 litra na 1 tyś km. Tak więc jeśli na 7 tyś km bierze ci litr oleju to o reklamacji zapomnij. To są silniki z turbiną i mają prawo brać troche oleju. To że jednemu nie bierze nic to nie znaczy że tobie nie będzie brał 0,1l-0,2l na 1 tyś km a w dalszym ciągu wszystko będzie w normie. Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam normalnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomasz1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 17:19   #13
emperor73
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL
Silnik: 1.5 EB (150 KM)
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Rozumiem że trochę może brać ale ani w tym wątku ani na innych forach nie znalazłem przypadku zbliżonego do mojego. Wcześniej miałem Mondeo (2003) i tam w bagażniku woziłem cały arsenał płynów (olej, wspomaganie, hamulcowy, chłodniczy) i kluczy. Cieszyłem się że w nowym się od tego uwolnię a tu figa.

Cytat:
Napisał Tomasz1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam normalnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalaniem się nie stresuje zupełnie „turbo żyje turbo pije”, średnie mam 8 z kawałkiem.
emperor73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 17:38   #14
Tomasz1983
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-05-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150 hp.
Rocznik: 2011
Postów: 71
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Cytat:
Napisał emperor73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że trochę może brać ale ani w tym wątku ani na innych forach nie znalazłem przypadku zbliżonego do mojego. Wcześniej miałem Mondeo (2003) i tam w bagażniku woziłem cały arsenał płynów (olej, wspomaganie, hamulcowy, chłodniczy) i kluczy. Cieszyłem się że w nowym się od tego uwolnię a tu figa.



Spalaniem się nie stresuje zupełnie „turbo żyje turbo pije”, średnie mam 8 z kawałkiem.
czyli nie jeździsz po mieście, ewentualnie masz mix miasto/trasa. w mieście a już na pewno po Warszawie poniżej 10 litrów nie zejdziesz. No chyba że jak już wcześniej o tym się pisało ktoś jeździ nocą albo po obwodnicachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

a co do oleju to jak już pisałem wcześniej do 0,2 l na 1 tyś km w ogóle bym się nie przejmował czyli jak weźmie ci do jednego litra oleju na 10 tyś km to jeździj i temat olej. Serwis powie, że to normalne i będzie miał racje. Gwarantuje Ci że z tych wszystkich którym nie bierze wcale oleju to połowa nawet nie sprawdza poziomu.
Tomasz1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 18:15   #15
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Sprawdzam olej co 2 tys. km maksymalnie i bajek nie opowiadam, oleju nie bierze wcale. Spalanie mam średnie 11,7 litra, więc jeżdżę bardzo ostro można powiedzieć. Raz na rok dolewam ok. 0,3 litra płynu do chłodnic, żeby był max. na zbiorniku i to tyle dolewek poza paliwem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przebieg 60 tys. km.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 16-08-2016 o 18:18
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 18:42   #16
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Cytat:
Napisał Tomasz1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VW jako norme podaje nawet 1 litr na 1 tys km. Ford ma troszke bardziej restrykcyjne normy bo 0,5 litra na 1 tyś km. Tak więc jeśli na 7 tyś km bierze ci litr oleju to o reklamacji zapomnij. To są silniki z turbiną i mają prawo brać troche oleju. To że jednemu nie bierze nic to nie znaczy że tobie nie będzie brał 0,1l-0,2l na 1 tyś km a w dalszym ciągu wszystko będzie w normie. Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam normalnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem. Mieszkam w Warszawie i komputer pokladowy pokazuje zawsze 7 na poczatku, czasami 6. Nigdy 8, 9 i wyzej.
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 19:24   #17
Tomasz1983
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-05-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150 hp.
Rocznik: 2011
Postów: 71
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Cytat:
Napisał elucidate Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem. Mieszkam w Warszawie i komputer pokladowy pokazuje zawsze 7 na poczatku, czasami 6. Nigdy 8, 9 i wyzej.
z chęcią się z Tobą spotkam i przejade i zobacze te 7 litrów w WarszawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))) przejedziemy się założmy z bielan na mokotów o godzinie 17Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Tomasz1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 19:56   #18
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

7 litrów w mieście (prawdziwym) jest niewykonalne, chyba że na krótkim odcinku w niedzielę...coś tam można ugrać w ogóle nie korzystając z turbiny i "hamując" non stop silnikiem, ale bez przesady....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 20:10   #19
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

Ja sprawdziłem u siebie i za cholerę nie jestem w stanie sprawdzić ile mam oleju na tym śmiesznym bagnecie. Jak go wyjmuje to jest ufajdany ale generalnie od min do Max jest usmarowany olejem. Zerknijcie na zdjęcie czy coś jesteście w stanie określić
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Ładuje z telefonu wiec jak cos źle to poprawie jak dopadnę kompa.
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 21:01   #20
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej

A jak to wygląda jakbyś wytarł bagnet ściereczką, włożył i wyjął jeszcze raz? Wtedy nie powinien być ufajdany i powinno być dobrze widać.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , olej


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.