Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2016, 21:03   #11
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Na zeszłą zimę kupowałem nowe felgi stalowe Gianetti 5,5Jx14H2OS ET 37,5. Płaciłem 100PLN za sztukę w jakiejś tam promocji. Do tego nowe opony Hankook Winter i*cept RS2 W452. Jeśli dobrze pamiętam 850PLN z montażem. Felgi wcześniej zabezpieczyłem dodatkową warstwą lakieru. Oczywiście jeszcze komplet nakrętek do stalówek. Zestaw spisał się świetnie . Oczywiście wygląda to gorzej jak 15-stki alu, ale one przeleżały całą zimę w suchym pomieszczeniu, nie mając kontaktu z solą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 21:10   #12
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Od wielu lat jeżdżę na alu w zimie i nie narzekam. Ale też nie przyglądam się felgom przez lupę. Można też kupić sporo zamienników felg
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 11:49   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Kolega podał homologowane rozmiary. Właśnie w Fieście jest tak, że 14" mają tylko rozmiar 175/65R14, więc są zauważalnie węższe, względem 15" 195/50.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może i dobrze, że nie przygladasz się z lupą, bo o ile z zewnatrz nic nie widać, to od srodka u mnie po 5 zimach widać lekkie złuszczenie lakieru, ewidentnie spowodowane zimą, bo na letnich nic nie ma.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 12:09   #14
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Z reguły felgi mają adnotację, czy nadają się na zimę. Np. na Oponeo jest znaczek chmurki ze śniegiem.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 14:06   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

No właśnie według Forda DE moje są właśnie na zimę... W PL wiadomo olewka.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 22:41   #16
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pamiętaj o wymiarach homologowanych...
Rozważam tylko te 2 homologowane rozmiary.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zimie zwykle jest błoto, woda i brud, o śniegu wpominając.
Kierowanie się tym że szersze opony w zimie lepiej jeżdżą po suchym, czy ładniej wyglądają, jest wg mnie głupie. Ma być bezpiecznie. W zimie wygląd ma małe znaczenie.
Przykład ostatniej zimy pokazuje zupełnie co innego. Raptem 1, czy 2 dni zeszłej zimy jeździłem nie po czarnym asfalcie. Stąd też wątpliwość, czy ten argument należy, czy nie należy brać pod uwagę. Oczywiście z zimą jak to z zimą. Jak na złość może być sroga w tym roku. Czy wygląd nie ma znaczenia? Jeżeli wymagania dotyczące funkcjonalności i bezpieczeństwa są spełnione to naturalnie, że wybiera się rozwiązanie, które lepiej wygląda.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega podał homologowane rozmiary. Właśnie w Fieście jest tak, że 14" mają tylko rozmiar 175/65R14, więc są zauważalnie węższe, względem 15" 195/50.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może i dobrze, że nie przygladasz się z lupą, bo o ile z zewnatrz nic nie widać, to od srodka u mnie po 5 zimach widać lekkie złuszczenie lakieru, ewidentnie spowodowane zimą, bo na letnich nic nie ma.
Z drugiej strony zwykłe stalowe po 5 zimach rdza chwyci, więc tutaj ani stalówki, ani aluminiowe nie wyróżniają się.

---------------------

A pytanie jeszcze odnośnie czujników ciśnienia. Czy przy wymianie opon wystarczy 'skalibrować' nowe czujniki z poziomu menu, czy należy się z zewnątrz podpiąć do systemu samochodu? Jak wyglądałaby sytuacja, gdyby tych czujników w zimowych kołach nie było?
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 10:40   #17
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

Cytat:
Napisał Wokinger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przykład ostatniej zimy pokazuje zupełnie co innego. Raptem 1, czy 2 dni zeszłej zimy jeździłem nie po czarnym asfalcie. Stąd też wątpliwość, czy ten argument należy, czy nie należy brać pod uwagę. Oczywiście z zimą jak to z zimą. Jak na złość może być sroga w tym roku. Czy wygląd nie ma znaczenia? Jeżeli wymagania dotyczące funkcjonalności i bezpieczeństwa są spełnione to naturalnie, że wybiera się rozwiązanie, które lepiej wygląda.
W Warszawie i w okolicach było kilkanaście takich śnieżno błotnych dni ostatniej zimy. Niemniej, to że ich coraz mniej widać było doskonale na drogach, jak kierowcy jeżdżący na letnich mieli mega kłopoty lub się rozbijali, a pozostali jeżdżący niewiele podczas 2-3cm opadów śniegu jechali 20km/h, bo nie umieli operować hamulcem i gazem podczas innych warunków niż zwykle.
Może W Zagłębiu było inaczej, ale u mnie tak to wyglądało w styczniu pod Warszawą:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Onośnie felg aluminiowych, to ja wiem jedno. Jak wpadnie się nieoczekiwanie w dziurę spowodowaną uszkodzeniem asfaltu w zimie, to nowa felga aluminiowa to koszt od 250zł w górę. Stalówki są po 200-300zł.
A jak nie ma już akurat w sprzedaży felgi do kompletu to jest problem
Można też w zimie spokojnie pokonywać wiele dziur, krawężników, itp przeszkód bez obawy o uszkodzenie. Nie trzeba też myć felg stalowych tak często jak aluminiowych. W Polsce się soli na drogach, wysypuje też żwir, który łatwo może ładną felgę aluminiową uszkodzić.
Jak w ziemie jakaś rdza chwyci, to na stalówce tego nie widać, a jeśli nawet to w każdym hipermarkecie sprzedają kołpaki za 20zł.
W każdym razie ja aluminiowe felgi zdejmuję za ok miesiąc i wracam do nich w połowie kwietnia.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 12:23   #18
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Wybór zimowych opon i felg

A ja właśnie wczoraj odebrałem komplet nowych alusów na zimę. :-D
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2016, 09:33   #19
Dominik1
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-11-2016
Skąd: Mosina
Model: Fiesta Black Edition
Silnik: 1.0 140KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Felgi szerokość i ET? Opony - jakie polecacie?

Witam,

posiadam Fieste 2015 rocznik, Black Edition 1.0 EcoBoost, chciałbym zakupić felgi 17" wraz z oponami, albo 18" jeśli by pasowały ale tego nie wiem. Gdzieś przeczytałem, że niby komuś obcierały jak założył ale nie wiem czy to prawda? Prosiłbym o informację czy mogę założyć szerokość 7,50" czy musi być 7"? Zastanawiam się nad OZ, ale wszystkie mają ET 40 albo 42. Moje pytanie to czy OZ głębiej osadzone wyglądają lepiej niż felgi z ET 35? Czy nie widać aż tak różnicy? Do tego jakie opony letnie byście polecili, z dobrą przyczepnością 205x40x17?

Ostatnio edytowane przez Dominik1 ; 24-11-2016 o 07:05
Dominik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 16:34   #20
magdawaw
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 09-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Felgi aluminiowe dla opon 205/40/17

Witam,

Chciałabym kupić alufelgi aluminiowe dla opon 205/40/17 czy mogę prosić o pomoc i wskazanie jakie wymiary powinny mieć, tzn;

ET
Szerokość
Rozstaw śrub
Średnica otworu centralnego



Znalazłam te 2 modele które mnie interesują, czy takie będą pasować?


Opcja 1;

Średnica: 17
Szerokośc felgi: 7.00
Rozstaw śrub: 4x108
ET: 42
średnica otworu centralnego: 63.40



Opcja 2;

Średnica: 17
Szerokośc felgi: 7.50
Rozstaw śrub: 4x108
ET: 35
średnica otworu centralnego: 72.30

Z góry dziękuje za pomoc
magdawaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , fiesta , opony


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.