Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2017, 16:56   #1
alkor
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: WPR / WGM / WZY
Model: B-Max
Silnik: 1.0EB
Rocznik: 2015
Postów: 4
Unhappy zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam,
To mój pierwszy post na FFC więc proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem: B-Max 2015 z klimą automatyczną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od tej zimy, rzadko bo jakoś raz w miesiącu na dzień, dwa zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym. Niezależnie od ustawień na panelu, nawet po włączeniu max-odmrażania szyb klapka obiegu wewnętrznego zostaje zamknięta.
W zimę przy temperaturach poniżej 4stC gdy nie załączy się sprężarka klimy powoduje to szybkie parowanie wszystkich szyb i brak możliwości ich odparowania. Chyba, że otworzę okna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naciskanie przycisku od obiegu wewnętrznego nic nie daje. Nie zmienia się szum powietrza, nie czuć spryskiwacza, nie słychać pracy klapki.

Auto na gwarancji do maja. Serwis ASO Lipski rozkłada ręce bo akurat jak jestem u nich to działa. Ta usterka jest okresowa i zanim zdążę umówić się do serwisu to przechodzi.
Byłem u nich kilka razy. Za pierwszym razem człowiek który przyjmował samochód na parkingu widział usterkę, jednak już później mechanik nie. Naprawiło się. Wymienili filtr pp że niby wilgotny i tyle. W każdym razie temat serwisu to inna opowieść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem tą klapkę, na szczęście w tym modelu wystarczy otworzyć schowek bardziej (tak jak do dostępu do bezpieczników i jest). I nawet raz mi się udało nagrać filmik jak to nie działa.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po jakimś czasie zaczęło działać ale chyba i tak jest coś nie tak.
Przy włączaniu obiegu zamkniętego klapka jakby się przycina. Przy otwieraniu nie.
O tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jakby co, to obieg zamknięty jest wtedy gdy klapka jest w głębi i odsłonięta jest ta kratka. Tak jak na samym początku filmu to jest obieg z zewnątrz.

Nie jest to kwestia samej klapki bo po odkręceniu silniczka (dwa wkręty) klapka chodzi leciutko.
Nie jest to kwestia samego silniczka bo założyłem drugi (nowy) i jest to samo.
Chciałbym Was poprosić żebyście sprawdzili czy i u Was ta klapka tak się przycina. Przycina się nie zawsze ale bardzo często i naciskając kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie przycisk od obiegu wewnętrznego można to zaobserwować.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-03-2017 o 17:01 Powód: Źle napisany temat. - Problemy to każdy ma
alkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:30   #2
krzychu796
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-09-2015
Skąd: Piła
Model: Ford B -Max
Silnik: 1.0 ECOBOOST
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam kolego , podejrzewam że siada Ci panel sterowania ten który odpowiada za włączenie i wyłączeni nawiewu ten panel jest w całości , jesli masz auto na gwarancji niech serwis Ci wymieni panel sterowania

Bump: witam mam pytanie do Pana , może Pan opisać jak rozebrać i dostać sie do bezpieczników od strony pasażera , na filmiku jet pokazane że ma Pan tamta stronę rozebrana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu796 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 13:33   #3
alkor
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: WPR / WGM / WZY
Model: B-Max
Silnik: 1.0EB
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Żeby dostać się to bezpieczników trzeba otworzyć schowek i ścisnąć do siebie jego boczne ścianki. Wtedy lekko cofną się ograniczniki otwarcia i można cały schowek otworzyć bardziej.

Co do samej usterki do raczej nie będzie to kwestia panela. Panel daje sygnał do sterownika i sterownik rusza klapką. Panel działa ok, lampka przy przycisku zapala się i gaśnie.
Tydzień ASO próbowało coś zdiagnozować. Podmienili sterownik od innego, przeczyścili złącza, wgrali nowy soft do sterownika... i jest tak samo. W sensie przycinania się klapki przy ruchu zamykającym obieg wewnętrzny.
Dlatego chciałem się upewnić, czy może w innych B-Maxach też tak jest.
alkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 22:46   #4
eugeniusz61
ford::amateur
 
Imię: eugeniusz
Zarejestrowany: 29-04-2015
Skąd: chrzanów
Model: b max
Silnik: 1,0 ecobo
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam,
W moim fordzie B-max rocznik 2013 walczę z tym tematem od 2-ch lat. Tak jak piszesz ta klapka od obiegu wewnętrznego raz działa raz nie.
Początkowo w serwisie (AUTOKLIMAT Tychy) nie wiedziano co jest przyczyną gwałtownego szronienia szyb co miało miejsce szczególnie w okresie jesieni i wiosny. Na jakiś czas pomogło wgranie nowego oprogramowania , ale i tak co kilka miesięcy ten temat wraca (zauważyłem, że często to następuje przy włączaniu wstecznego biegu).
Ponieważ serwis rozkłada ręce muszę z tym jakoś żyć, chyba że na trwale się ta klapka zablokuje to może do tego tematu serwis podejdzie na serio.

Bump: Witam,
W moim fordzie B-max rocznik 2013 walczę z tym tematem od 2-ch lat. Tak jak piszesz ta klapka od obiegu wewnętrznego raz działa raz nie.
Początkowo w serwisie (AUTOKLIMAT Tychy) nie wiedziano co jest przyczyną gwałtownego szronienia szyb co miało miejsce szczególnie w okresie jesieni i wiosny. Na jakiś czas pomogło wgranie nowego oprogramowania , ale i tak co kilka miesięcy ten temat wraca (zauważyłem, że często to następuje przy włączaniu wstecznego biegu).
Ponieważ serwis rozkłada ręce muszę z tym jakoś żyć, chyba że na trwale się ta klapka zablokuje to może do tego tematu serwis podejdzie na serio.

Bump:
eugeniusz61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 18:59   #5
alkor
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: WPR / WGM / WZY
Model: B-Max
Silnik: 1.0EB
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Aha, czyli nie jestem osamotniony.

Wydaję mi się, że to błąd oprogramowania a skoro tych autek jest stosunkowo mało to raczej przyjdzie z tym żyć.
Ze wstecznym ma taki związek, że klima automatyczna jak wrzucisz wsteczny to robi obieg wewnętrzny. Żeby nie wciągać swoich spalin jak jedziesz tyłem. I pewnie w jakiś konkretnych okolicznościach 'zapomina' po zrzuceniu wstecznego otworzyć klapkę.
Ja już olałem temat. Jak będzie się powtarzało i przeszkadzało (głównie w zimę) to odkręcę silniczek od klapki zostawiając otwarty wlot powietrza z zewnątrz samochodu. W sumie i tak rzadko się korzysta z obiegu wewnętrznego.
alkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 15:34   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Cytat:
Napisał eugeniusz61 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
często to następuje przy włączaniu wstecznego biegu
Bo w Fordach wtedy właśnie włącza się obieg wewnętrzny (bez kontrolki na panelu). Podobnie jak podczas używania spryskiwaczy przedniej szyby. Ma to zapobiegać zasysaniu spalin do wnętrza lub "zapachu" płynu.
Widać u Was nie wyłacza się po kilku(nastu) sekunadach, co sugeruje błąd oprogramowania lub zacięcie się samej klapy obiegu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 17:37   #7
alkor
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: WPR / WGM / WZY
Model: B-Max
Silnik: 1.0EB
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo w Fordach wtedy właśnie włącza się obieg wewnętrzny (bez kontrolki na panelu). Podobnie jak podczas używania spryskiwaczy przedniej szyby. Ma to zapobiegać zasysaniu spalin do wnętrza lub "zapachu" płynu.
Widać u Was nie wyłacza się po kilku(nastu) sekunadach, co sugeruje błąd oprogramowania lub zacięcie się samej klapy obiegu.
Raczej jakiś błąd softu. Po odłączeniu silniczka klapa chodzi lekko.
Po odłączeniu silniczka widać, że sam silniczek tak jakby się zacinał.
Kupiłem nowy silniczek i to samo.
Złącza to nie są bo 'zacina' się tylko przy ruchu w jedną stronę, w drugą nie.
alkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 15:12   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Dokładnie błąd softu powodujący niepoprawne sterowania silniczkiem, co powoduje to "zacinanie". Problem ten nie wystepuje przecież w Fieście, to ta sama platforma, ale soft inny. Obaj macie te same silniki, więc pewnie tylko w tej kombinacji występuje problem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2017, 07:27   #9
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam wszystkich a cała sprawa jest prozaicznie prosta miałem to samo w Fordzie focusie i co było przyczyną wyrobienie się gniazda klapki za każdym razem gdy przekręcasz kluczyk silnik pracuję ( tak sobie inzynierowie wymyślili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) po jakimś czasie (nawet gdy tego nie używasz wyrabia się ) wieć co trzeba zrobić wymienić klapkę ( jest bardzo elastyczna i można ją wyjąć ) niestety nie występuję jako czesc zamienna i tu jest problem trzeba albo kupic cały zestaw albo szrot i to tyle w temacie Pozdrawiam
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 18:47   #10
eugeniusz61
ford::amateur
 
Imię: eugeniusz
Zarejestrowany: 29-04-2015
Skąd: chrzanów
Model: b max
Silnik: 1,0 ecobo
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: zacina się sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza

Witam,
Nareszcie (i oby na trwale) serwis uporał się w moim samochodzie z szronieniem szyb. Okazało się że za częste blokowanie się klapki obiegu wewnętrznego był odpowiedzialny silniczek napędu w/w klapki, który wymieniono.
Na razie jest wszystko OK.
eugeniusz61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klima , klimatyzacja , obieg zamknięty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.