Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2017, 13:22   #1
hipodrom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-07-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 12
Postów: 13
Domyślnie czujniki, tempomat, usb, podbicie mocy - Wrocław

Hej
Od niedawna jestem właścicielem mk4 lift 2012r HB 2.0 TDCi 140KM. Niestety, jest podstawowe wyposażenie tylko i mam kulminację kilku pytań. Przejrzałem forum, jednak wiele tematów jest bardzo starych, może się coś pozmieniało.

1. Jakie są preferowane czujniki parkowania z tyłu? Jakiej firmy, jaki model? Czy ktoś montował gdzieś w serwisie we Wrocławiu?
2. Czy przyciski na kierownicę z tempomatem, powinny mieć jakieś okablowanie? Pewnie te istniejące mają niepasujące okablowanie. Czy ktoś zlecał montaż ich na terenie Wrocławia?
3. Czy da się jakoś w miarę łatwo dołączyć gniazdo USB do standardowego radia 6000D?
4. Czy ktoś we Wrocławiu zajmuje się przepięciem mocy silnika 2.0 TDCi ze 140KM na 163KM?

Pozdrawiam, Dziękuję z góry za pomoc.

hipodrom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 13:33   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: czujniki, tempomat, usb, podbicie mocy - Wrocław

Cytat:
Napisał hipodrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrocławiu zajmuje się
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 17:13   #3
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: czujniki, tempomat, usb, podbicie mocy - Wrocław

Cytat:
Napisał hipodrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Jakie są preferowane czujniki parkowania z tyłu? Jakiej firmy, jaki model? Czy ktoś montował gdzieś w serwisie we Wrocławiu?
Najlepszym rozwiązaniem jest dołożenie fabrycznych. Dają największe możliwości (można potem zrobić ich wizualizację) i sprawują się najlepiej.
Dołożenie ich na tył nie jest wielkim problemem, kwestia tylko sprawdzenia czy masz instalację pod moduł parkowania + potem dołożenie modułu, wiązki i samych czujników, a na koniec aktywacja.

Cytat:
Napisał hipodrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy przyciski na kierownicę z tempomatem, powinny mieć jakieś okablowanie? Pewnie te istniejące mają niepasujące okablowanie. Czy ktoś zlecał montaż ich na terenie Wrocławia?
Potrzebne są przyciski z przewodami. Jakby coś, to tutaj pomogę (mam przyciski i zamontuję i uruchomię). Detale na priva napisałem.

Cytat:
Napisał hipodrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Czy da się jakoś w miarę łatwo dołączyć gniazdo USB do standardowego radia 6000D?
Dołożyć się da. Tutaj trzeba sprawdzić co z instalacji masz, a co trzeba dołożyć. Potem moduł + wyjście USB + ewentualnie schowek (albo rzeźbić dziurę w bieżącym).


Cytat:
Napisał hipodrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Czy ktoś we Wrocławiu zajmuje się przepięciem mocy silnika 2.0 TDCi ze 140KM na 163KM?
Ja się tym zajmuję. Mogę Ci go przepiąć na 163 KM, albo nawet chipować nawet na 200 KM. Detale na priva.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 17:25   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: czujniki, tempomat, usb, podbicie mocy - Wrocław

Sorry za odrobinę reklamy, ale jakby co, to mam na zbyciu kompletną podstawową wiązkę od modułu czujników parkowania (bagażnik) do samych czujników (zderzak). Wiązka jest od S-Maxa FL, ale będzie pasować do MDO mk4 FL.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2017, 16:46   #5
RADMAR
ford::amateur
 
Avatar RADMAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK-4
Silnik: diesel 140 KM
Rocznik: 2007 r
Postów: 0
Domyślnie Odp: czujniki, tempomat, usb, podbicie mocy - Wrocław

Czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu tanio i solidnie zamontuje mi czujniki cofania + camera monde mk4 2008 r
RADMAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.