Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2013, 12:05   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

Niewypowiedziana umowa ubezpieczeniowa przed upływem ważności, skutkuje automatycznym przedłużeniem jej na rok następny przez ubezpieczyciela. Napewno znajdą kolejnego właściciela lub dotychczasowego poprzez CEPIK, po numerze VIN , i wyegzekwują zaległą kwotę.
Jestem w tej chwili w podobnej sytuacji.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 12:23   #12
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

Cytat:
Napisał cornholio01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ubezpieczyłem je gdzie indziej a link 4 nawet nie wypowiadam umowy,gdyż agent mi powiedział,że została ona zawarta w lutym 2012 a od tej pory jeżeli sam nie wyrażę chęci współpracy z firmą ,w której auto było dotychczas ubezpieczone to po jej zakończeniu(upływie terminu ważności)wygasa ona automatycznie
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewypowiedziana umowa ubezpieczeniowa przed upływem ważności, skutkuje automatycznym przedłużeniem jej na rok następny przez ubezpieczyciela.
W związku ze zmianą przepisów w lutym 2012 w przypadku, gdy klient zawrze umowę ubezpieczenia OC w innym zakładzie ubezpieczeń, a nie wypowie poprzedniej, umowa ubezpieczenia automatycznie przedłuży się na kolejne 12 miesięcy. W takiej sytuacji posiadacz pojazdu ma możliwość wypowiedzenia wznowionej automatycznie umowy w dowolnym momencie. Składka zostanie wtedy obliczona do dnia wypowiedzenia umowy. Posiadacz pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu, może wypowiedzieć umowę OC ze skutkiem natychmiastowym w dowolnym momencie, aż do czasu zakończenia okresu ubezpieczenia. Umowa OC ulega rozwiązaniu z dniem wypowiedzenia w zakładzie ubezpieczeń, u agenta lub listownie, a nie jak dotychczas po 30 dniach od nabycia pojazdu. W przypadku niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy OC, zakład ubezpieczeń może dokonać rekalkulacji składki OC, począwszy od dnia nabycia pojazdu, z uwzględnieniem przysługujących zniżek lub obciążających zwyżek. Praktyka pokazuje jednak rozmaite sposoby działania zakładów ubezpieczeń.

Ostatnio edytowane przez winmajor ; 15-03-2013 o 12:27
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 14:16   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

Masz rację Winmajor, ale kolega u góry napisał że nie chce sobie zawracać glowy jakimś
pisaniem z ubezpieczycielem, więc napisałem że będą konsekwencje finansowe, a oni znajdą winnego i pociągną kasę, maja możliwości.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 14:19   #14
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

To też prawda. Ale też nie muszą. Pytanie na jakiego "misia" się trafi. Choć w obecnej dobie "kryzysu" raczej będą szukać kasy, która mogą za nic wyciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 14:32   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

To dobrze że się zgadzamy, ale nie można lekceważyć spraw z ubezpieczeniami pojazdu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 23:15   #16
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

Ja bazuję na tym co agent mi przekazał a współpracuje z nim już ponad 10 lat,i jak będą mi wciskać cokolwiek to on się tym zajmie,da mi odpowiedni druk i tyle,ja ubezpieczyłem auto w grudniu pomimo iz ich umowa skończyła się w lutym i niechce mieć z nimi nic wspólnego i miał niebede,spokojnie panowieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,to nie tak,że całkiem to olałem,przez jakiś czas miałem dwie polisy,bo mi sie opłacało zapłacić przed nowym rokiem.Agent mój był świerzo po szkoleniu,nigdy się na nim nie zawiodłem więc mu wierzę,niestety konkretnego przepisu nie podam bo niepamietam,ale jak będziecie się upierać to przedzwonię w poniedziałek i postaram się to wyjaśnić szczegółowo,bo niechcę też nikogo w błąd wprowadzić.
Podpisuje z kim chce a poprzednicy mnie nie obchodząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,kolega kupił od stycznia 2012 to jego umowy to nie dotyczyło

Ostatnio edytowane przez cornholio01 ; 15-03-2013 o 23:29
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 23:18   #17
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

No to jest już jakaś opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 13:30   #18
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: Przepisanie ubezpieczenia na siebie- jak to jest?

spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ja się wszystkiego wypytałem i wiem ,że w przepisach rewolucja była - sam się zdziwiłem,a link4 się nie odzywa zaproponowali w grudniu po kupnie nie przyjąłem tego i tyle,ale jak uda mi się to znależć to wrzuce,żeby każdy mógł luknąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.