Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2022, 21:05   #1
Hudex
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-11-2020
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie 1.5 TDCI 105km wysokie obroty na rozgrzanym silniku

Drodzy forumowicze, od czasu regeneracji borykam się z problemem wysokich obrotów na rozgrzanym silniku. A więc tak zimny silnik wszystko okej z włączoną klimą itp obroty około 800. Im cieplej tym gorzej rosną obroty dochodzą do około 1000. mechanik wymienił mi alternator nawet bo był regenerowany i myśleliśmy że to to, ale chyba nie. Zależność jest taka, że jak włączę ogrzewanie przedniej szyby jest wszystko okej z włączoną klimą. Gdy mam włączoną tylko klimę bez szyby obroty od razu do góry. Na zimnym klima bez szyby jest okej na ciepłym nie. Jest to mój pierwszy post tak, że proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdzie szukać problemu.

Hudex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 05:16   #2
Hudex
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-11-2020
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 105km wysokie obroty na rozgrzanym silniku

Czy ktoś jest w stanie pomóc, może chociaż jakoś naprowadzić ? Dziś zaobserwowałem jeszcze taką zależność, auto rozgrzane stoi, żaluzja zamknięta wszystko okej. Włączam klimę, żaluzja otwiera się i dopóki i nie prze gazuje obroty są okej. Po prze gazowaniu rosną. Jak wyłączę klimę wracają do normy. Temp w menu serwisowym na postoju z wyłączoną klimą około 90 stopni. Przy włączonej klimie 79/80 stopni. Może to coś pomoże. Może jakieś czujniki temp ? termostat ? Mam też przy tym błąd Błąd HVAC: U3002:62-0A nie wiem czy jest to powiązane.

Ostatnio edytowane przez Hudex ; 31-01-2022 o 13:21
Hudex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.