Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2023, 17:48   #21
Tomaszek90
ford::beginner
 
Avatar Tomaszek90
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.5 Pb
Rocznik: 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

Witam Panowie.
Odkopie troche temat, z racji ze od niedawna uzytkuje Forda, powiedzcie, czy czujniki od temp moze byc dwa? ten pod prawym lusterkiem i ten w komorze silnika gdzies? bo moj szwankuje i to nieźleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na dworze po 20 stopni a ten pokazuje 40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. i pytanko nr dwa, jelsi to bedzie ten w lusterku, to jak sie do niego dobrać? zeby nie uszkodzic ani obudowy ani wkładu? i pytanko nr 3, to czy ktos dysponuje jakims numerem fabrycznym, numerem katalogowym pod jakim mogłbym poszukac takiego czujnika w celu wymiany? Dziekuje za kazdą odpowiedz i pozdrawiam. a I dodam ze kierunki mam w lusterkach wiec to pewnie bedzie to 12-pinowe lusterko? poprawcie mnie jesli sie myle a Fordzik to 1.5 EcoBoost 150KM 2015 rok benzynka

Tomaszek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2023, 19:58   #22
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

1. Raczej nie. Nigdy takiego rozwiązania nie widziałem w C-Max.
2. W prawym lusterku czujnika temperatury nie ma. Proponuję nie tracić czasu na rozbieranie lusterka w poszukiwaniu czujnika.
3. Czujnik temperatury zewnętrznej znajduje się po lewej stronie chłodnicy (patrząc od przodu pojazdu). Wróć do postu #11, tam jest rysunek gdzie go powinieneś szukać. Oznaczenie czujnika 6M5T-10K936-AC, numer katalogowy 5213057.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2023, 20:32   #23
Tomaszek90
ford::beginner
 
Avatar Tomaszek90
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.5 Pb
Rocznik: 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

Dziękuję Miraż �� tak więc nie pozostaje nic innego jak zamówić i wymienić ��
Tomaszek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2023, 21:37   #24
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

Jeżeli masz możliwość podejścia od spodu to możesz przedtem rozebrać wtyczkę i zobaczyć czy nie ma tam wilgoci, jakiegoś syfu, może to pomoże na usterkę? Po ponownym złożeniu podgrzać czujnik delikatnie opalarką czy suszarką do włosów i zobaczyć co pokazuje na liczniku albo w komputerze (jeżeli masz jakiś interfejs).
Czasami zdarzają się usterki typu "nie wiadomo co dokładnie było przyczyną", rozbierzesz wtyczkę, oczyścisz styki i problem znika.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2023, 15:03   #25
Tomaszek90
ford::beginner
 
Avatar Tomaszek90
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.5 Pb
Rocznik: 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

A czy jest opcja by ten czujnik dorwać z góry? Od spodu jakbym nie chciał,nie dam rady odkręcić osłony i się położyć pod nim 🤦
Tomaszek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 12:00   #26
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

Niestety w szczegółach nie podpowiem, jeszcze nie musiałem się do niego dostawać.
Z szybkiego oglądu stwierdziłem, że zdecydowanie szybciej i lepiej będzie się dostać do niego od dołu, no ale ja mam kanał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik_temp_zew.jpg (102.6 KB, 49 wyświetleń)
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 19:50   #27
valdek1974
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 02-03-2022
Model: kuga mk3
Silnik: 1,5
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Temperatura zewnętrzna -40 na liczniku

Witam , mam problem z moim Fordem cmax 1,6 TDCI 115KM 2011r , mianowicie dziś jakoś nagle po dobiciu klimatyzacji zaczeło pokazywać temperaturę zewnętrzną -40stopni, sprawdziłem czujniuk temp . i okazał sie sprawny . wypiąłem na chwile i wpiąłem i temperatura powróciłą prawidłowa. Poskłądałem zderzak i znowu -40stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . znowu rozebrałem przód , podstawiłem inny czujnik , , to samo . mój czujnik poszedł do innego Forda i pokazuje dobrze , wrócił z powrotem i dalej -40 , Prądy sprawdzone i dochodzą , klima się oczywiście nie załacza , (klimatronik), wszystko teoretycznie posprawdzne . akumulator rozpiąłem na godzinę i nic nie dało. Co to może być ??
valdek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2023, 19:59   #28
Pctrend
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-06-2018
Skąd: FLORYDA
Model: C-Max Energi
Silnik: 2L
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Temperatura zewnętrzna -40 na liczniku

Miałem to w moim C-max Energi 2013 u mnie czujnik jest w lusterku pasażera jak odpiąłem wiązkę drzwi przednich pasażera to pojawiło się -40 stopni i pozostało tak pomimo wpięcia wiązki z powrotem. Byłem załamany bo u mnie klima nie działała w tym przypadku. Rano wszystko ok z powrotem wskazania prawidłowe. Może po wypięciu czujnika wymagany jest czas albo restart jakiegoś modułu ??
Pctrend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2023, 18:21   #29
Tomaszek90
ford::beginner
 
Avatar Tomaszek90
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.5 Pb
Rocznik: 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnątrznej

Panowie,a czy temperatura która jest pokazywana po podpięciu kabla i w Forscanie pokazuje prawidlową wartosc. Np 12 stopni ,może sugerować że gdzieś jest skok napięcia, zabrudzona wtyczka a sam czujnik jest sprawny? Bo na wyświetlaczu momentalnie po odpaleniu rośnie temperatura do 35-43 stopni teraz ��
Tomaszek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2023, 16:48   #30
Tomaszek90
ford::beginner
 
Avatar Tomaszek90
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.5 Pb
Rocznik: 2015
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnątrznej

Dzis podniosłem auto i ku mojemu zdziwieniu nie ma ani czujnika, ani zadnego otworu,ktory by wskazywał na miejsce tego czujnika, też żadna wiazka nie wisi luzna.. czy Moze faktycznie w moim fordzie nie ma czujnika za zderzakiem a jest w prawym lusterku? bo w lusterku, taki "guziczek" wystaje, sugerując ze moze to byc czujnik. Nie wiem skad zaczac szukac nawet jakiegos kabla ktory by dochodził do czujnika. Rano po właczeniu zapłonu temperatura pokazywana jest [poprawna, tylko skok jest natychmistowy po ruszeniu, po 100,200 metrach rosnie o 20 stopni i tak sie utrzymuje..pomożcie nakierowac co i jak
Tomaszek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.