Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2015, 13:02   #1771
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja miałem objawy dokładnie takie jak opisałem. Natomiast masz rację, że pewnego dnia padł na amen, tzn. nie dało się odpalić silnika, aż do jego wymiany.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2015, 15:11   #1772
Flawio1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Di
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam ponownie. Wymieniłem ten czujnik położenia wału korbowego, mechanik mówił, że na nim znalazł opiłki metalu. Pojezdziłem tydzień bez objawowo i nagle zaczął szarpać i zgasł, po czy odpaliłem bez problemów, wszystko na zimnym silniku tzn. przejechałem może pół kilometra. pojechałem na kompa i znów te same błędy czyli przepływomierz pompa i czujnik. Mechanik powiedział, że te opiłki na czujniku mogą być ze sprzęgła, że niby pada. Moje pytanie: czy to możliwe, czy gość wymyśla bajki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo już mnie krew zalewaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Flawio1979 ; 30-06-2015 o 15:34
Flawio1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 19:09   #1773
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dobrze mówi, twoja dwumasa mówi papa.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2015, 12:11   #1774
KasiaKownacka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Spróbuj podejść do innego mechanika i zweryfikować, czy powie to samo, czy coś innego. Jeśli będzie co innego, to któryś z nich będzie kłamał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 10:04   #1775
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,992
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał KasiaKownacka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli będzie co innego, to któryś z nich będzie kłamał.
A jak poznać który kłamie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 11:40   #1776
MICZALS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2015
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam wszystkich forumowiczów.
Piszę aby podzielić się informacją dotyczącą naprawy nastawnika turbosprężarki regulującym zmienna geometrią firmy hella. Wczoraj rozwiązałem nękający błąd P132A związany z niedziałającym nastawnikiem turbosprężarki.

Zakupiony zestaw okazał się całkiem ok, niczym sie nie różni od oryginalnego, polecam.
Poniżej film firmy od której zakupiłem silnik dc oraz rolkę prowadzącą ( w moim nastawniku była wytarta i miała delikatne pęknięcia )
W moim przypadku wymiana elementów zajeła mi 20min. Nic trudnego.

Firma od ktorej można kupić częsci częsci:
Noweturbo.pl
NOWE TURBO
tel - 733-055-249 lub 517-725-800

Link do filmu przedstawiającego regeneracje nastawnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MICZALS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 14:19   #1777
gazdus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam Panowie, temat znany więc opiszę pokrótce jak to wygląda w moim przypadku. Od 8 lat jeżdżę kolejnymi rocznikami Mondeo i nigdy nie narzekałem (a nawet zachwalałem) ale... no właśnie, w zeszłym tygodniu przy porannym odpalaniu zaczęły się "stuki" pod maską, które milkły po ok. 2 minutach jazdy. W piątek ruszyłem w trasę, zrobiłem 100 kilometrów i pod samym domem zaczęła migać nasza ulubiona sprężynka. Pierwszy raz pojawił się taki komunikat, pomyślałem że przez noc przejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na drugi dzień rano próbuję odpalić autko i tak jak zawsze odpalał "z palca" tak teraz musiałem chwilę pokręcić. Oczywiście wroga sprężynka dalej migała a dodatkowo dołączyła do niej koleżanka - lampka ostrzegawcza silnika, która nie miga tylko razi non stop. Dodam tylko że od tego czasu zrobiłem ponad 100 kilometrów, ale oczywiście odczuwam poranne ciężkie odpalanie i późniejszą obniżoną moc. Na piątek jestem ustawiony w ASO na kompa. Ale chciałbym Was podpytać czy mieliście takie objawy (sprężynka+silnik), ewentualnie na co zwrócić uwagę fachowcom z ASO żeby nie pójść w niepotrzebne koszty. Z góry wielkie dzięki za każdą pomocną radę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 04:33   #1778
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jak dwie lampki w kupie to obstawiam błąd P132A lub P132B, problem z elektronicznym nastawnikiem zmiennej geometrii łopatek w turbinie.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 21:44   #1779
matejko102
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

dolaczam do klubu migajacej sprezynki... dzisiaj przy spokojnej jezdzie pod góre na 3 biegu mi sie zapalila, ale juz nie zgasla. przez kilka wczesniejszych dni mial falowanie obrotow i dymienie na niebiesko.. sa szanse ze to tylko swiece? (stał pół roku pod domem nieuzywany dopiero od tygodnia jezdze na nowo)

2002 tdci 2.0L
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2015, 08:58   #1780
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Gdybyś przeczytał choć parę wypowiedzi to byś wiedział , aby pierw podpiąć pod komputer i odczytać kod błędu.
Sprężynka to tysiąc powodów. Bez kompa nikt Ci tu z fusów nie wywróży. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.