Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2004, 11:25   #1
Hektor
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Pabianice
Postów: 84
Domyślnie ANKIETA JAKIM FORDEM JEŹDZISZ

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. UWAGA!!! RUSZA ANKIETA W HYDE PARKU "JAKIM FORDEM JEŹDZISZ" ZAPRASZAM!!!

__________________
Ford Fusion 1,6 16 V
Hektor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2004, 18:52   #2
gips
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Śląskie
Postów: 51
Domyślnie

Cześć Hektor !
Z tego co widze to masz 1,6 benzyna - ja mam 1,4 benzyna .
Ciekawi mnie jaki ten twój jest zrywny , czy ciężko sie zbiera .
Niektórzy piszą że jeżdżą przy 2300 obrotach ( maja ekonomiczne wyniki ) ja tego nie moge zrozumieć bo wydaje mi się że przy tych obrotach silnik się bardzo męczy i nie jest elastyczny nawet na słuch to wydaje mi sie że powinien pracować na 2600-2800. Ciężej się jest mu zebrać np. przy wyprzedzaniu . Ja jeżdżę w granicach 2500-3800 wtedy wszystko jest OK .
Wiadomo że w razie potrzeby w zależności od warunków też przeciągam .
Testowałem go na różne sposoby i nie daje mi to spokoju że tak duzo żre .
Najlepiej jest 3000 obrotów . :smile:
__________________
Fusion 1,4
gips jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2004, 06:05   #3
Hektor
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Pabianice
Postów: 84
Domyślnie

odp do [glow=red]Gipsa[/glow]:
Wiadomo, że silnik spalinow prcuje najzdrowiej w granicach momentu obrotowego, jednak wtedy spalanie nie jest najniższe. Niemniej najbardziej zabójcze dla wału i korbowodów są za niskie obroty, tak spalanie jest niskie ale trwałość silnika też spada. ja jeżdżę w przedziale 2500 - 3500 obrotów. Chociaż lubię czasem pociągnąć do 5000 tys. Spala o czym już pisałem między 8-10 l głównie jazda miejska. Co do kopa ma naprawdę niezłe odejście, a co najważniejsze dzięki wyższemu momentowi obrotowemu, żeby przyspieszał nie trzeba go tak kręcić wysoko. Poprzednio jeździłem toledo II TDI 110 KM i jetem przekonany, że w sprincie nie dał by rady Fusji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Fusion 1,6 16 V
Hektor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 16:38   #4
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: ANKIETA JAKIM FORDEM JEŹDZISZ

hahaha ja ostatnio na prostej nie pozwolilem sie wyprzedzić babce która jechała Skodą Octawią 4x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe poxniej byla bardzo wkurzona bo na zakręcie mnie jako jedynego wyprzedziła.... bo już nie chciałem go przeciągać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2008, 16:22   #5
ford_laptopy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2007
Skąd: Ozorków
Postów: 5
Domyślnie Re: ANKIETA JAKIM FORDEM JEŹDZISZ

Ford Fusion 1,4 16v.
Wg mnie do 3000obrotow zluzycie paliwa jest niewielkie.
Powyzej autko zaczyna spijac jka szalone.
Zalozylem m-c temu instalacje LPG BRC. ZObaczymy. Narazie na poziomie 8-10l LPG.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://www.laptopy.ozorkow.eu
ford_laptopy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2008, 16:55   #6
gawleek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2005
Skąd: Warszawa
Model: fusion
Silnik: 1.4 benz.
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał Hektor
odp do [glow=red]Gipsa[/glow]:
Wiadomo, że silnik spalinow prcuje najzdrowiej w granicach momentu obrotowego, jednak wtedy spalanie nie jest najniższe. Niemniej najbardziej zabójcze dla wału i korbowodów są za niskie obroty, tak spalanie jest niskie ale trwałość silnika też spada. ja jeżdżę w przedziale 2500 - 3500 obrotów. Chociaż lubię czasem pociągnąć do 5000 tys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może raczej tak: kiedy potrzeba siły na kołach (rozpędzanie, wyprzedzanie, podjazdy) - wtedy trzeba trzymać około zakresu maximum momentu, które w 1.4 benz. wypada w przedziale 3000-4000 RPM. Ale podczas równej jazdy na w miarę poziomym terenie - im mniej RPM, tym lepiej, byle silnik równo i cicho pracował. Z mojego doświadczenia - podczas toczenia samochodu można włączyć wyższy bieg, kiedy obroty są ponad 2000 RPM. Oczywiście, byle głębsze wciśnięcie pedału gazu MUSI być poprzedzone zredukowaniem biegu wtedy. Wychodzi zatem mniej więcej tak: toczenie poniżej 2000 RPM, łagodne rozpędzanie w zakresie 2000-3000 RPM, kiedy potrzeba kopa i siły - ponad 3000 RPM.

Pali mi w trasie poniżej 6/100, w mieście (na w miarę ekonomicznych trasach) poniżej 7,5/100, w supernieekonomicznych warunkach około 8/100.

Gaw
gawleek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.