Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2012, 18:40   #1
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Wspomaganie na wodę ;-o

Znalazłem ciekawy news...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
trudno mi ocenić czy to hit, czy kit ;-o
Ktoś coś wie? Stosował?
Co o tym myślicie?
:-D

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 18:58   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Komentarze pod artykułem-bezcenneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"~lol [2 godziny temu]
ja kaszlaka przerobiłem na wodór. Tylko zamiast elektrolizy wrzucam sreberko po czekoladzie do baku łyżkę stołową kreta do rur i zalewam to wodą. Na początku malczak nie odpala ale już po 15 minutach miota nim jak szatan"
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 13:29   #3
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Temat ciekawy. Mnie ten temat ciekawi od kilkunastu lat, ale... Stanowcze NIE sprzedaży takich urządzeń na allegro dopisując, że montaż na własną odpowiedzialność. Na dzień dzisiejszy to wodór jako paliwo do samochodów - jedynie w ramach ciekawostki. Nie ma na dzień dzisiejszy zbiornika w którym wodór można by magazynować. Cząsteczki wodoru są tak małe, że przenikają przez ścianki każdego materiału, więc magazynować nie ma tego za bardzo w czym. Kolejny problem to to, że wodór aby był użyteczny, musi być uzyskiwany w dużej ilości. Małe jego ilości nie są w stanie napędzić niczego a duże ilości, jak wcześniej pisałem, stwarzają problemy z magazynowaniem. Nikt nie chce wozić bomby wodorowej pod bagażnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Kolejna rzecz to wybuchowość - wodór wybucha zdecydowanie szybciej niż benzyna, łatwiej no i przenika przez ścianki zbiornika co sprawia że jest po prostu niesamowicie niebezpieczny i na dzień dzisiejszy nie do zastosowania. Myślę że wodór wykorzystany zostanie najpierw jako paliwo w ogniwie służącym za prądnicę do ładowania akumulatorów dla silników elektrycznych do napędu samochodów. Czyli produkuje tyle wodoru ile na bieżąco wykorzysta się na ładowanie akumulatorów. Akku jest pełne to stop elektrolizy i nie ma żadnego zbiornika z wodorem który straszyłby swoja obecnością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a samochodzik mknie na zmagazynowanej energii ale w postaci energii elektrycznej, już całkiem bezpiecznej a w razie potrzeby uruchamia się ogniwo i produkuje energię elektryczną ze spalania wodoru. Żadnego magazynu z wodorem. Produkowane tyle ile wymaga układ do potrzeb bieżących i ładowania akumulatorów. Nawet w razie awarii, kolizji, rozszczelnienia to ryzykujemy tym tylko co jest w przewodach do komory spalania. No. Rozmarzyłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taka moja wizja poparta opinią niektórych znawców tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów

Ostatnio edytowane przez darnel ; 15-01-2012 o 13:32
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 13:53   #4
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Dzięki :-)
Temat zaciekawił mnie w innym aspekcie :-o
W generowanie w ten sposób energii (paliwa) nie wierzę i uważam za absurd... argumenty z fizyki dotyczące zachowania energii itp są nie do podważenia plus Twoje uwagi co do przenikalności wodoru itp.
Intryguje mnie jednak (bo tylko w tym aspekcie dostrzegam jakiś potencjał) czy "wzbogacenie" mieszaniną tlenu i wodoru tym magicznym HHO dostarczanego do cylindra powietrza może/ma wpływ na efektywność, a co za tym idzie sprawność spalania paliwa (Pb czy ON)...
Może dzięki HHO paliwo lepiej/efektywniej się spala?? I stąd potencjał na oszczędność w zużyciu paliwa??
Mimo że to Hyde Park, ciekaw jestem Waszych opinii...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 15:57   #5
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Tak, siak czy inaczej, czyli czy jako paliwo czy dodatek do niego to piosenka przyszłości. Na dzień dzisiejszy, wodór jest nieokiełznanym paliwem i używanie go w aucie dzisiaj jest równie poważne co zamiar łapania "piorunów" i zasilania ich energią pokładowych akumulatorów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale potencjał tak w wyładowaniach jak i w wodorze jest wielki. Może dożyjemy czasów ich powszechnego wykorzystania...
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:06   #6
tomek_mhtn
ford::beginner
 
Avatar tomek_mhtn
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo mk3, Mercedes Actros
Silnik: 2.0 TDDi 115HP, 11.95 V6 440HP
Rocznik: 2001, 2012
Postów: 37
Domyślnie

Wodór nie jest taki nie okiełznany [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jeden [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 15-01-2012 o 18:09 Powód: regulamin pkt21
tomek_mhtn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:14   #7
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

W USA w jednym stanie jeździ Honda(normalnie można kupić w salonie) na wodór i tam są normalne stacje aby zalać ten wodór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tomek następny razem nie pisz post pod postem ,tylko użyj funkcji edytuj i dodaj drugi link Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:17   #8
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Juz dawno mamy normalna fure na wodór [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Kalifornii można się normalnie tankować.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:22   #9
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

O Karlito o to mi chodziło ,wiedziałem że gdzieś dzwonią ale nie pamiętałem w którym kościele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 18:01   #10
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Wspomaganie na wodę ;-o

Ciekawe. Z jednej strony piszą o tym- wyciekanie przez ścianki, wybuchowość jako o przeszkodzie dla stosowania a inni po prostu wprowadzają do produkcji mimo wszystko...
Cytat:
Napisał Karlito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Kalifornii można się normalnie tankować
"Normalnie" to chyba za dużo powiedziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
paliwo , silnik , woda


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.