Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2014, 07:40   #21
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno silniki diesla mają górną granice spalania i jak ją osiągną to już więcej nie spalą, w odróżnieniu od benzyny która weźmie tyle ile jej dasz.
Można wiedzieć jakie masz spalanie chwilowe-maksymalne?

jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 20:36   #22
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wiedzieć jakie masz spalanie chwilowe-maksymalne?
Średnie spalanie 2.0 TDCi 163 konie, na dystansie 5tyś wynosi 7,7 litra. Liczba z komputera, którego nigdy nie resetowałem. 70% trasa, reszta miasto.
Przy własnym pomiarze na autostradzie wychodziło 7,2 ; 7,4 litra przy prędkości przelotowej 140 km/h.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 21:06   #23
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Nie o to pytałem
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 09:13   #24
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Więc aby zaspokoić Twoją ciekawość zamiast na drogę patrzyłem się dziś na chwilowe spalanie. Wyjeżdżając z garażu, ruszając pod górkę przez milisekundę było 31 litra.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 11:56   #25
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Czyli ile dasz tyle weźmie, jak w benzynie.

Mój wynik to 42 litry. Kto da więcej?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 12:46   #26
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno silniki diesla mają górną granice spalania i jak ją osiągną to już więcej nie spalą, w odróżnieniu od benzyny która weźmie tyle ile jej dasz.

Przy okazji ... przy takiej autostradowej gonitwie jakie osiągasz / osiągacie obroty, aby można gnać przed siebie a nie uszkodzić wrażliwego silnika diesla.
To jest bzdura kompletna. Pierwszym ograniczeniem jest wydajność układu paliwowego (ile potrafi pompa paliwa dostarczyć) a drugim wytrzymałość mechaniczna silnika... Innych ograniczeń nie ma. Oczywiście wykluczając mieszankę.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 18:21   #27
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest bzdura kompletna. Pierwszym ograniczeniem jest wydajność układu paliwowego (ile potrafi pompa paliwa dostarczyć) a drugim wytrzymałość mechaniczna silnika... Innych ograniczeń nie ma. Oczywiście wykluczając mieszankę.
No właśnie. Każdy silnik ma górną granicę spalania. Wydajność pompy, pojemność cylindrów i maksymalne wzbogacenie mieszanki, maksymalną prędkość obrotową. A silnik to silnik. Ma swoją sprawność i paliwo które jest zamieniane w energię. Cudów się tu nie da zrobić. Inaczej by już na dieslach robili maszyny doskonałe. Cudnie byłoby mieć silnik, który niezależnie od obciążenia więcej już by nie spalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 13:56   #28
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Średnie spalania: 11,9
Po mieście przeważnie tylko jeździsz?

Ile "zasięgu" pokazuje Ci komputer po nalaniu do pełna i jak pełno zalewasz?

Bump:
Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ile dasz tyle weźmie, jak w benzynie.

Mój wynik to 42 litry. Kto da więcej?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten wskaźnik chwliowego spalania jest tak niedokładny i ma taki rozrzut, że ja zupełnie nie patrzę na niegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 14:17   #29
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po mieście przeważnie tylko jeździsz?

Ile "zasięgu" pokazuje Ci komputer po nalaniu do pełna i jak pełno zalewasz?
Głownie jeżdżę po mieście 90% miasto, 10% trasa. Oczywiście jazda ze stałą prędkością 50-60km/h daje spalanie na poziomie 5,5-6,5 l/100 km. Wypróbowałem na odcinkach 2-5 km i daje się utrzymać taki wynik. Ale ponieważ nie muszę się martwić o paliwo, więc też nie jeżdżę oszczędnie, tylko normalnie, tak jak się przyzwyczaiłem przy innych samochodach.

Ostatnio poszalałem trochę aby sprawdzić jak to jest być "pierwszym spod świateł". Oczywiście wyniki mierne, bo samochód pomimo, że przyspiesza ok 9,2 do setki ale bardzo przy tym się męczy. 320 km przy takiej jeździe ze spalaniem 15,3 l/100 km.

Taka sama zabawa w samochodzie cięższym z silnikiem 3,5 V6, 320 KM dawała wynik 18-19 l/100 km. Więc to co pokazał ford to jest tragedia jakiej się nie spodziewałem.

Poprawka. VW Passat 1,4 DSG u kolegi przy jeździe po mieście umie spalić 12-14 l z dużo lepszą skrzynią i lżejszym samochodem. Skoda superb 2.0 benzyna w DSG umie 15l łyknąć. Tak na prawdę to nie jestem rozczarowany spalaniem ale tym co za to spalanie się otrzymuje. A silnik eco-boost w połączeniu z fordowskim automatem to chłam jakich mało.

Ostatnio edytowane przez vpw ; 27-04-2014 o 15:04
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 15:13   #30
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
A silnik eco-boost w połączeniu z fordowskim automatem to chłam jakich mało.
W kontekście spalania/ekonomii faktycznie trudno zrozumieć decyzję FORDa o nie montowaniu PowerShift i nie daniu przycisku blokującego FWD...

Nie wiem, jaka jest polityka wymiany oleju w MPS6, ale mamy chyba ten plus, że nie mamy dwumasy na kole zamachowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.