Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2017, 15:06   #1
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Witam szanownych użytkowników. Przedzierając się przez liczne posty na tym forum i po objawach mojej foczki, czyli ciężkim odpalaniu na zimnym, lekko niebieskim dymie oraz wrażeniu że jeden gar nie domaga zrobiłem próbę przelewową. Po przygotowaniu wszystkiego i odpaleniu na 2 min wszyło mi coś takiego: 1)50ml 2) 55ml 3) 200ml 4)13ml. Z relacji tutejszych użytkowników stwierdziłem że do wymiany zapewne są zaworki, więc zamówiłem 3 sztuki po 260zł. Wymieniłem wszystkie dokładnie tak samo oraz wyczyściłem wszystko w czystej ropie. Po zamontowaniu ich w takiej samej kolejności silnik kręci i niby łapie na chwilę ale od razu gaśnie i pojawia się jakby krótkie elektroniczne piknięcie. Czy ktoś może wie co mogłem zrobić źle? Chciałem oddać do mechanika ale tam zawołali takie pieniądze że masakra, a moja foczka już trochę łapie rdzy więc stwierdziłem że zrobię to sam.

nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 16:22   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

A założyłeś je poprawnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niczego nie zgubiłeś? Odpowiednio zachowując góra/dół? Otwory w zaworkach pokrywają się z końcówkami wtryskiwaczy?
I wiesz że po tej wymianie rozjechały się parametry wtryskiwaczy, i masz 50:50 szans, że po tej wymianie silnik będzie działał gorzej niż przed? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj poluzować nakrętki wtryskiwaczy podczas kręcenia. Generalnie ten układ łatwo zapowietrzyć, i ciężko odpowietrzyć.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 16:35   #3
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Przy skręcaniu pierwszego wtryskiwacza rozkręciłem następny, żeby wszystko było na swoim miejscu. Jeśli chodzi o te otworki to wszystko ładnie weszło i dało się z powrotem zakręcić. Na samym początku zaznaczałem z boku przy gwincie małą kreseczkę żeby wrócić do pozycji początkowej. Najbardziej niepokoi mnie ten dźwięk przy rozruchu. Przeczytałem w jednym z tematów żeby odkręcić akumulator i "zresetować" komputer, może to coś da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez nigdypoalko92 ; 29-10-2017 o 16:41
nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:43   #4
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Składałeś je na sucho czy z ropą??
Robiłeś wszystkie na raz czy po jednym i zakładałeś??
Włożyłeś je w takiej kolejności jak były czy jak leci??
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 22:00   #5
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Wszystkie trzy, które przelewały wykręciłem i zabrałem do domu. Z tego względu że mieszkam w bloku rozłożyłem folię oraz gazety. Wtryskiwacze rozkręcałem po kolei pojedyńczo, płukałem w ropie i składałem z powrotem. Zamontowałem w foce i właśnie nie wiem czy odpowiednio dobrze odpowietrzyłem układ. Kręciłem rozrusznikiem aż niestety ako padł i zadzwoniłem po kumpla. Podłączyliśmy się kablami z jego autem i niby coś kręciło ale po chwili rozrusznik sam przerywał i pojawiało się takie pyknięcie przy silniku, jakby z komputera. Odłączenie akumulatora na 1h też nic nie dało. Wyciągnąłem je ponownie, sprawdziłem i zakręciłem tym razem w całości zanurzone. Jutro spróbuje znowu ale od początku nie podoba mi się ten komputerowy "pik" dźwięk przy odpalaniu. Czy może chodzi o ponowne zakodowanie? Czytałem różne zdania na ten temat, jednym działało i bez tego.

edit. tak założyłem je w identycznej kolejności
nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 23:43   #6
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Jeżeli założyłeś je w te miejsca co było poprzednio to kody są zapisane, chyba że już wcześniej były zgubione, najlepiej podłącz się forscanem i odczytaj kody wtryskiwaczy jak nie będzie to musisz spisać z wtryskiwaczy i je dopisać w odpowiedniej kolejności.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 00:00   #7
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Rozumiem. Ale czy to możliwe że kody się pogubiły tylko przy zmianie zaworków przelewowych i czy to powoduje te pikanie pod maską? Strasznie żałuje że najpierw nie wymieniłem 3 wtryskiwacz i nie leciałem w kolejności ale jak to mówią biedny polak po szkodzie. Ponieważ w kwestiach wizyty u mechaników jestem laikiem to rozumiem że mam zadzwonić po mechanika który przyjedzie i zakoduje to na miejscu, ponieważ aktualnie auto mam uziemione.
nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 00:28   #8
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Cytat:
Napisał nigdypoalko92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy to możliwe że kody się pogubiły tylko przy zmianie zaworków przelewowych
One się nie pogubiły, tylko tak jak pisałem - parametry wtryskiwaczy się rozjechały po wymianie zaworków, i obecne mogą w ogóle nie odpowiadać kodom z naklejek na wtryskach.
Jednakże nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, gdy nawet po wymianie wtrysków na zupełnie inny komplet nie dało się odpalić tego silnika. Będzie kulał, dymił, chodził nierówno, szarpał, ale odpalić powinien.
Kolega J@colo proponuje Ci odczytanie kodów ze sterownika, mnie osobiście nigdy ta sztuczka na żadnym interfejsie się nie udała w 1.8TDCI na Delphi - więc nie przejmuj jeśli i Tobie się nie uda. Jeśli jesteś pewien że masz wtryski złożone poprawnie, i odpowietrzony układ, to ponowne zapisanie kodów z wtrysków już i tak bardziej mu nie zaszkodzi, a może jakimś cudem pomoże. Nie musisz prosić mechanika, zwykły ELM327 z allegro + Forscan da radę.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 00:52   #9
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

W takim razie nie jest za ciekawie że nie spotkałeś się jeszcze żeby nie odpalał. Jeśli chodzi ci o poluzowanie nakrętek, masz namyśli sam gwint wtryskiwacza i poluzować go bardziej. Skręciłem je dosyć solidnie bo wcześniej zaznaczyłem małą kreseczkę w jakiej pozycji były na początku i czy w FF1 jest coś takiego jak autokalibracja jak pisali ludzie przy tematach dotyczących mondeo? Chodzi konkretnie o regulacje paliwa we wtryskach
nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 00:59   #10
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Mam na myśli nakrętkę na przewodach wtryskowych. Lekko popuścić w trakcie kręcenia, żeby była pewność że się odpowietrzył.
W FF1 jest autokalibracja, nie ma autoadaptacji - autokalibracja to sprzężenie zwrotne w połączeniu z czujnikiem spalania stukowego, autokalibracja to "uczenie się" nowych wtryskiwaczy za pomocą odpowiedniej procedury. Tego ostatniego w 1.8TDCI Delphi nie ma.
Sporo może pomóc odłączenie akumulatora i głęboki reset. I tyle - jak poza tym wszystko w porządku, to musi palić.
Oczywiście sporo pomaga odczytywanie błędów na bierząco podczas prób odpalenia...

P.S Dałeś nowe podkładki pod wtryskiwacze?
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , wtryskiwacze , zawór przelewowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.