Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2020, 02:00   #1
Kickus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-11-2018
Skąd: Szczecinek
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Błąd P02E8

Witam

Ostatnio jechałem mojej mamy fiestą i w moim odczuciu bardzo ma moc okrojoną. No nie jedzie tak jak powinna, na desce oczywiście helikopterek. Podłączyłem odczytałem i błąd P02E8.

Niby to związane z przepustnicą, rozebrałem ją i niczego niepokojącego nie zobaczyłem. Błąd powraca do pamięci ecu, nie zawsze jest sygnalizowany na desce.

2010r 1.6 tdci

Kickus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 18:25   #2
Kickus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-11-2018
Skąd: Szczecinek
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P02E8

Nieaktualne. Siłą mocnej dedukcji auto naprawione.
Kickus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 20:45   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Błąd P02E8

To jak założyłeś temat i rozwiązałeś problem pochwal sie rozwiązaniem dla potomnych - będą mieli łatwiej na przyszłość
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 19:15   #4
Kickus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-11-2018
Skąd: Szczecinek
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P02E8

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak założyłeś temat i rozwiązałeś problem pochwal sie rozwiązaniem dla potomnych - będą mieli łatwiej na przyszłość
Jako, że chamski nie jestem i pomimo braku pomocy na forum mógłbym nie podawać rozwiązania tak napiszę.

Przepustnica mimo całych zębatek i ścieżek dziwnym trafem źle wysyłała położenie do ecu. Po podmianie na inną auto dostało wigoru. Później w wolnej chwili pobawię się starą przepustnicą i jak do czegoś dojdę gdzieś to opiszę. Także niby błąd niekiedy jest skierowany ku przepływomierzowi jednak oznacza przepustnicę. Mało tego gdzieś jeszcze na anglojęzycznym forum ktoś pisał, że przy problemach z egr-em pojawił się ten sam błąd i winien był egr. Także trochę głupie.
Kickus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 19:36   #5
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Błąd P02E8

Cytat:
Napisał Kickus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako, że chamski nie jestem i pomimo braku pomocy na forum mógłbym nie podawać rozwiązan
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , kolego, forum jest właśnie po to, aby rozwiązywać problemy i dzielić się informacjami. Jeżeli nikt nie odpowiedział na Twój problem to nie jest to związane z tym, że ktoś Cię nie lubi tylko może dlatego że nikt nie miał takiego akurat problemu i dlatego nie wypowiadał się niepotrzebnie.

PS: Zwłaszcza, że mało jest tych Fordów z 1.6, a więcej z 1.4 i ten błąd jest częstszy pod P02E9 w 2.0 (np. mondeo)
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 24-02-2020 o 14:38
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.