Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2013, 19:43   #121
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Chodzi o to, że ten czarny wężyk, który idzie od serwa do akumulatora podciśnienia przy tym akumulatorze jest drożny tylko w stronę serwa. W stronę akumulatora już nie. Tak jakby na jego końcówce była kulka-zawór. Drugi wężyk z tą przezroczystą koszulką też jest drożny. Po zdjęciu obu wężyków z akumulatora ani nie zasysa ani nie dmucha powietrza. Przy pokrętle siły nawiewu są trzy wężyki: czarny-podejrzewam, że zasilający, drugi nie pamiętam jaki chyba brązowy i biały, który idzie do pokrętła kierunku nawiewu. W pokrętle kierunku nawiewu też jest silikonowa gumka . przyklejona do blaszki i przesuwana zębatką w zależności od potrzeb nawiewu. Gumki są w porządku. A powietrza nie ma. Zrobiłbym fotki ale poskładałem do kupy bo auto jest potrzebne do jazdy.

helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 20:23   #122
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

w czarnym wężyku musi być podciśnienie nie ma innej opcji więc zacznij szukać od początku. sprawdź układ, serwo - końcówka na którą założony jest czarny wężyk, później czarny wężyk załóż i sprawdź przy akumulatorze końcówkę wężyka musi zasysać, wszystkie wężyki możesz przedmuchać sprężonym powietrzem tylko uważaj znajdź najpierw koniec wężyka który przedmuc***esz bo jak któryś spadnie to nie dojdziesz gdzie był założony, może tak się właśnie stało w twoim przypadku i układ jest zupełnie rozszczelniony?? No i ciekawy jestem jak wygląda twoja zielona gumka bo w większości przypadków po tylu latach jest w fazie rozkładu, układ ją zaciąga i zatyka wężyki.....
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 21:26   #123
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Tzn, że powietrze idzie z akumulatora podciśnienia w stronę serwa? Tzn, że zasada otwierania klap jest przez zasysanie powietrza i wciąganie siłowników? Bo ja myślałem, że wdmuchiwanie powietrza. Tak czy inaczej nie działa. Wiem, że serwo zasysa powietrze. Drożność tego czarnego wężyka sprawdzałem przy zdjętych obu końcówkach. Nie sprawdzałem przy zdjętej tylko końcówce przy akumulatorze. Każdy jeden wężyk przedmuchałem sprężarką. Wszystkie są drożne. Nie było w nich żadnego brudu. Układ jest szczelny. nie wiem jak działa ten akumulator i czy tam coś go nie boli. Zielona gumka na serio jest jak nowa. Wężyki wszystkie są na miejscu. Jutro jeszcze sprawdzę czy ciągnie powietrze z tego czarnego wężyka i jeszcze raz rozbiorę konsole. Na razie dzięki Kolego !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro napiszę o rezultatach.
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 07:14   #124
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Serwo wytwarza podciśnienie wężykiem czarnym połączone jest z akumulatorem podciśnienia (aby zwiększyć wydatek układu), Więc w akumulatorze masz podciśnienie i z niego idzie to to przełącznika siły nawiewu i tu jest rozdzielone na obieg wewnętrzny i zewnętrzny oraz kierunki nawiewu, mówisz że dmuchałeś wszystkie przewody jeżeli to zrobiłeś większym ciśnieniem mógł spaść wężyk z któregoś z siłowników otwierających odpowiedni kierunek i masz układ nieszczelny, jakby tak się stało włącza się nadmuch awaryjny tzn tylko na przednią szybę.
wszystkie siłowniki działają na podciśnienie.
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 17:20   #125
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witaj !
Wiesz kiedy dmuchałem to zdejmowałem pojedynczo każdy wężyk. Także nie miał prawa spaść. Rozebrałem dziś wszystko jeszcze raz. i oto wyniki. Czarny wężyk co idzie do serwa ciągnie powietrze. Ten drugi wężyk co idzie od akumulatora podciśnienia ciemno siwy nie idzie do przełącznika siły nawiewu tylko do przełącznika kierunku nawiewu a stąd dopiero czarnym i białym wężykiem idzie do przełącznika siły nawiewu. Jest jeszcze zielony wąż od siły nawiewu, ale za Chiny nie mogę dojść do jego końca. Pewnie do tego trzeciego siłownika idzie. W każdym bądź razie kiedy robiłem oględziny gumek to na pierwszy rzut oka wydawały się ok. Dzisiaj tą zieloną gumkę sprawdziłem dokładniej. I okazało się, że ta gumka to faktycznie sam klej. Mało tego to zapchany był biały wężyk. Niestety nie dało się go udrożnić ani sprężonym powietrzem ani drucikiem. Ale to już zrobiłem. Po prostu przeciąłem i zesztukowałem. Powietrze ssie to jest nadzieja. Tylko teraz powiedz mi co z tą gumką? Zasilikonować? Czy posiadasz takie gumki? Ta gumka musi wystawać poza obrzeża?
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 17:28   #126
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Mam gumki na sprzedaż. Ona ma dość skomplikowany kształt więc ciężko ją dorobić metodą chałupniczą, ja zrobiłem formę i robię to z gumy. Dodatkowo musi mieć 3 otworki i kanaliki. Jest w tym poście zdjęcie gumek które robię.
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 18:35   #127
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Ok. A ile taka przyjemność kosztuje? Napisz w jaki sposób mamy dokonać transakcji.
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:16   #128
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Gumka od Witka kosztuje 24zł z wysyłką. Sam zamawiałem ponieważ u mnie to same resztki tej gumki zostały po wymianie wszystko działa jak trzeba więc śmiało możesz zamówić. Mi wymiana zajeła niecałe 20minut. Teraz tylko jeszcze filtr kabinowy muszę wymienić.

Dodam że mechanik chciał mnie skasować za zrobienie nawiewu 150zł 200zł a tak parę zł w kieszeni i satysfakcja z samodzielnej naprawy.

Ostatnio edytowane przez Lucek ; 29-01-2013 o 19:25
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:45   #129
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Mnie jeden elektryk powiedział, że to typowy objaw auta z klimą i że w komputerze pojawiają się błędy, które trzeba usunąć. Inny powiedział, żebym kupił drugi panel bo styki się przepalają. A okazuje się, że to głupia gumka może tak nerwy popsuć i zabrać tyle czasu. Dzięki Kolego !!!
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 17:33   #130
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Hej Witek ! Gumka od Ciebie doszła. Złożyłem, włączyłem i.... oto nawiew przemówiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działa jak nowy ! Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi za Twoją pomoc ! Dzięki serdeczne !!! Rok czasu bez nawiewu jeździłem. Normalnie mnie uszczęśliwiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam jeszcze jedno pytanko. Nie przeszkadza mi to, ale na trzecim biegu wentylator chodzi jak na pierwszym. Tak jest od dłuższego czasu. Pewnie coś tam na płytce się zjarało? I tak trójki mało używam, ale jakby było to jeszcze lepiej. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję !!!
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.