Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2021, 21:46   #1
mkev
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Volvo S40
Silnik: D4204T
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Czy Tylne sanki są takie same w mk3?

Hej,

z informacji w sieci wiem, że Focus mk2 ma tą samą belkę tylnego zawieszenia co C-Max mk1. (Wspólna płyta)
Natomiast Focus mk3 = C-Max mk2.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy belka z Focusa mk3 pasuje do Focusa mk2? Informacje w sieci o Fokusie mk3 mówią jedynie tyle, że "zbudowano go (tak jak poprzednika) na płycie podłogowej Ford C1, w zmodyfikowanej wersji".

Zatem czy belka z mk3 jest taka sama jak w mk2 (nie pytam o resztę, a o samą belkę).

Dzięki!

mkev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 08:37   #2
6tazu9
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 11-03-2023
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Przekładka zawieszenia z hatchbacka MK3

Witam tutejsze towarzystwo, idzie zima i chrupka trzeba przyszykować, mam pordzewiałe całe tylne zawieszenie ale szczerze nie chce mi się bawić w piaskowanie w to wszystko, mieszkam na zadupiu gdzie nic nie ma, i moje pytanie brzmi czy zawieszenie tylne kompletne od mk3 podejdzie do mk2 ? Widziałem ludzie robią z mk3 do mk1, z mk2 do mk1, ale nigdzie nie mogę się doczytać czy wejdzie mk3 p&p do mk2 więc lepiej się upewnić niż kupywac na ślepo.
Jakby ktoś miał napisać żebym nie cudowal i kupił od mk2, kupiłbym jeśli by były do HB w jakimś dobrym stanie, tak to tylko mk3 są możliwe
6tazu9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 08:50   #3
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Przekładka zawieszenia z hatchbacka MK3 do HB mk2 FL

Kiedyś na ffclub widziałem wpis, że praktycznie wszystko pasuje (tylko jeden wachacz się różnił). Linku nie znajdę. Przecież od zawsze wiadomo, że ff3 to jest to samo co mk2 tylko inaczej słoń usiadł na kawałku blachy...
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2023, 19:11   #4
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Przekładka zawieszenia z hatchbacka MK3 do HB mk2 FL

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś na ffclub widziałem wpis, że praktycznie wszystko pasuje (tylko jeden wachacz się różnił). Linku nie znajdę. Przecież od zawsze wiadomo, że ff3 to jest to samo co mk2 tylko inaczej słoń usiadł na kawałku blachy...
to samo czytalem. tylna belka powinna podejść.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.