Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2022, 11:12   #1
Grkb
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-08-2020
Skąd: Białystok
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Post Samo włączające się światła

Dzień dobry, Cześć, Witajcie...

Przychodzę do Was w poszukiwaniu pomocy/sugestii lub dobrej rady. Mój cudowny samochód zaczyna chyba przechodzić kryzys wieku średniego. Ale do sedna.
Jak sam tytuł sugeruje, sam włącza światła i tutaj:
- mijania plus pozycyjne - na wyłączonym silniku, bez kluczyków w stacyjce, zamknięty. Włącza czasami na chwile, czasami na kilka/kilkanaście minut, czasami jest impreza i próbuje sił jako stroboskop.
- drogowe - podczas włączonego silnika, w trakcie jazdy, na chwilę, czasami na kilka/kilkanaście minut a czasami j/w stroboskopowo. Dodam, że użycie manetki nic daje.
Był oczywiście u elektryka samochodowego, jednak ten po 3 próbach, rozłożył ręce. Wymieniony został już moduł świateł, łatanie przewodów(w komorze silnika na pewno, jednak za kokpitem nie jestem pewien). Same przełączniki sprawdzone przez elektryka, według jego oceny bez zarzutów.
Cały problem zaczął się od awarii alternatora i jego wymiany.
Przeszukiwałem forum, pojawiały się różne tematy dot. świateł ale żaden nie wpasował się do mojego problemu. Forum istnieje już od bardzo dawna, więc może gdzieś faktycznie, w czeluściach jego trzewi istnieje takowy post. Szczerze przepraszam jeśli tak jest a ja załączam nowy.

Liczę na Waszą radę!
Dzięki.

Grkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 05:51   #2
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Samo włączające się światła

Jeżeli problem zaczął się od wymiany alternatora to szukał bym w tym kierunku.
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2022, 10:33   #3
Grkb
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-08-2020
Skąd: Białystok
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Samo włączające się światła

Dzisiaj postawiłem na warsztat do cieszącego się dobrą opinią zakładu. Przekazałem wszelkie informację i zobaczymy. Jeśli sama usterka się wyjaśni, oczywiście opiszę całość tutaj.
Grkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 06:51   #4
Marhack13
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-09-2022
Skąd: Uk
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Samo włączające się światła

Witam
mam bardzo podobny problem
Może moje światła nie robią dyskoteki ale gdy auto jest wyłączone i drzwi zamknięte to oba reflektory się włączają samoistnie. Nie ważne czy auto jest otwarte czy zamknięte. Są to tylko światła mijania.
Światła gasną w momencie jakiej kolwiek ingerencji w auto (otwarcie drzwi, naciśnięcie guzika na pilocie albo np pociągnięcie guzika od hamulca ręcznego) u mnie też elektryk szukał już 2 dni i jedyne co wymyślił w między czasie to wymiana modułu od świateł co nic to nie dało i zamontował mi włączniki na kablach pod maską abym sobie mógł na noc światło wyłączyć żeby Aku nie padł .
Jakieś pomysły ?
Marhack13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.