Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2018, 12:10   #51
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Ma ktoś opis wtyczki 20 pinowej chodzi mi o rozmieszczenie pinów i ich funkcjonalność. Chodzi o wtyczkę z 6 ma czujnikami. Mam taki schemat z opisem kabli lecz funkcje niestety są zaszyfrowane skrótami. Rozszyfruje ktoś te piny?
Z tego co wyczytałem to dla systemu 6 czujników z przodu.:

1 - RMP06 -masa czujników wspólna /ŻÓŁTO-POMARAŃCZOWY/
2 - WMP21 - przedni zewnętrzny RH sygnałowy /BIAŁO-BRĄZOWY/
3 - WMP10 - przedni wewnętrzny LH sygnałowy /BIAŁO-NIEBIESKI/ (wewnętrzny)
4 - WMP11 - przedni środkowy LH sygnałowy /NIEBIESKO-ZIELONY/
5 - WMP12 - przedni wewnętrzny RH sygnałowy /NIEBIESKO-SZARY/
6 - WMP13 - przedni środkowy RH sygnałowy /NIEBIESKO-POMARAŃCZOWY/
7 - CLF29 - halogen LH /BRĄZOWY?/
8 - WMP20 - przedni zewnętrzny LH sygnałowy /SZARO-POMARAŃCZOWY/
9 - CLF34 - halogen RF /ŻÓŁTO-POMARAŃCZOWY?/
10 - LMP06- zasilanie czujników wspólne. /FIOLETOWO-SZARY/
11 - GD120 - (żaluzja pin 1) /CZARNO-ZIELONY/
12 - RE407 - czujnik temperatury /ŻÓŁTO FIOLETOWY/
13 - VE750 - czujnik temperatury /ZIELONO-NIEBIESKI/
14 - VDN06 - (żaluzja pin 2) /BIAŁO-ZIELONY/
15 - CBK03 - (żaluzja pin 3) /SZARY/
16 - CPL25 - zamek maski /NIEBIESKO=POMARAŃCZOWY/ u mnie w oryginalnej wiązce raczej /niebiesko kremowy/
17 -
18 -
19 -
20 -


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: To jest moja obecna wtyczka Zajęte są piny 7,9,11,12,13,14,15,16 Na wiązce jest silniczek KYSOR, czujnik temperatury, 2 halogeny i zamek maski. Chciałbym dołożyć 6 czujników a jak sie nie da to na4. Na logikę wypadało by że pin 2 to przedni LH sygnałowy a pin 8 to przedni RH sygnałowy. ale nie wiem czy to są przy 6 czujnikach te od rejestracji czy te w środku sekcji czujników LH, RH.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juz to trochę rozpracowałem, są jak widzę różne opcje /przewody są czasem zamieniane/ powyżej dopasowane do mojej wiązki na podstawie zdjęć wtyczek które sobie zapobiegliwie porobiłem. Oczywiście muszę to jeszcze sprawdzić fizycznie miernikiem na wiązce. Ogólnie na pinach od 1-10 są czujniki w różnej dwóch możliwych konfiguracjach dla 6 lub 4 czujników i piny 7,9 zajęte przez halogeny. Reszta elementów jest na pinach 11-16

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 21-08-2018 o 19:21
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 14:12   #52
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dostanę uszkodzona wiązkę to sprawdzę miernikiem i uzupełnię rozpiskę, moze ktoś się dopisze?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już pewnie wiesz ale jak masz czujniki z tyłu to masz PAM w swoim BCM jak nie masz to może być różnie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz uzupełnić rozpiskę pinów we wtyczce na poprzedniej stronie? Jeżeli jest 6 to jak liczyć te czujniki? W twoim przypadku raczej wymiana BCM o ile w wersji europejskiej PAM jest też w BCM a nie jest odrębnym modułem.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 13-08-2018 o 21:00
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 14:45   #53
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Narazie mam młyn z tą wiązką. Byłą uszkodzona i naprawiana ale źle, muszę to wszystko poprawić.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 20:28   #54
106op
ford::amateur
 
Imię: Jozef
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: Brodnica
Model: Fusion energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Dzieki za podpowiedzi wiazke podlaczylem zgodnie z. rozpiska. wszystko zaskoczylo i jest ok. Pozdrawiam
106op jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:16   #55
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

No to się cieszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ile masz czujników z przodu a ile z tyłu, masz klawisz na tunelu od uruchomienia parkowania?

Bump: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a ty masz ile czujników podłączonych z przodu i z tyłu? Który sync macie w aucie, jak jest przekazywana informacja z czujników przednich?
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 24-08-2018 o 21:23
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 07:25   #56
motoenzo
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2017
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO MK5
Silnik: 1500
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to się cieszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ile masz czujników z przodu a ile z tyłu, masz klawisz na tunelu od uruchomienia parkowania?

Bump: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a ty masz ile czujników podłączonych z przodu i z tyłu? Który sync macie w aucie, jak jest przekazywana informacja z czujników przednich?
Cześć - 6 z przodu, kupione w FORD oryginały z czego 2 skrajne (boczne) mają inne wtyczki i inne są - jak kupisz wiązkę w FORD o której pisałem to wszytko pasuje, dorobić trzeba jedynie czujnik maski. Mam SYNC2.

Z tyłu standardowo - nie pamiętam chyba 4 są. Mam dołożony przycisk na tunelu do czujników, podświetla go ale jak dojedziesz przodem że piszczy ciągle na pozycji D, to nie wyłącza przycisk z konsoli czujników - same przestają piszczeć po zmianie na N lub P.
motoenzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 08:55   #57
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie bardzo rozumiem do czego jest ten przycisk na tunelu, masz pojedynczy czy podwójny? Ja sprawdzałem i nie mam w tunelu luźnej wtyczki niestety, temat na przyszłość. Możesz dokładniej opisać jego działanie i w ogóle sygnalizację? Rozumiem ze jak dojedziesz do przeszkody na D to zaczyna piszczeć. ale czy coś jest wyświetlane?

Czujniki mam już w drodze, wiązka też jest gotowa /narazie brak wtyczki by podłączyć klapę w opcji jest przeniesienie wtyczki ze starej wiązki lub zmiana na złącze uniwersalne/. Zderzak też już w drodze po niedzieli trafi do mnie i idzie do malowania.
Cały czas myślę nad podpięciem i zaprogramowaniem tego za pomocą forscana. Wygląda na to ze aktywne będą 4 czujniki wewnętrzne. To na pewno, natomiast zewnętrzne tzw aktywne nie koniecznie. Trzeba zobaczyć wiązkę jaka dochodzi do zderzaka po stronie auta czy są kable do pinów 2 i 8 wtyczki. Jeżeli nie ma to spokojnie można podpiąć wszystkie czujniki i zaprogramować całość na 8 zewnętrzne czujniki działać i tak nie będą. Jeżeli kable jednak są co bardzo prawdopodobne to powstaje dylemat, podpinać wszystkie czujniki fizycznie i kodować na 10? Rozumiem ze i tak zewnętrzne działać nie będą natomiast pytanie czy będzie wyświetlany błąd? Problem w tym ze nie chciał bym ponownie zdejmować zderzaka. Samo kodowanie to jak rozumem dwa parametry IPC 720-02-02 Xxxx-xxxx gdzie X to 3, czyli aktywacja wskazań na IPC, fabrycznie mam tam 1. Oraz PCM 736-02-01: xXxx xxxx X = A dla 10 czujników
X = 8 dla 8 czujników, teraz mam tam 4/
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 25-08-2018 o 09:10
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 14:27   #58
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Czujniki już sa, zderzak też dotarł i zawiozłem do lakiernika, jutro jadę dograć temat malowania.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 27-08-2018 o 14:37
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 19:50   #59
sikor00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2016
Model: ESCAPE
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Dołożyłem u siebie w Fusionie 2013r wiązkę z 6 czujnikami i halogenami (oznaczenia na wiązce DG9T-14G318 i DG9T-15K867)
Modyfikacje jakie trzeba było zrobić to dołożenie do nowej wiązki kostki czujnika otwarcia maski ze starej wiązki wpinając jeden przewód na 16 pinie i drugi do dolutować do masy na 11 pinie dużej kostki. Dodatkowo musiałem ze starej wiązki odciąć kostki czujnika temperatury i sterowania żaluzjami i podmienić w nowej bo się różniły wielkością.
Reszta plug and play. Oczywiście kodowanie. (został jeszcze montaż czujników i przycisku parktronika)

Jedno czego nie ogarnąłem to kontrolka zapalonych halogenów. Może ktoś podpowie w którym bloku szukać.
sikor00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 18:45   #60
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Sikor00 masz wiązkę w tunelu czy będziesz dokładał?
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.