Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2020, 16:30   #11
DGH
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2020
Skąd: OPOLE SB
Model: Transit x 6
Silnik: 2.2
Rocznik: 2007-2012
Postów: 1
Domyślnie Odpala, ale zegary leżą.

Więc autko odpala normalnie, ale nie świecą żadne kontrolki, podświetlanie zegarów no i zegary obrotów i prędkości leżą? Gdzie szukać? Bezpieczniki wydaję się ok.


Ostatnio edytowane przez DGH ; 25-10-2020 o 18:10
DGH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 16:00   #12
Marhamba
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpala, ale zegary leżą.

Kolego, naprawiłeś tę awarię? u mnie, w modelu z 95r. też tak się stało, będę wdzięczny za pomoc.
Marhamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 18:33   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Odpala, ale zegary leżą.

Cytat:
Napisał Marhamba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, naprawiłeś tę awarię? u mnie, w modelu z 95r. też tak się stało, będę wdzięczny za pomoc.
Jeżeli masz Transita z 1995 roku, to jest to całkowicie inne auto, niż te jakie ma kolega DGH. Silnik masz nie 2,4l, ale 2,5l, może być wolnossący lub turbo.
Jest to całkowicie inny układ elektryczny, zegary są praktycznie bez elektroniki, zwłaszcza jeśli licznik jest na linkę, jeżeli nic nie świeci w zegarach (nawet podświetlenie), to prawdopodobnie wtyk się wysunął z płytki zegarów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 15:13   #14
Marhamba
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpala, ale zegary leżą.

Dzięki za odzew. Tak mam 2,5 (bez turbo). Domyślam się, że mogę mieć inne rozwiązania (np. licznik na linkę). Może poprzednio dokładnie nie opisałem swojego problemu. Założyłem hak jakiś czas temu (nie oryginalny, prawdopodobnie nie mam dedykowanej wiązki do haka). Zbyt często go nie używałem ale wszystko było OK do czasu. Przy ostatnim użyciu straciłem kierunkowskazy. Światłą mijania były. No i zacząłem grzebać. Przy sprawdzaniu bezpieczników coś zwarłem i nie działają wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej (ładowania, smarowania, grzania świec ...). Myślałem, że to jakiś bezpiecznik za to odpowiada ale nie znalazłem takowego. Po przekręceniu kluczyka jest podświetlenie zegarów ale kontrolki się nie świecą. Silnik uruchamia się dobrze.
Co do kierunkowskazów to dalej mam problem, po wymianie przekaźnika (tego ze skrzynki przy kolumnie kierowniczej, u mnie jest trzypinowy) pojawiły się kierunki ale nie ma awaryjnych (tylko coś brzęczy w przekaźniku). Po ponownym włożeniu starego przekaźnika jest tak samo, czyli kierunki są, a brzęczy przy awaryjnych. Czytałem o tym, że są wiązki dedykowane do haka itd. Teraz chce by działały kierunki i awaryjne (daruję sobie podpinanie przyczepki do haka).
Gdzie może być problem?
Marhamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 16:08   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Odpala, ale zegary leżą.

Co do awaryjnych - prawdopodobnie masz uszkodzony multiswitch (włącznik wielofunkcyjny) kierunków - skoro kierunkowskazy działają normalnie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Brak kontrolek na desce (nie piszesz jakich) jest związane z brakiem zasilania tych kontrolek, są zasilane ze stacyjki poprzez bezpiecznik (jeżeli to olej i ładowanie oraz poziom płynu hamulcowego, woda w paliwie i kierunki). Te kontrolki zapalają się, kiedy ich czujniki (lub przekaźnik) połączą ich drugie styki na masę. Sprawdź bezpieczniki, sprawdź czy wtyk siedzi prawidłowo w płytce zegarów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2021, 13:38   #16
Oberek1974
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-10-2021
Skąd: Berlin
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Nie działający licznik

Witam jak w tytule, zakupiłem Transita , i od początku coś nie tak z licznikiem. Najpierw nie działał prędkościomierz i nie było przebiegu. Przeczyściłem styki, to samo . Zmieniłem licznik -to samo . Wróciłem do starego licznika i kolejny zonk. Teraz już nic nie działa oprócz godziny ,ani obrotomierz, ani prędkościomierz, brak przebiegu. Jak się orientuję, chyba (zaznaczam chyba) miał tacho ,bo znalazlem za radiem wtyczki - żółta i białą. Oczywiście radio też wywaliłem bo nie było oryginalne a w kostce poklejone przewody ,pozamieniane . Bezpieczniki ok, tzn. znalazłem tylko dwie skrzynki - przy silniku, i za schowkiem przy nogach pasażera.
Szukałem info w necie ,ale jakoś nie mogę znaleźć, może ktoś zna temat ,dzięki z góry
Na tą chwilę, doszło do tego - wciąż działające wycieraczki, nie mogę ich wyłączyć, brak świateł postojowych ,dopiero jak przekręcę na 2ga pozycję ,świecą się wszystkie na przodzie ,tylną wycieraczka działa jedna (choć działały dwie)
Bezpieczniki całe.

Ostatnio edytowane przez Oberek1974 ; 23-10-2021 o 15:09
Oberek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2021, 20:51   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Nie działający licznik

Cytat:
Napisał Oberek1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... miał tacho...
Brak przebiegu na liczniku = tacho nie jest wyprogramowane z samochodu. Reszta - raczej licznik "padnięty".
W sprawie wyprrogramowania tacho trzeba by się było z tego Berlina nieco "pofatygować"... Biedy za dużej nie ma bo tylko kawałek A18 jest nadal "schodami"... Reszta to co najwyżej zatłoczona A4.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 06:02   #18
Oberek1974
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-10-2021
Skąd: Berlin
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działający licznik

Hm, po sobotnio-niedzielnej walce powiem tak - jeden bezpiecznik wymieniony, obrotomierz działa - to na plus , zaś co do minusów ...
- w liczniku nie działa temperatura, wskaźnik paliwa, kilometry, prędkościomierz, zapaliły się kontrolki ,,zębate koło z wykrzyknikiem i rezerwa ....
- pedał gazu nie działa (sprawdzam na innym transicie dziala)
-wywaliło sporo błędów, nie da się wykasować nawet odłączając na godzinę obydwa aku ...
-wycieraczki przod caly czas chodzą ,nie mogę wyłączyć, dopiero po wyjęciu przekaźnika

Ogólnie stoi i nic więcej. Q...wa a chciałem tylko zmienić radio i licznik bo nie działał...
Oberek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 15:16   #19
Kamil1337
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-07-2022
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Transit padnięte zegary

Witam
Ford Transit kontener 2007 rok
Mam taki problem ze wczoraj otwierałem maskę żeby sprawdzić stan oleju przez co wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki po ponownym włożeniu i uruchomieniu silnika nie działają zegary...prędkościomierz, obrotomierz,temp wody i stan paliwa nie działają.kontrolki i wszystko inne działa wraz z usterka zegarów nie działa również radio?jakieś pomysły?wymienilem kostkę stacyjki ale nic to nie dało jest jeszcze bezpiecznik ale nie potrafię znaleźć który to jest na Internecie jest numer np.77 a u mnie jest "F"13np. Przez co nie umiem tego rozszyfrować...

Jeśli post jest w złym dziale prosiłbym moderatora o przeniesienie go to odpowoeskoef działu i z góry przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamil1337 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2022, 08:55   #20
fordgrs
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2022
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Transit padnięte zegary

Cytat:
Napisał Kamil1337 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ford Transit kontener 2007 rok
Mam taki problem ze wczoraj otwierałem maskę żeby sprawdzić stan oleju przez co wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki po ponownym włożeniu i uruchomieniu silnika nie działają zegary...prędkościomierz, obrotomierz,temp wody i stan paliwa nie działają.kontrolki i wszystko inne działa wraz z usterka zegarów nie działa również radio?jakieś pomysły?wymienilem kostkę stacyjki ale nic to nie dało jest jeszcze bezpiecznik ale nie potrafię znaleźć który to jest na Internecie jest numer np.77 a u mnie jest "F"13np. Przez co nie umiem tego rozszyfrować...

Jeśli post jest w złym dziale prosiłbym moderatora o przeniesienie go to odpowoeskoef działu i z góry przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozwiązałeś problem? Co b yło przyczyną?
mam to samo wszystkie wskazówki leżą, działa jedynie na wyświetlaczu ile kilometrów mam do przejechania. Bezpiecznik wszystkie całe. Prosze o pomoc
fordgrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.