Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2010, 17:26   #21
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Próby przelewowej nie zrobisz bo to nie TDCi. Jedynie wyjąć wtryski na stół i sprawdzić ciśnienie wtrysku i czy nie leją.

Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 18:38   #22
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Panowie a z moim odpalaniem da się coś zdiagnozować? i te piski przy poborach prądu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 19:49   #23
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Po pierwsze sprawdź działanie świec żarowych - czy wszystkie grzeją, po drugie Czy wymieniałeś filtr paliwa i kiedy? Jeśli świece są ok to może zapowietrzać się układ paliwowy dlatego są problemy z uruchomieniem.W każdym bądź razie stawiam na 2 lub 3 świece uszkodzone(spalone)lub zapowietrzający się układ.To tak na szybko lecz trzeba to zweryfikować.Jeśli chodzi o piski to może któraś rolka piszczy lub pasek się delikatnie ślizga - w wyniku obciążenia alternatora poprzez pobór prądu.Co prawda pisków nie słychać na nagraniu zbyt dobrze ale to może być przyczyna.I jeszcze jedno, może to być również silniczek wentylatora nawiewu ale to mało prawdopodobne - czasami zdarza się przytarcie lub brud na tulejce wentylatora i objawem będą piski.Można to wykluczyć wyłączając dmuchawę.To tyle co mogłem podpowiedzieć.
Pozdrawiam Atol
Tak jeszcze pomyślałem o szczotkach w alternatorze ale jak mówię pisk jest mało słyszalny.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 21:47   #24
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze sprawdź działanie świec żarowych - czy wszystkie grzeją, po drugie Czy wymieniałeś filtr paliwa i kiedy? Jeśli świece są ok to może zapowietrzać się układ paliwowy dlatego są problemy z uruchomieniem.W każdym bądź razie stawiam na 2 lub 3 świece uszkodzone(spalone)lub zapowietrzający się układ.To tak na szybko lecz trzeba to zweryfikować.Jeśli chodzi o piski to może któraś rolka piszczy lub pasek się delikatnie ślizga - w wyniku obciążenia alternatora poprzez pobór prądu.Co prawda pisków nie słychać na nagraniu zbyt dobrze ale to może być przyczyna.I jeszcze jedno, może to być również silniczek wentylatora nawiewu ale to mało prawdopodobne - czasami zdarza się przytarcie lub brud na tulejce wentylatora i objawem będą piski.Można to wykluczyć wyłączając dmuchawę.To tyle co mogłem podpowiedzieć.
Pozdrawiam Atol
Tak jeszcze pomyślałem o szczotkach w alternatorze ale jak mówię pisk jest mało słyszalny.
Przemek , Atol ma racje , też mi się zdaje , że masz świece wypalone , bo jak oglądałem filmik to za szybko gasla Ci kontrolka świec żarowych .

A co do mojego problemu , jestem Ciekawy , jakby wtrysk padł czy paliła by się kontrolka check ,

Ostatnio edytowane przez Focusik2002 ; 17-11-2010 o 21:53
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 09:34   #25
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Focusik2002 kontrolka z grzaniem świec nie ma tak wiele wspólnego jak ci się wydaje. Świece jak grzeją to z zasady dłużej niż świeci kontrolka lub wcale a kontrolka świeci sie zawsze.Jak dobrze się wsłuchasz to przed rozruchem będzie słychać takie pyknięcie w komorze silnika .Owe pyknięcie to przekaźnik świec żarowych, który się wyłączył - który steruje prądem na świece.Tak że na kontrolkę nie zwracaj uwagi bo nie jest odzwierciedleniem długości grzania świec.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 09:34   #26
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Dzięki wielkie Panowie za pomoc,sprawdzę to w sobotę u mechanika,mam nadzieję że to świece,dziwne tylko że zaczęły się problemy wraz ze spadkami temperatur.w lato było super.aha i jeszcze jedno,autko pali słabo właśnie z nocy i jak postoi dłużej ale każde odpalenie następne jest już od pierwszego strzału,pod warunkiem że auto nie ostygnie.

pozdrawiam i dzięki raz jeszcze
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 10:00   #27
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Przemek1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwne tylko że zaczęły się problemy wraz ze spadkami temperatur.w lato było super
Powyżej 10 st. C. świece nie grzeją. Powyżej -10 da się odpalić bez świec. Jak jest zimniej to odpalenie wymaga dobrego akumulatora, sporego samozaparcia i odrobiny szczęścia.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 11:38   #28
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

dzięki wszystko jasne,pozostaje mi sprawdzić wszystko i już akumulator 70 na 680 mam nowy i dzięki niemu chyba tylko jakoś to hula w miarę
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2010, 21:20   #29
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Koledzy mam jeszcze jedno pytanko,mianowicie rano jak odpalę auto i zaczynam nim jechać wszystko jest ok.ale gdy dojeżdżam na luzie np do świateł zaczynają mi falować obroty tak do 1200 potem gdy auto się rozgrzeje jest lepiej bo skazówka się nie unosi lecz opada ale jednak falowo,co może być tego przyczyną,czy to dwumas? bo nieraz na postoju po puszczeniu sprzęgła słuchać dziwną prace silnika,a gdy wcisnę sprzęgło chodzi już cichutko,ale to tylko nieraz nie zawsze,zazwyczaj pedał sprzęgła robi się jakby płytszy i mniej odbija

co to może być?
pozdro
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 18:34   #30
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

No i komputerek prawde powiedział , zatankowałem ostatnio metodą ( pod korkową czyli pod sam korek 55 L ) i maksymalnie przejechałem 550 KM , kurde juz sam nie wiem co może być przyczyną takiego dużego spalania , zmieniałem biegi przy 2000 tys. bardzo spokojnie bez przygazówek . Martwi mnie jeszcze to , że w 2 wtryskwiaczu słychać taki dziwny dźwięk , podobny do piszczącej małej myszki .
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.