Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2017, 21:39   #1
weman22
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Transit mk6 125 t350
Silnik: 2.4 92kW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Przestał kręcić rozrusznikiem

Witam, przeszukałem forum i nawet znalazłem podobny temat ale rozwiązania na końcu nie było. Mój transit też przestał odpalać. Objawiało się w ten sposób że po nocy zawsze kręcił za 1 razem, później jak już był cieplejszy nie reagował na kluczyk. Czasem kręcił za 3 - 5 przekreceniem kluczyka a czasem trzeba było mu dać z 20-40min i dopiero zapalał. Dziś zgasiłem na stacji i już nie odpalił nawet po 3 godzinach. Jutro sprawdze jak będzie po nocy... Generalnie nie mam pojecia w którym miejscu znajduje się opisywany przekaźnik r1 - po przekręceniu kluczyka w pozycje zaplonu klika kilka przekaźnikow w skrzynce pod maska i 1 w środku po po stronie pasażera. Na przekaźniku nigdzie nie jest napisane r1 a w opisie skrzynki pod maską są tylko liczby od 1 do ileś tam. Rozrusznik nigdy nie wydawał dziwnych dzwięków.

Już kiedyś mi raz Panowie pomogliście z kierunkowskazami także liczę na waszą pomoc.

Auto to transit mk6 t350 2001r. 2400cm 92kw

weman22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 08:14   #2
weman22
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Transit mk6 125 t350
Silnik: 2.4 92kW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Dobrze, pytanie o lokalizacje przekaźnika R1 już nie aktualne. Ściągnąłem schemat ze strony forda, także dziś obmierze co dzieje się na pinach.
weman22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 09:56   #3
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Na początek spróbuj wyeliminować winę samego rozrusznika. Zepnij go na krótko. Jeśli zakręci, szukasz dalej w instalacji, jeśli nie - rozrusznik na stół operacyjny. Poza tym sprawdź najpierw, czy do rozrusznika w ogóle dochodzi prąd ze stacyjki.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 16-01-2017 o 10:00
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 11:55   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Cytat:
Napisał weman22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
także dziś obmierze co dzieje się na pinach.
Przy podniesionej masce niech ktoś włącza rozrusznik, a ty słuchaj w komorze silnika czy działa elektrowłącznik rozrusznika. Jeżeli wyraźnie stuka, to na pewno rozrusznik do wyjęcia i robienia (styki elektrowłącznika wypalone lub szczotki się skończyły).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 18:30   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Dziwne, że silnik kręci rozrusznikiem, a nie odwrotnie, rozrusznik wałem korbowym silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 20:58   #6
weman22
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Transit mk6 125 t350
Silnik: 2.4 92kW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Po nocy bez zmian, dalej nie chciał odpalić. Pomogło dopiero stukanie w rozrusznik podczas gdy druga osoba kręciła. Auto odpaliło i mogłem wreście wrócić do domu. Czyli wychodzi na to że rozrusznik na stół.

Przy okazji sprawa z innej beczki. Podczas jazdy poczułem zapach ropy. Okazało sie że cały filtr paliwa mokry. Po zgaszeniu silnika zobaczyłem że prawie ciurkiem z niego leciało. Po włączeniu zapłonu po minucie słychać jak załącza się pomka paliwa właśnie ta nad filtrem, wtedy widac jak paliwo napływa i wrażenie jest jakby się przelewało i wylatuje przez tą pomkę. ( zaobserwowałem ze leci własnie z tej pomki a nie z filtra) Czy może to być np zapchany filtr? Pytam bo jakiś tydzień temu miałem psikusa związanego właśnie z niedostatkiem paliwa.


[IMG][Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][/IMG]

Ostatnio edytowane przez weman22 ; 16-01-2017 o 21:05
weman22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 11:49   #7
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Kolego weman22, nie jestem żadnym modem, czy adminem, ale wszystkim nam (użytkownikom) zależy, żeby był porządek na forum. Jeśli sprawa Twojego rozrusznika wyjaśniła się, bo zakładam, że masz do zrobienia szczotki, to napisz o tym tutaj, a o filtr i pompkę pytaj w innym temacie lub znajdź już istniejący.
W przyszłości nikomu nie przyjdzie do głowy, aby szukać rozwiązania problemu z pompką w temacie opisanym jako "Przestał kręcić rozrusznikiem"
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 16:13   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Cytat:
Napisał weman22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rażenie jest jakby się przelewało i wylatuje przez tą pomkę. ( zaobserwowałem ze leci własnie z tej pomki a nie z filtra) Czy może to być np zapchany filtr?
Wskaźnik nie pokazuje, że zapchany jest filtr? Ale bez względu na to jak zapchany jest filtr, układ powinien być szczelny. Sprawdź dokładnie skąd leci paliwo, może na szybkozłączkach?


Tak przy okazji - transit 2,4 tddi z pompą VP44 jako jedyny ze wszystkich miał montowaną tą właśnie dodatkową pompkę podającą, ale tylko do końca 2001 roku. Potem zrezygnowano z niej i pompa wtryskowa sama zasysa paliwo ze zbiornika, jak w innych modelach...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 13:02   #9
weman22
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Transit mk6 125 t350
Silnik: 2.4 92kW
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wskaźnik nie pokazuje, że zapchany jest filtr? Ale bez względu na to jak zapchany jest filtr, układ powinien być szczelny. Sprawdź dokładnie skąd leci paliwo, może na szybkozłączkach?
Tak niepewnie zapytam... Jaki wskaźnik?
Dokładnie to leci z tego miejsca co zaznaczyłem na zdjęciu pare postów wyżej. Jakby ta pompka się rozszczelniła. W weekend będę walczył to może uda mi się ją odkręcic bez ruszania podstawy filtra.
weman22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 14:45   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przestał kręcić rozrusznikiem

Cytat:
Napisał weman22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak niepewnie zapytam... Jaki wskaźnik?
To co zaznaczyłeś w kółku to jest wskaźnik stopnia zapchania filtra paliwa.
Ściągnij sobie instrukcję [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tam jest opisane jak się nim posługiwać.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozrusznik nie kręci , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.