Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2024, 17:29   #1
m.t.j
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Wałcz/ Opitter
Model: Transit- Connect
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Wilgoc w samochodzie

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem wilgoci w samochodzie. Cięgle mam krople wody w rogach szyby czołowej. Co je wytrze i spróbuje osuszyć to na następny dzień pojawiają się znowu. Dzisiaj dodatkowo odkryłem że pod okładziną podłogowa jest wszystko mokre. Udało mi się w miejscu Vinu wyczuć że jest tam po prostu bagno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miał ktoś podobnie? Jak sober z gym poradzic? W audiëntie powoli Zanzibar zmierdziec stechlizno/zgnilizna ;(Z gore dzieki za wskazowki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

m.t.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 10:24   #2
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wilgoc w samochodzie

W pierwszej kolejności posprawdzał bym wszystkie uszczelki, zatyczki i kanaliki czy nie jest coś zatkane bo może wtedy nie odprowadzać wody. Może jest obluzowana antena na dachu, może brakuje gdzieś zatyczki, a może jakiś syf blokuje odpływ wody. W mojej hondzie przyczyną były mikropęknięcia blachy w okolicach dachu pod uszczelką gumową, pomagało uszcelnienie klejem na bazie poliuretanu.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2024, 08:07   #3
m.t.j
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Wałcz/ Opitter
Model: Transit- Connect
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wilgoc w samochodzie

Rozebrałem wczoraj całą podłogę i zarówno po stronie pasażera jak i kierowcy było bagno. Normalnie aż kałużę były w tych miejscach. Podszybie w sumie było zawalone liściami z piachem. Sprawdziłem uszczelki w drzwiach bo też widziałem filmiki że to może być przyczyną ale wszystko jest ok. Póki co do głowy przychodzi mi jedynie podszybie, albo coś z przestrzeni ładunkowej. Prze krótki okres zatyczka do bagażnika wypadła nie było jej ale nie było w tedy za bardzo opadów i raczej wykreślam ją jako powód. Klima też odpada bo bardzo sporadycznie jej używałem. Póki co osuszam wszystko i w międzyczasie będę szukał przyczy. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł był by. Wdzięczny za wskazówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m.t.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 02:53   #4
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 86
Domyślnie Odp: Wilgoc w samochodzie

A jeździsz pewnie z włączoną klimatyzacją i masz odpływ klimatyzacji zapchany i wali ci wentylatorem wodę do środka a jak nie to sprawdziłbym na dachu masz takie koreczki od bagażnika dachowego lub listwa często tamtędy woda się dostaje do środka lub jest źle szyba wklejona bo woda tamtędy leci pod uszczelkę szyby i gdzieś puścił klej i dostaje się do bocznych słupków ale moim zdaniem jest po obu dwóch stronach to są koreczki od bagażnika dachowego

Bump: Warto jeszcze sprawdzić czy samą uszczelkę drzwi czy nie jest gdzieś popękana lub nie zrobiła się za bardzo płaska jeśli jest płaska to można jeszcze kupić sobie taki wężyk gumowy i włożyć do środka żeby usztywnić żeby drzwi były szczelniejsze to jeszcze może być to przyczyną ja tak właśnie mam w swoim korekcie włożyłem te latacje od listew podłogowych w Leroy Merlin 6 mm i mam problem z głowy chociaż nie gwizda między tymi uszczelkami
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.