Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2013, 21:52   #1
popo1960
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 21-08-2012
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Witam,

Czy w Fordzie jest zintegrowana baza gdzie po numerze VIN mozna obejrzec historie napraw auta w dowolnym ASO w Europie ? Cos podobnego ma VW od 2004 w DE i 2006 w PL.

Kolega mowil ze jego Focus'a sprawdzil znajomy serwisant ASO w Krakowie i pokazal naprawy z ASO w Belgii ( zgodnie z prawda) natomiasat dzis dzwonilem do dwoch ASO i mowili ze nie maja takiej zintegrowanej bazy.

dzieki za info.
pozdrawiam

popo1960 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 23:22   #2
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

To chyba działa w ten sposób że jeżeli była naprawa w ASO w PL, wtedy mogą sprawdzić, ale nie jestem pewien.

Ja się spotykałem z tym iż nie ma ogólnej bazy po prostu.
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 00:26   #3
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Po zakupie auta w DE i przyjeździe do kraju chciałem sprawdzić jego historię w salonie. Od bardzo miłej pani dowiedziałem się, że Ford to nie VW ani BMW i nie ma centralnej bazy. W Polsce można sprawdzić samochód wyłącznie jeśli był serwisowany w ASO PL.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 00:46   #4
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Także nie słyszałem by ford prowadził taka europejska bazę. Obawiam się, że znajomy Cie wkrecil. Jeśli będzie Twierdził inaczej, to poproś go by i Tobie sprawdził :-)
Chyba że ten znajomy serwisant wysłał pytanie do Belgii, jako pracownik forda. I w ten sposób przesłano mu ta historię.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 08:27   #5
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Cytat:
Napisał lgtm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Polsce można sprawdzić samochód wyłącznie jeśli był serwisowany w ASO PL.
jak byłem ostatnio w ASO to nawet tego się wypierali i powiedzieli że trzeba się kontaktować z ASO gdzie był serwisowany. Byłem w Wawie na Popularnej, a samochód z BEMO Poznań ...
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 08:30   #6
popo1960
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 21-08-2012
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Cytat:
Napisał lgtm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Polsce można sprawdzić samochód wyłącznie jeśli był serwisowany w ASO PL.
Ale tylko w danym ASO ? rozumiem ze w PL rowniez nie ma takiej bazy i jak gosc zmienial ASO no to troche zachodu jest.

Jakie sa zasady w dostepie do tych informacji ? Musi byc osobiscie wlasciciel ? Czy zalezy to od poszczegolnych ASO ?
popo1960 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 08:35   #7
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Cytat:
Napisał popo1960 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale tylko w danym ASO ? rozumiem ze w PL rowniez nie ma takiej bazy i jak gosc zmienial ASO no to troche zachodu jest.

Jakie sa zasady w dostepie do tych informacji ? Musi byc osobiscie wlasciciel ? Czy zalezy to od poszczegolnych ASO ?
i tu jest pięknie XXXXXXXXX jak dzwoniłem do Bemo w Poznaniu to musze mieć zgodę osoby, która serwisowała ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pięknie co? a że pierwszą osobą byłą firma to sobie mogę ... za to w Wawie powiedzieli mi ze wystarczy zdjęcie dowodu pojazu + zdjecie dowodu własciciela, albo przyjść z właścicielem ... jak widać każde ASO rządzi się swoimi prawami ... więc najlepiej zadzwoń i się dowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-09-2013 o 16:18 Powód: Złamanie regulaminu
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 12:14   #8
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak byłem ostatnio w ASO to nawet tego się wypierali i powiedzieli że trzeba się kontaktować z ASO gdzie był serwisowany.
W 'moim' ASO powiedzieli, że mogą sprawdzić historię auta jeśli było u nich serwisowane, albo w kilku innych wybranych ASO w PL. Może mają z nimi jakaś umowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 12:25   #9
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

albo punkt widzenia zależy od wstania osoby lewą lub prawą nogą po drugiej strony słuchawki ...
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 12:37   #10
popo1960
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 21-08-2012
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: sprawdzanie historii auta w ASO po numerze VIN

moze sa to jakies mini sieciowki polskie?, maja wspolnego wlasciciela, wspolny soft + baza ?
popo1960 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.