Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2018, 12:38   #51
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eroo 4 czyli na jednym kacie ma te same problmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega ma klasyczny problem, zakłada że wszystko jest sprawne. Silnik, sprawny, sondy sprawne, katy zapchane a winny temu jest sąsiad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O, to bym somsiada dojechał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiesz, gdyby mój problem był odosobniony... a jest taki, jak wiele tutaj na forum. Z pamięci mogę dodać, że ktoś podczas wymiany kata uzyskał info, że ori kat ma wkład ceramiczny(?), który jest o wiele słabszym materiałem niż obecnie montowany. Po wymianie na zamiennik Euro 5 wszystko wróciło do normy.

Nie jest to mój pierwszy samochód, a tym bardziej pierwsza walka z chceckiem i błędem katalizatora, dlatego od strony silnika zostało wszystko zweryfikowane i naprawione (m. in. wypadanie zapłonów). Tak jak pisałem wcześniej - to była prawdopodobnie "truskawka" na torcie, która doprowadziła to zgonu katalizatora. Liczę się z tym, że czeka mnie jego wymiana/regeneracja oraz kompletna wymiana układu zapłonowego + wymiana sond. Do ASO nie mam zamiaru z tym tematem jechać, wolę wydać parę groszy na wodorowanie (które może będzie mieć jakiekolwiek pozytywne skutki względem wizyty w tym para-warsztacie), mechanika mam zaufanego, który sprawdził silnik na wszystkie możliwe strony.. a niestety nie mam namiaru na zaklinacza fordów, który wymaca jakiś inny problem niż po prostu wykończony katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 12:46   #52
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Ja również walczyłem z sondami wiele razy, raz uda sie znaleść problem a trzy razy nie... jesli błąd jest stały czyli przy dwóch katach jest błąd tylko na jednym to zamienia sie sondy stronami i w taki sposób eliminuje sie problem sond. Jeśli problem dalej występuje to szuka sie problemu z układem zapłonowym, nieszczelności, walnięte czujniki itp. Katalizator jest to ostateczność.
Wymiana sond i kata w ASO to astrakcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sonda w aso ok 1200zł a to samo bez znaczka ford mozna kupić za 300zł....
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 12:49   #53
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również walczyłem z sondami wiele razy, raz uda sie znaleść problem a trzy razy nie... jesli błąd jest stały czyli przy dwóch katach jest błąd tylko na jednym to zamienia sie sondy stronami i w taki sposób eliminuje sie problem sond. Jeśli problem dalej występuje to szuka sie problemu z układem zapłonowym, nieszczelności, walnięte czujniki itp. Katalizator jest to ostateczność.
Wymiana sond i kata w ASO to astrakcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sonda w aso ok 1200zł a to samo bez znaczka ford mozna kupić za 300zł....
Ok, ale jak wszystko jest sprawne i jedynie nie przechodzi analizy spalin na SKP? Rozumiem, że powyższa ścieżka diagnostyczna jest opisana dla problemu, w którym wynik analizy spalin jest w normie?
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 13:26   #54
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Tutaj cięzko jest coś ocenić na podstawie analizy spalin bo skoro wali błędem kata to dawka jest w jakiś sposób ucinana lub dolewana. Jeśli jest ucinana to temp spalin rośnie i moze przez to jakiś pierwiastek sie nie dopala ???? Znowu przypomne że ford w odróżnieniu od innych marek nie podaje danych serwisowych i tak naprawde wszystko to nasze domysły.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2018, 13:49   #55
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Mały update:

Jestem umówiony na wodorowanie, ale coraz bardziej do mnie dociera, że będzie to kasa wydana nadaremnie... Wertując zagraniczne fora natrafiłem na podobny opis do mojego problemu - wypadanie zapłonu, po czym błąd z katalizatorem (co prawda w Fieście, ale co Ford to Ford).

Wrzucam tutaj cytat z tematu (po tłumaczeniu z niemieckiego na PL przez translatora), w którym to cytacie jest wyjaśniona cała sytuacja wraz z rozwiązaniem problemu:

"Więc mój stopień na ten temat.
Nowa Kat została uszkodzona, więc lampa wróciła.
Znowu nowe wbudowane od znanego producenta, ponieważ nie ma więcej problemów z pojazdem.
Teraz już wiem, dlaczego tak się stało.
Całość w krótkiej formie
Cewka zapłonowa nie od razu zauważyła. (Żona jeździ samochodem)
Cewka zapłonowa wymieniana dwa miesiące później, lampa przyszła.
Sondy nie poprawiły się
Nowa Kat zainstalowana (pochodzi z obszaru Azji) po 2 miesiącach lampa wróciła.
Nie mogłem w to uwierzyć, ponieważ wartości w teście spalinowym były nadal dobre.
Przy następnych drzwiach wiedza Kat jest TOT.
Nowa Kat zainstalowana (z Europy), ponieważ nie jest to najmniejszy problem z pojazdem.
Wniosek: obwiniaj się, jeśli kupisz ****o. Wtedy człowiek musi wykonać pracę 2 razy.
"

Źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wniosek - jeżeli wodorowanie nie przedmucha kata (o ile jest on przytkany, a nie wypalony), w takim razie pozostaje jedynie wymiana na dobry zamiennik (BOSAL? W powyższym temacie został poruszony temat katalizatora "blue angel", a wujek google jedynie paruje to z Bosalem).

Z tego co zrozumiałem po wertowaniu mnóstwa forów zagranicznych, to błąd P420 lub P430, który tyczy się sond diagnostycznych za katalizatorami, pojawia się wówczas, gdy sondy te wykryją zbyt dużą ilość tlenu (O2) - sprawnie działający katalizator zużywa tlen w celu wypalenia zanieczyszczeń. Więc jeżeli nie ma nigdzie "lewego powietrza" na kolektorze czy w wydechu, sondy działają poprawnie (wykresy obu par sond nakładają się na siebie), to po prostu KAT is DEAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 10:00   #56
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

EDIT: Już po wodorowaniu. Bardzo miła obsługa, właściciel dogadany, mnóstwo tematów razem przegadaliśmy. Co najważniejsze - zanim nastąpi cała akcja z wodorowaniem, jesteśmy pytani o stan pojazdu, czy są jakieś problemy, etc. Temat prosty - jak przyjedziesz trupem, to nic to nie da, a może nawet podczas akcji się rozlecieć. Sam właściciel nie podchodzi do tematu jako czynność, która w "cudowny sposób naprawi auto". Raczej traktuje to jako profilaktykę.

Co do samego procesu (wykonywane na Pb): trwało to 2 godziny z zegarkiem w ręku, 4-5 razy w ciągu całego zabiegu była wykonywana "przygazówka" do czerwonego pola, podczas której z wydechu wydzielała się ciemna breja (za pierwszym razem "rzygnęło" konkretnie, kolejne przygazówki to były już tylko krople). Samo podawanie wodoru do dolotu powoduje podwyższenie obrotów, natomiast przez całe dwie godziny (oprócz przygazówek) silnik pracował na podwyższonych obrotach (1,8-2 tyś.).

To teraz najważniejsze - czy wodorowanie dało jakikolwiek efekt końcowy?

- auto dalej działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie jest trupem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko działa poprawnie. Jedyne co mógłbym "realnie" określić jako poprawę, to na pewno kultura pracy na biegu jałowym na ciepłym oraz zimnym silniku. Na pewno nie będę się rozpisywać, że nagle mam +20 kunia i normalnie pędzi jak szatan - nie to auto, nie ten silnik. Z resztą, nie oczekiwałem takiego wyniku
- zaraz po zabiegu udałem się na obwodnicę w celu przegonienia mondka (zalecane po dekarbonizacji), starałem się jechać tak, aby wywołać błąd poprzez uruchomienie testu obwodu katalizatora. Po przejechaniu +/- 50km błędu brak. Dzisiaj rano trasa z domu do pracy, również obwodnicą, również jazda ok 100km/h (3 tyś. obrotów), błędu nadal brak. Zaznaczam, że zazwyczaj błąd wskakuje po kilku minutach jazdy z w/w prędkością, natomiast za każdym razem po skasowaniu błędu powracał on podczas drugiego razu pokonywania obwodnicy z w/w prędkością.
- nie ekscytuję się aż tak bardzo, ponieważ ani nie podłączałem jeszcze się pod kompa i nie sprawdzałem, czy czasem błędy są (ale jeszcze nie zmienione w usterkę stałą), czy sondy za katalizatorami mają już prawidłowe odczyty... Poczekam na spokojnie do końca tygodnia. Jak błąd nie powróci, wówczas wykonam diagnostykę

Zatem końcowy werdykt - zabieg wodorowania polecam (ale tylko sprawdzone miejsca z pozytywnymi komentarzami, gdzie nie robią tego na huuuuuuuuuraaaa tylko z głową), efekt "po" jest, ale nie traktuję tego jako super mega poprawa. Na obecny moment wodorowanie zadziałało tak, jakbym sobie tego życzył. Muszę jeszcze udać się na analizę spalin, ale to myślę, że na spokojnie w przyszłym tygodniu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mariotd ; 19-11-2018 o 10:10
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 06:38   #57
onys82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2018
Skąd: Świebodzice
Model: S max
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Witam.Mam mondeo mk4 2.0 benzyna i ostatnio zapalił mi się check engine.Pojechałem do mechanika by sprawdzić co to jest za błąd. Okazało się ze jedna sonda lambda jest uszkodzona.Po wymianie sondy przejechałem 100km i znowu zapalił się check engine.Cz możne być uszkodzony katalizator czy możne założyć emulator na 2 sondę która nie była wymieniana.Nie wiem co mam zrobić. Dodaje załącznik czeka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190202_181657.jpg (89.0 KB, 98 wyświetleń)
onys82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 08:53   #58
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Tak jak wcześniej było pisane, błąd ten oznacza niską wydajność katalizatora. Prowizorycznie można założyć emulator 2 sondy, albo lepiej wymienić katalizator.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 09:24   #59
zax880
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-02-2018
Skąd: Tychy
Model: S-Max mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wymieniłem katalizator na zamiennik, który wytrzymał mi chyba ze dwa miesiące tylko i suma summarum skończyło na się emulatorze. Więc lepiej sprawdź tylko czy katalizator nie jest zapchany i jeśli nie to montuj emulator, a jeśli tak to albo wymienić na tani zamiennik, aby tylko pełny przelot był + emulator, albo oryginał kata i po problemie.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
zax880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 11:17   #60
onys82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2018
Skąd: Świebodzice
Model: S max
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Dziekuje za informacje.Jutro bedze u mechanika to zobaczyny co on powie.A emulator to jakis konkretny polecacie czy nie ma różnicy?

Ostatnio edytowane przez onys82 ; 03-02-2019 o 11:49
onys82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.