Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2018, 12:14   #21
Kamilek1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Dziwna sprawa. Bo przy kupnie nikt tego nie zauważył, a byłem nawet z osobą która ma jakieś tam pojęcie w motoryzacji. Auto kupowałem od starszego Pana patrząc po pesel to rok 43 ale sprzedawał jego syn. Czymś musiał to zakryć może blacha i ona odleciala?

Nie kupujecie auta od wielkich katolików, gdy auto kupiłem miałem łańcuszek, różaniec obrazek z Jezusem i jeszcze w kratkach nawiewu różne symbole religyjne

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Kamilek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 12:22   #22
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

wystarczy zobaczyć auto z dołu, nie zwalaj winy na Jezusa
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 12:35   #23
Kamilek1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Nie zwalam winny na Jezusa czy ludzi wierzących. Sam wierzę w Boga chodzi mi o fanatyków religijnych

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Kamilek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 12:52   #24
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Nie wiem czy i jaki związek ma stan auta z fanatyzmem religijnym, ale wiem co innego: starszy pan wpisany w dowód rejestracyjny to wcale nie gwarancja, że pojazd jest w dobrym stanie. Niektórzy tacy dziadkowie nie mają pojęcia jak dbać o samochód i należycie go serwisować, nie są świadomi nawet niektórych oczywistych usterek i napraw z tym związanych. Całe ich użytkowanie nierzadko sprowadza się do zatankowania auta i tyle.
Może być też inaczej: starszy pan jest TYLKO WPISANY w dowód rejestr. na przykład ze względu na zniżki OC, a autem jeździ jakiś "młody gniewny", który ma w nosie dbałość o należyty stan.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 13:01   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

tak czy inaczej auto się poprostu sprawdza, nie wyobrażam sobie nie zajrzeć pod spód to pierwsze co robie jak kupuje auto, co mnie silnik obchodzi jak się buda rozlatuje, a rodacy ? pierwsze co maska i "przebieg"
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 16:31   #26
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Panowie, odrobinę zimnej wody już wylaliśmy . Wystarczy. Wracając do tematu jak właściciel traktuje ten pojazd tylko jako kawał blachy i 4 koła to lepiej dac to na złom. A jeśli ma jakis sentyment bo np to Focus i wpisał się w karty historii motoryzacji to trzeba taki egzemplarz ratować. Koszty będą wysokie to jest oczywiste.
Ps.
Sam trzy lata temu miałem podobny dylemat. Miałem mk1 tddi ponad 9 lat. Nie mało w niego zainwestowalem. Blache tez poprawialem ale jej stan byl można powiedzieć przyzwoity. Nie trzeba było nic wstawiać. Nie miałem oporów zainwestować w to auto bo lubię Focusa i jednak jakiś tam sentyment jest. Dlatego obecnie jest mk3.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 19:43   #27
Kamilek1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, odrobinę zimnej wody już wylaliśmy . Wystarczy. Wracając do tematu jak właściciel traktuje ten pojazd tylko jako kawał blachy i 4 koła to lepiej dac to na złom. A jeśli ma jakis sentyment bo np to Focus i wpisał się w karty historii motoryzacji to trzeba taki egzemplarz ratować. Koszty będą wysokie to jest oczywiste.
Ps.
Sam trzy lata temu miałem podobny dylemat. Miałem mk1 tddi ponad 9 lat. Nie mało w niego zainwestowalem. Blache tez poprawialem ale jej stan byl można powiedzieć przyzwoity. Nie trzeba było nic wstawiać. Nie miałem oporów zainwestować w to auto bo lubię Focusa i jednak jakiś tam sentyment jest. Dlatego obecnie jest mk3.
Mnie zrazil focus strasznie. Ale widocznie taki egzemplarz że wszytko się psulo. Dzięki za rady może pojezdzi do wiosny a na wiosnę sprzeda się go

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Kamilek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 21:11   #28
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

W takim razie należy życzyć aby nie dotrwał do wiosny, bo wtedy zamiast iść do ludzi pójdzie na złom.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 01:35   #29
Kamilek1986
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

Skoro mi ktoś sprzedał auto w takim stanie nie oddając go na złom to czemu mam robić inaczej wystarczająco już dużo straciłem na tym aucie. Jestem studentem nie prezesem korporacji

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Kamilek1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 06:29   #30
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Skordowana podłoga

To ja też trzymam kciuki, żeby jednak nie dotrwał.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.