Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2018, 14:02   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Mój rocznik jest na liście, a u mnie w Etis nie ma tej akcji. Co ciekawe byłem w serwisie we wrześniu na drobna naprawę gwarancyjną i podłączali mnie do komputera. Nawet myślałem, ze robią po cichu jakiś update, ale twierdzili, że to normalna procedura przy wymianie gwarancyjnej - aby uzyskali zwrot kosztów od importera. Teraz sprawdziłem, że wersja oprogramowania PCM W ETIS nie zmieniła się (jest taka sama jak w aucie po zakupie), ale widnieje informacja, że wersje oprogramowania była sprawdzona we wrześniu br. - dla wszystkich modułów. Nie sprawdzałem co jest teraz w aucie. Czy jest możliwe że w ETIS jest stary numer wersji oprogramowania, a w aucie wersja nowsza wersja softu PCM?

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 15:04   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Grzebią bo nie trzymaja norm,nie za dużo ale jednak,chcą to ukryć.Po konsultacjach z tymi co maja wiedzę -KTO MA CHIPA TEMU ZNIKNIE,150/180 RACZEJ ZOSTANIE -bo zmienia się program a nie jego ustawienia.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 15:22   #13
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

W takim razie będę produkował zapałki, z akcji nie skorzystam.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 15:27   #14
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Powiedzieli Ci w serwisie prawde. Od dobrych kilku lat przy kazdej naprawie gwarancyjnej jest wymagane podlaczenie samochodu, aby uzyskac kod od pptrzebny do rozloczenia. Wszystko po to, aby Ford mial pewnosc, ze to auto bylo w serwisie. Takie ograniczone zaufanie do dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 15:29   #15
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie będę produkował zapałki, z akcji nie skorzystam.
Zapalki klubowe FCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 15:58   #16
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzieli Ci w serwisie prawde. Od dobrych kilku lat przy kazdej naprawie gwarancyjnej jest wymagane podlaczenie samochodu, aby uzyskac kod od pptrzebny do rozloczenia. Wszystko po to, aby Ford mial pewnosc, ze to auto bylo w serwisie. Takie ograniczone zaufanie do dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego wnioskuję, że skoro nie ma tego w Etis, to albo robią to transzami i przyjdzie na mnie kolej albo nie wszystkie auta tego wymagają. Może tylko te co maja chipa lub niefabryczne 180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro mieli mnie juz podpiętego to pewnie tez zrobiliby aktualizację, a wtedy powinna się zmienić wersja oprogramowania PCM - prawda?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 16:53   #17
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzieli Ci w serwisie prawde. Od dobrych kilku lat przy kazdej naprawie gwarancyjnej jest wymagane podlaczenie samochodu, aby uzyskac kod od pptrzebny do rozloczenia. Wszystko po to, aby Ford mial pewnosc, ze to auto bylo w serwisie. Takie ograniczone zaufanie do dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co nie ma takiej procedury to nie VAG ale jak w gwarancyjnym egzemplarzu padnie np silnik i ktoś to sprawdzi to masz po zawodach.


Mnie nie mieli nigdy bo jeszcze nie doleciałem do pierwszego przeglądu.więc nie jest to związane z żadnymi transzami
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 17:06   #18
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Rozumiem, ze pracujesz w ASO Forda i sie orientujesz.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 17:21   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co nie ma takiej procedury to nie VAG ale jak w gwarancyjnym egzemplarzu padnie np silnik i ktoś to sprawdzi to masz po zawodach.
Widziałem że samochód był podłączony do komputera a silnik pracował ponad pół godziny. Teraz w ETIS jest informacja dt. sprawdzenia modułów dokładnie pasująca na dzień i godzinę jak byłem w serwisie. Naprawa gwarancyjna wymagała bezpłatnej wymiany części, ale nie wiązało się to z żadną elektroniką i koniecznością programowania. Skoro się nie zmieniła wersja softu PCM (ani żadnego innego) więc to raczej nie była aktualizacja oprogramowania, a właśnie rzeczona procedura gwarancyjna - tak mi to wygląda na logikę. Może sprawdzają i rejestrują stan modułów i oporgramowania na wypadek gdyby pojawiły się potem jakieś problemu, to mają podstawę do odrzucenia reklamacji. Wydaje mi się, że samo znalezienie zmiany modułu i oprogramowania nie unieważnia gwarancji gdyż musi być wykazana więź przyczynowo-skutkowa, a póki co nie ma problemu. Dlatego rejestrują ewentualne zmiany i zareagują dopiero jak się pojawią problemy - nie przyjmując reklamacji. I to jest w interesie importera to zweryfikować, gdyż jak zrobia naprawę, a Ford będzie miał informację że było coś nie tak to im odrzuca i nie zwrócą kasy. W ten sposób Ford też zabezpiecza się przed kombinowaniem, tzn. fikcyjną wymianą na ich rachunek. Inna możłiwość jest taka, że nie zawsze stosują ta procedurę. U mnie wymianie podlegało coś co jak określili jest "nietypową usterką" - coś "z czym wcześniej nie mieli do czynienia". Jeśli ktoś wymienia np. sprzęgło (jak w 1.5 EB) to pewnie cała ta procedura nie jest potrzebn bo producent i importer dobrze wiedzą że jest problem.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-10-2018 o 17:34
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 16:51   #20
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: 17E09 - 1,5L i 2,0L DURATORQ – ODSIARCZANIE

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
150/180 RACZEJ ZOSTANIE
Zostało. Najwyraźniej konfiguracji nie nadpisują.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.