Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2019, 21:26   #1
Zawada13
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Wloclawek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Lekkie stuknięcie przy wysprzęglaniu po założeniu nowego zestawu sprzęgła

Witam,
niedawno przejąłem samochód od ojca (2.0 tdci , 202 tys. przebiegu) i zauważyłem, że dojeżdzając np. do skrzyżowania, zatrzymując się i wrzucając na luz, przy puszczaniu pedału sprzęgła jest wyczuwalne delikatne stuknięcie. Przy jeździe i wrzucaniu kolejnych biegów zjawisko nie występuje. Co ciekawe jak auto jedzie np. 40km/h to jest to praktycznie niewyczuwalne a jak auto się zatrzyma to czuć to bardziej.

Na włączonym silniku otworzyłem więc maskę i wciskałem sprzęgło. Za każdym razem występowało leciutkie lecz słyszalne stuknięcie.
Stwierdziłem, iż auto ma 202 tys. i pewnie do wymiany będzie dwumas.
A więc zakupiłem cały zestaw luka. Po rozebraniu okazało się, że dwumas jest w dobrym stanie ale tarcza sprzęgła jest zużyta więc zostało wszystko zmienione wraz z olejem w skrzyni biegów oraz wysprzęglikiem.

Ku mojemu zaskoczeniu stuk nadal pozostał a co ciekawe, przy jeździe i zmienianiu biegu z 1 na 2 trzeba teraz użyć więcej siły. Z kolei jak auto stoi to dwójka wchodzi perfekcyjnie. Podpytywałem się różnych osób i niektórzy stwierdzili że jest to normalny dźwięk sprzęgania skrzyni z silnikiem. Inny stwierdził że może to być wałek sprzęgłowy...
Nie chciałbym szukać na ślepo więc proszę o podpowiedź

Pozdrawiam, Łukasz

Zawada13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 05:17   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Lekkie stuknięcie przy wysprzęglaniu po założeniu nowego zestawu sprzęgła

Co prawda mam benzyne, ale u mnie też wystepował podobny stuk przy puszczaniu spezęgła. wymieniłem więc komplet sprzedła z dwumasą ale lekkie stukniecie zostało. podobno jakis luz na mechanizmie róznicowym czy wałku. jezdzę tak juz 130 tys km i skrzynia zyje. lepiej jest jak jest zimno.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.