Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2019, 09:12   #2201
CasualLounge
ford::average
 
Avatar CasualLounge
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2018
Skąd: Radom
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Nie ma możliwości, aby nowe standardowe opony przeznaczone do ruchu drogowego miały mniej niż 7mm bieżnika. W innym przypadku od samej nowości byłyby już głośne.

CasualLounge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 09:39   #2202
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał CasualLounge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma możliwości, aby nowe standardowe opony przeznaczone do ruchu drogowego miały mniej niż 7mm bieżnika. W innym przypadku od samej nowości byłyby już głośne.
Dlaczego? Zapodaj jakiś przepis lub inny akt prawny na potwierdzenie, że nowe opony muszą mieć powyżej 7mm bieżnika
Z Twojej wypowiedzi wynika, że opony od 7 mm w dół są już głośne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 17:08   #2203
CasualLounge
ford::average
 
Avatar CasualLounge
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2018
Skąd: Radom
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał markiz323 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego? Zapodaj jakiś przepis lub inny akt prawny na potwierdzenie, że nowe opony muszą mieć powyżej 7mm bieżnika
Z Twojej wypowiedzi wynika, że opony od 7 mm w dół są już głośne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj w google artykuły dot. nowych opon. A nie szukaj smrodu na forum.
CasualLounge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 17:14   #2204
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał CasualLounge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj w google artykuły dot. nowych opon. A nie szukaj smrodu na forum.
Czy Ty wiesz co piszesz? Czy piszesz, co wiesz?
Daj jeden artykuł, który mówi, że nowa opona nie może ( podkreślam NIE MOŻE byś zrozumiał) mieć bieżnika poniżej 7mm? Ja takiego nie znalazłem
Nie ma formalnych wymagań, co do wysokości bieżnika nowych opon i artykuł w google tego nie zmieni.
Proszę, uzasadnij dlaczego opony z bieżnikiem 7mm są głośne?
A smrodu to szukaj wokół siebie

Ostatnio edytowane przez markiz323 ; 20-03-2019 o 17:16
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 18:50   #2205
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Kupiłem nowe dunlopy - bieżnik dokładnie 7 mm. Są bardzo ciche. :-)

Wczoraj poprzeglądałem katalog opon hankook właśnie w celu sprawdzenia jak głębokie robią bieżniki. Najgłębsze miały terenówki (12,1 mm), a najpłytsze letnie do szybkiej jazdy (6,8 mm).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:14   #2206
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem nowe dunlopy - bieżnik dokładnie 7 mm. Są bardzo ciche. :-)
.
Stronę wcześniej było, że masz pewnie opony na gorszy rynek niż PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jakby miały 7,2, to byłyby jeszcze cichsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:23   #2207
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Nie zrozumiem. Ale ty chyba jeszcze bardziej (tej wysokości bieżnika i jej wpływu na wytwarzany hałas).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:31   #2208
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Stronę wcześniej makinen podawał, że jego nowe opony maja 6,0mm i otrzymał odpowiedź taką jak wyżej napisałem.
Z hałasem żartowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:57   #2209
CasualLounge
ford::average
 
Avatar CasualLounge
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2018
Skąd: Radom
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał markiz323 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Ty wiesz co piszesz? Czy piszesz, co wiesz?
Daj jeden artykuł, który mówi, że nowa opona nie może ( podkreślam NIE MOŻE byś zrozumiał) mieć bieżnika poniżej 7mm? Ja takiego nie znalazłem
Nie znajdę artykułu, który mówi, że nowa opona nie może mieć bieżnika poniżej 7mm. Natomiast nie chce mi się też wklejać masy artykułów, które mówią że nowa opona letnia ma 8-9mm bieżnika. Ale tobie życzę, abyś przez całą swoją karierę motoryzacyjną kupował nowe komplety z bieżnikami 6mm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeden z was kupuje nowe opony z bieżnikiem 6mm, drugi ten sam model o tym samym rozmiarze z bieżnikiem 7,8mm? I na obu kompletach widnieje ta sama etykieta EU z identycznymi parametrami?

PS. Proszę wrócić do wątku rozmowy, do przestawienia swoich pomiarów głębokości bieżnika suwmiarką, do zamieszczenia dokumentacji zdjęciowej co do wartości poszczególnych modeli opon, a nie słownych przepychanek, bo to nikomu tu nie pomaga w doborze opon i decyzji o kupnie nowych bądź używanych.
CasualLounge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 21:08   #2210
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Dzięki za życzenia. Opony zmieniam średnio co 2 lub 3 lata, więc coś się może zdarzy.
Ja przepychanek nie zacząłem, tylko napisałem ile mają moje nowe. I to nie ja pisałem, że to niemożliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.