Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 10:53   #1
kuras
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Transit Jumbo
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie wyłącznik świateł - kompatybilność

Witam Kolegów. W moim Transicie 2.4 TDDI rp. 2002 zepsuł się przełącznik świateł. Ponieważ mam halogeny, ale nie seryjne, chciałbym przy okazji wymiany przełącznika puścić je przez taki w wersji obsługującej halogeny. Znalazłem w necie właśnie taki przełącznik z tym że z modelu 2.0 TDDI. Czy można go bezproblemowo zamontować?

kuras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 11:37   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: wyłącznik świateł Mk VI - kompatybilność

Cytat:
Napisał kuras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ mam halogeny, ale nie seryjne, chciałbym przy okazji wymiany przełącznika puścić je przez taki w wersji obsługującej halogeny.
Co to znaczy, że masz halogeny? Jakie? Przeciwmgłowe?
Jeżeli przednie przeciwmgłowe, to fabryczny włącznik który obsługuje takie światła da się zamontować do Transita bez takich świateł bez problemu, co więcej - najczęściej doprowadzone są przewody pod te światła w okolice przedniej belki.

Ciekawy jestem, jak masz obecnie podłączone te swoje przeciwmgłowe halogeny, bo wymagania techniczne są dosyć trudne do spełnienia, zwłaszcza jeżeli miałeś do tej pory fabryczny włącznik tylko pod tylne światła przeciwmgłowe. Przepisy mówią, że tylne światła przeciwmgłowe można włączać tylko wówczas, gdy włączone są światła drogowe, mijania lub przeciwmgłowe przednie.
Natomiast przednie światła przeciwmgłowe powinny być włączane i wyłączane niezależnie od świateł drogowych i świateł mijania. Specjalny włącznik obrotowy spełnia te wymagania, ale aby je podłączyć na dodatkowym włączniku, to trzeba mocno dłubać w instalacji.
Więc jeżeli nie pociąłeś tej instalacji przy montażu świateł, to sytuacja jest dobra - montujesz nowy włącznik, wkładasz wtyki, odszukujesz przewody przy belce, przedłużasz je do świateł - i wszystko działa jak trzeba...

Jeżeli jednak masz zupełnie inne halogeny (np dalekosiężne), to w ogóle zapomnij o podłączeniu ich do włącznika z wykorzystaniem opcji przednich świateł przeciwmgłowych. To byłoby sprzeczne z przepisami.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-02-2016 o 11:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 11:48   #3
kuras
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Transit Jumbo
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: wyłącznik świateł Mk VI - kompatybilność

Mam halogeny transitowe założone w miejsce zaślepek w zderzaku. Działały na dodatkowym włączniku, podłączonym poprzez fabryczny włącznik świateł. Czyli działały tylko przy włączonych światłach mijania. Ponieważ jednak uszkodził się główny włącznik szukam rozwiązania możliwie najlepszego, czyli montażu nowego włącznika fabrycznego z obsługą przednich halogenów na pokrętle. Pytanie czy taki sam jest w 2.0 tddi jak w moim 2.4 TDDI. Czy np. różni się jakimś detalem?
kuras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 11:56   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: wyłącznik świateł Mk VI - kompatybilność

Cytat:
Napisał kuras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam halogeny transitowe założone w miejsce zaślepek w zderzaku. Działały na dodatkowym włączniku, podłączonym poprzez fabryczny włącznik świateł. Czyli działały tylko przy włączonych światłach mijania. Ponieważ jednak uszkodził się główny włącznik szukam rozwiązania możliwie najlepszego, czyli montażu nowego włącznika fabrycznego z obsługą przednich halogenów na pokrętle. Pytanie czy taki sam jest w 2.0 tddi jak w moim 2.4 TDDI. Czy np. różni się jakimś detalem?
W modelu 2,0 i 2,4 są identyczne - więc pasuje.
Miałeś niezgodnie z przepisami podłączone światła...
Przeczytaj - proszę - jeszcze raz mój post wyżej, bo dopisałem w międzyczasie jeszcze sporo informacji...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 14:04   #5
kuras
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Transit Jumbo
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: wyłącznik świateł Mk VI - kompatybilność

OK! Naprawdę dzięki za bardzo szczegółową wykładnię oraz za info. Pozdrawiam!
kuras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 09:04   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: wyłącznik świateł - kompatybilność

Dodam tylko że do transita mk6 (przed lift 2000 - 2006) włącznik pasuje tez z forda connecta mk1 przed liftem.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.