Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2021, 08:38   #241
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał bleekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiata
To dość śmiała teoria. Fiat zrobił swojego JTD , pakowanego do Opla, Saaba i innych.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 20:24   #242
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 141
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wniosek mam taki, że ~75 st. C jest ok przynajmniej dla DW10C. Jak ktoś ma dowód, że oryginał ma mieć temp. otwarcia 83 st. C to proszę o dołączenie do tematu.
Jak przeglądałem na all termostaty do 2.0 tdci DW10 (ford, francuz , volvo) to jeśli była informacja o otwarciu termostatu to było to 83.C .
I teraz warto by sprawdzić czy do tych silników w samochodach sprzedawanych np w Szwecji nie ma innej (wyższej) temperatury otwarcia. W PL Wszystkie dostępne są na 83 , a termostat jest zintegrowany z obudową

W wypadku starszych oplowskich silników pb w PL są dostępne różne temperatury
W kilku dizlach BMW widzę 88.C , Volvo pb 92 , Starszy Volvo disel 2,4 ma 90.
Trzeba szukać w Volvo D3.
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 21:30   #243
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Zgodzę się z tym, że wszystkie dostępne zamienniki są na 83 st. C (przynajmniej na papierze), jednak mówimy w dalszym ciągu o zamiennikach.


Rozesłałem kilkanaście maili po ASO. Póki co jedna osoba odpowiedziała mi że "Nie jestem w stanie odpowiedzieć na poniżą kwestię." w pytaniu czy temp. otwarcia termostatu to 83 st. C dla DW10C.

Nie brałbym tego jednak jako dowód po mojej stronie, bo może po prostu chłop nie wiedział i tak odpisał wiec szukajmy dalej.


Druga sprawa, że przeglądam internet i parametrów otwarcia nie znalazłem u żadnego z producentów. Poniżej numery części jakby komuś chciało się poszukać. Oczywiście proszę o jakieś potwierdzone źródła a nie z portali aukcyjnych.

Ford
Indeks: 1838288 Nr fabryczny: 9M5Q-8A586-AB

PSA Peugeot:
Indeks: 9804160380

Citroen:
Indeks: 98 041 603 80

Nawet przeglądając zdjęcia obudów nie dostrzegam tam zapisu o temp. otwarcia a zazwyczaj na termostacie jest to podane.

Link do dobrej jakości zdjęć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pojawiła mi się w głowie jeszcze hipoteza, że może sam Ford coś przekombinował jak np. z inteligentnym ładowaniem akumulatora i mamy stopniowanie napiecia wynikające z algorytmów jakie sam producent sobie przewidział i czytałem na innym forum że goście wymieniali regulator napięcia bo im ładowało napieciem powyżej 15V.. a alternatory mieli oczywiście w pełni sprawne.. tylko poczytali, że tak jak silnik ma mieć "równo 90 stopni" to i "napięcie 14,4V i ani dziesiątki wolta więcej".

Pinów na wtyczce obudowy termostatu mamy 5 - to na pewno nie jest to tylko pomiar temperatury. Głośno myślę.. ale próbuję dojść do rozwiązania i cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie tematem. Lubię rozumieć w jaki sposób coś działa.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 06:48   #244
Carlos123474
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-02-2020
Skąd: zgorzelec
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Nir wiem czy wiesz ale zamienniki musza miec takie same parametry jak oryginał inaczej nie bedzie dzialac a 2 nie wiem czy wiesz ale pewnie nie bo piszesz takie bzdury... Ford nie produkuje części tylko je sygnuje logiem, wiec ktorys z tych zamiennikow jest tym samym termostatem ktory wkladali w fabryce.szok prawda. Podam ci przyklad mam szybe podgrzewana z filtrem ir w aso zarzadalo prawie 6k za nia orginal ma logo forda i pilkongtona...kupilem zamienik bez loga forda tylko z logiem pilkingtona cena o polowe niższa, czu sie czyms rozni nie niczy procz brakiem loga ta część powstaje w tej samej fabryce na tej samej lini conta z magicznym logiem forda... Idziemy dalej wymiana sptzegla w seacie kupilem zamienik sachsa bo w aso z logiem sachsa audi vw.... 800zl drozszy czym sie różnią niczym ty ze tam masz logo koncernu vag.jaki z tego morał. Zeby czeac działała poprawnie musi odpowiadac z spefikacja producenta samochodu.ogarnij sie bo zasmiecasz forum wszyscy ci tlumacza a ty jak dziecko wkladasz palce miedzy drzwi. Szukasz tutaj pomocy inforamcji czy bawisz sie w trolla

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka
Carlos123474 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 09:53   #245
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Wyobraźcie sobie w mondeo mk3 2.0 pb duratec jest temp. otwarcia na termostacie 98 stopni. Podyktowane to jest tym, że silnik pracuje w temperaturze cały czas ok 104-106 i nie gotuje się, pierwszy bieg wiatraka załącza się przy 106 a drugi przy 110. Dzięki podniesieniu temp. pracy silnika pali troszkę mniej i ma większą sprawność. Z góry piszę że termostat dawałem nowy oryginał i jest z grzałką, czujnik temp też nowy. Ten typ tak ma.
diesel ma temp 75 przy spokojnej jeździe zimową porą do 77 chyba że jedziesz 5 km na 1 i 4000 obr to będziesz miał 85 stopni. Natomiast płyn się nie gotuje w temp. powyżej 100 stopni ponieważ jest zamknięty szczelnie w układzie. W trakcie pracy silnik się nagrzewania i objętość płynu rośnie oraz ciśnienie w układzie również i dzięki wyższemu ciśnieniu temp. wrzenia przesuwa się nawet do 140 stopni - fizyka.

Z góry pisze że termostat dawałem nowy oryginał i jest z grzałką, czujnik temp też nowy. Ten typ tak ma.
diesel ma temp 75 przy spokojnej jeździe zimową porą do 77 chyba że jedziesz 5 km na 1 i 4000 obr to będziesz miał 85 stopni i ten typ również tak ma.

Ostatnio edytowane przez franciszekmg ; 27-11-2021 o 09:57
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 19:35   #246
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Ja od kolegi który pracuje w ASO otrzymałem taką odpowiedź - termostat otwiera się przy temp 88 stopni, pełne otwarcie następuje przy 112 stopniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 22:16   #247
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał maniek860824 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od kolegi który pracuje w ASO otrzymałem taką odpowiedź - termostat otwiera się przy temp 88 stopni, pełne otwarcie następuje przy 112 stopniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli mowa o dw10c to podaj ktore to Aso żeby omijac szerokim lukiem.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 08:19   #248
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

FORD ETIS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez maniek860824 ; 29-11-2021 o 08:24
maniek860824 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 10:39   #249
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał maniek860824 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FORD ETIS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To nie jest termostat dw10c. Taki termostat byl w mondeo mk3 tdci ale nie pamietaj kodu silnika i tam faktycznie bylo 88st. Ale to byl zupelnie inny silnik.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 13:01   #250
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Jesteście w ogóle pewni, że w środku obudowy siedzi klasyczny tradycyjny termostat z wkładem termorozszerzalnym czy może pracuje on na zasadzie silnika krokowego i jest w pełni sterowany elektronicznie na podstawie odczytanych parametrów?

Ma ktoś swój stary i podjąłby się rozcięcia go dla potrzeb nauki?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg term.jpg (82.5 KB, 49 wyświetleń)
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.