Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2016, 08:14   #21
Andrzejowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-10-2016
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

tak myslalem, trzeba szybko wymienic oba...zima nadchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Andrzejowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 09:09   #22
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Mam tak samo w 1.8 tdci (jak jadę normalnie dodając gaz to temperatura się trzyma równo ale wystarczy jakiś zjazd bez wciśniętego gazu i temperatura lekko spada). W pierwszej kolejności wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - nic to nie dało, następny krok - wymiana termostatu na oryginalny Motorcraft - dalej to samo. Zamówiłem specjalnie oryginalny, bo słyszałem różne opinie o zamiennikach a tu zonk. Nie wiem czy znowu bawić się w inny termostat ...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 10:50   #23
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Cytat:
Napisał marek.tomczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tak samo w 1.8 tdci (jak jadę normalnie dodając gaz to temperatura się trzyma równo ale wystarczy jakiś zjazd bez wciśniętego gazu i temperatura lekko spada). W pierwszej kolejności wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego - nic to nie dało, następny krok - wymiana termostatu na oryginalny Motorcraft - dalej to samo. Zamówiłem specjalnie oryginalny, bo słyszałem różne opinie o zamiennikach a tu zonk. Nie wiem czy znowu bawić się w inny termostat ...
Masz tak przez cały czas? Na początku może tak być, diesel gdy np stoisz na światłach traci temperaturę, po rozgrzaniu wskazówka nie powinna już skakać, na początku jest to ok.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 11:04   #24
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Mam tak cały czas... Nawet jak jadę w dłuższej trasie to wystarczy chwilkę na luzie bądź bez gazu jechać i temperatura delikatnie spada a jak wcisnę gaz to wskakuje na swoje miejsce. Trochę to dziwne, gdyż wygląda to tak jakby termostat był sprawny przy utrzymywaniu maksymalnej temperatury (bo jednak nie dopuszcza do przegrzania) a nie morze utrzymać na dłużej tej właściwej temperatury "minimalnej" - nie wiem jak to nazwać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 17:47   #25
Andrzejowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-10-2016
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

czyli temat znany... jak w ziemie sie zachowuje auto?
Andrzejowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 19:00   #26
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

W zeszłą zimę wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz termostat, gdyż nie mógł w ogóle dojść do temperatury optymalnej (nawet po godzinnej jeździe po mieście w mrozie). Po wymianie poprawiło się na tyle, że temperaturę osiąga optymalną po kilku kilometrach (tak jak powinno być) jednak występują te wahnięcia w dół przy jeździe na luzie bądź bez gazu (czyli jakieś toczenie się z górki lub wytracanie prędkości na prostej bez hamowania).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 19:02   #27
Andrzejowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-10-2016
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Poczekam na jakis przymrozek i zobaczymy. Nie jestem zwolennikiem przegrzebania, bez upewnienia sie czy bylo warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrzejowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 19:17   #28
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

To nie temperatura silnika skacze, tylko wskażnik temperatury pokazuje zakłamania z róznych powodów.

Wystarczy wł,aczy,,,c tryb serwisowy zegarów, ustawić na temperaturę silnika, i tak jechac, i obserwować. Wtedy się okaże, jaka jest rozbieżność we wskazaniach, na wyświetlaczu i na wskazniku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 19:30   #29
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Właściciele aut z convers+ mogą też zapodać soft naszego Kolegi i mieć wskazania na liczniku

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 20:33   #30
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Temperatura silnika pomiar

Cytat:
Napisał Andrzejowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak myslalem, trzeba szybko wymienic oba...zima nadchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
termostat ma stać sztywno, na środku lub prawie na środku.
W tym silniku jest tylko jeden termostat, dosyć rozbudowany, za ok. 200-250zł w internecie.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.