Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2015, 17:35   #11
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zapominajcie również, że prócz koła trzeba mieć jeszcze klucz i podnośnik, dla których też trzeba znaleźć solidne mocowanie.
Przyjacielu, te rzeczy bez problemu mieszczą się w schowku pod nogami tylnego prawego pasażera. Oczywiście po uprzednim wyrzuceniu kompresora i bańki z klejem.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 19:50   #12
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Podnośnik zmieści się bez problem w prawym schowku w bagażniku - oczywiście zawinięty w szmatę. Dokładam do tego zawsze niewielką deseczkę - 10x5 cm. Zdarzyło się tak że musiałem zmieniać koło na ruchliwej trasie i konieczne było stanąć na poboczu, bez takowej deseczki podnośnik zapadał się w ziemi - brak możliwości zmiany koła.
Dla kolegi "ASITANS",
W aucie zawsze mam paczkę opasek elektrycznych 30cm oraz zbrojoną taśmę klejącą.
Niejeden raz takie drobiazgi pozwoliły mi wrócić z trasy do domy bez wielu godzin oczekiwania na tak chwaloną instytucję jak Asistans.
Dla mnie oni istnieją tylko gdy mam stłuczkę lub brak możliwości uruchomienia auta.
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 21:34   #13
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

schowki pod nogami z tylu sa okupowane przez rzeczy wesolej czeredy, ktora tam jezdzi. az boje sie zagladac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do ilosci roznego szpeju wozonego nie zaimponujecie mi - tak jak pisalem - drugim autem jezdze w teren - nie pamietam zeby przy roznych wydarzeniach mechanicznych czy ludzkich czegos mi brakowalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no, moze raz na Ukrainie okazalo sie ze byloby dobrze miec zapasowy amortyzator. ale i tak dalismy rade.
natomiast fordy trzymam wolne od przewalajacych sie dupereli. sluza do czego innego i wychodza z zalozenia ze skoro s-max przez 4 lata mnie nie zawiodl poza padnietym akumulatorem to galaxy tez nie powinien. aczkolwiek spadek jakosci wykonania na przykladnie tych dwoch aut jest ewidentnie widoczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 17:35   #14
.:jacek:.
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk3 GHIA
Silnik: 1.8 TDCI 125KM->150KM
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Przepraszam za naiwne pytanie, ale skoro gumę łapie się powiedzmy raz na 100 000 km (przynajmniej ja tak mam), to po co wozić koło zapasowe? Ten średnio raz na 4 lata mogę poczekać godzinę na przyjazd assistance. Nie zawsze trzeba udawać McGyvera. Poza tym ostatnie dwa razy miałem szczęście, złapałem gumę niemal pod domem. Szczęście, albo statystyka, skoro najczęściej jeździ się do domu albo z domu, to najczęściej gumę łapie się pod domem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna sprawa to opony typu RunFlat, mam takie na lato. Wystarczą, żeby dojechać do wulkanizatora. Cena nie odbiega bardzo od zwykłych, tzn. są tak samo koszmarnie drogie dla 225/50/17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.:jacek:. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 21:51   #15
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

.:jacek:. dla twoich warunkow eksploatacji statystyka jest jak piszesz.. dla moich na przyklad inna. 2 lata temu jak zlapalem gume to najblizsza wulkanizacja byla 85 km ode mnie.
Wiec i kompresor mam.. i zapas.. i zestaw do klejenia (wcisniecia surowej gumy w otwor, na klej kauczukowy - raz naprawialem, trzymalo do konca opony).. i banka wody, mydlo, czajnik..spiwor
na lato mysle o lodowce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2015, 19:31   #16
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Każdy ma swój odnośnik do prawa Murphy'ego.
Ja ostatni raz gumę złapałem w latach 90-tych poprzedniego stulecia. (Jak to ładnie brzmi).
I dlatego chociaż na to jestem przygotowany.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 20:01   #17
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Witam Był tu kiedyś wątek Czy wozić zapas czy "inny patent" Ewentualnie gdzie umocować dojazdówke? Jakiś koleś podał ciekawy pomysł na umocowanie dojazdówki Otóż wskazał miejsce w trzecim rzędzie między fotelami Miała ona działać jako podłokietnik Myślałem nad tym bo mam LPG i butlę w miejscu koła zapasowego Ale jak zobaczyłem ceny dojazdówek to odechciało mi takiego patentu Przeanalizujcie panowie może macie chęć na taki patent

Ostatnio edytowane przez ferdek1962 ; 23-03-2015 o 20:45
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 22:13   #18
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Mój pomysł - jeszcze nie sprawdzony.
Zamówiłem właśnie z allegro 17" dojazdówkę i zamierzam ją z lewarkiem razem zamontować przed tylnym zderzakiem po prawej stronie od zbiornika. Wydaje się ze jest tam dosyć miejsca by schowała się pomiędzy kołem; zbiornikiem a zderzakiem. są tam także w ramie otwory konstrukcyjne - teraz czekam na koło i pokażę efekt pracy jeszcze przed świętami.
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 20:19   #19
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Jestem po przymiarce i ..... niestety 17" nie wchodzi; wystaje spod zderzaka, beznadziejnie wygląda. 13" by pasowało ale to nie do tego modelu :-)))
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 11:13   #20
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe - gdzie zamontować?

Witamy w klubie "wożących koło zapasowe w bagażniku". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.