Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2021, 22:53   #661
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał smiechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy normalnej jeździe autostradowej (140-150 kmh) ciężko będzie zejść poniżej 9 litrów.
Skoro kuga hybydowa przy stałej prędkości 140 zejdzie poniżej 8l to tym bardziej aerodynamiczny maxik nie będzie miał z tym problemów.
Cytat:
Napisał smiechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten nowy napęd (hybryda z CTV) to zdaje się od Toyoty kupiony.
nie jest to napęd Toyoty

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiadomo co wymyślą z dieslem i zakazami w związku z tym, hybryda może mieć dłuższą przyszłość.
Jak wprowadzą zakaz wjazdu do miast silników spalinowych to hybrida jak i wysokoprężniaki nie wjadą. Odgrażają sie że wjazd do miasta tylko pojazdy zero emisyjne, z wyjątkiem służb ratunkowych, mundurowych i obsługi. A jak będzie i kiedy to oni sami niewiedzą, bo ustawy, które to zakładały na ten moment zostały schowane do biurkowych dolnych szuflad

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:59   #662
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Za chwilę to jedynie słuszne będą auta rodem z Flinstonów, z napędem nożnym
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:09   #663
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś słyszałem że prawdopodobnie żaden diesel się już nie wyprodukuje - i nawet zamówione już będą musieli anulować (podobnie było w październiku podobno z fiestami).
To trochę słabo powiem szczerze, ciekawe co jest przyczyną, małe zainteresowanie czy kryzys produkcyjny?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:12   #664
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe co jest przyczyną, małe zainteresowanie czy kryzys produkcyjny
Opłaty emisyjne, która fabryka musi zapłacić, a przez wzgląd na małe moce produkcyjne wolą produkować to z czego mają większy zysk
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2021, 11:35   #665
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

A ta najnowsza hybryda nie ma trybu sport? Tak przy okazji to wszystkim tryb D czyli Drive jedzie jak żółw a S czyli sport za późno zmienia biegi? ST Line ze sztywnym zawieszeniem też ma identycznie rozwiązaną skrzynię biegów?

Mam dla przypomnienia 190 koni diesla z napędem 4x4 Vignale i na D auto jest wolne a na S dostaje kopa ale biegi są za wolno zmieniane i słyszę jak skrzynia się męczy- nie wiem kto to tak ustawiał, że nie ma płynności i optymalnego ustawienia zmiany biegów a pewnie każda ingerencja w to może się skończyć utratą gwarancji?

W sumie to do ostatniej chwili ok. 2 lata temu wahałem się nad 2.0 190 koni a 2.0 Bi Turbo 240 KM i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo męczy mnie jazda tym autem. 190 koni przy masie prawie 2 tony to te biegi w trybie sport powinny się lepiej przełączać, dynamiczniej...
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2021, 13:32   #666
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jest to moje ostatnie uprzejme upomnienie, następnym razem zastosuję kolorową kartkę...



Ciężko porównać choćby z tego względu że hybryda ma eCVT, a Ty A8, nie?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-11-2021 o 15:26
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2021, 07:23   #667
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

garry2012 zobacz na filmach jak ta hybryda się męczy przy przyspieszaniu. IMO to będzie dramat na trasie i tak potwierdzają dziennikarze. Od 110 km/h przyspieszaniu towarzyszy odruch ziewania z nudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na trasie zostanie tylko 150 KM i równie słaby niut z benzyny. Do twojego diesla daleeeko. Do moich 240 KM i chyba 500 Nm to będzie przepaść.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2021, 17:26   #668
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 110 km/h przyspieszaniu towarzyszy odruch ziewania z nudów
Problemów jest kilka.
Zacznę od tego, że jechałem tylko Kugą FHEV.
Druga sprawa do 150 jechała bardzo płynnie i bez problemów.
Trzecia sprawa to brak turbo i tzw. pupohamownia, tzn. odczucie przyspieszenia które może być mniejsze niż pokażą to pomiary. Silniki turbo, szczególnie diesle potrafią dawać poczucie że przyspiesza szybciej niż w rzeczywistości.
Czwarte to skrzynia automatyczna, a eCVT już w ogóle, eliminują problem elastyczności, dobierając odpowiednie przełożenie skrzyni i przez brak przełożeń jako takich dodatkowo redukuje odczucie przyspieszenia.
Także ja bym nie demonizował, nie będzie to rakieta, ale płynnie będzie podróżować do tych 150 bez problemów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 19:21   #669
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Pisałem już w wątku zakupowym ale tez tu wrzucę: jestem po jeździe próbnej Kugą FHEV i po mega sceptycznym podejściu jestem teraz mega pozytywnie zaskoczony tą hybrydą.

To prawda, nie będzie demonem prędkości i moje bi turbo wytnie taka hybrydę bodaj w każdej sytuacji ale zdecydowanie nie jest to mułowate auto (Smax jest cięższy i na pewno będzie trochę wolniejszy) i do 140 przyspiesza całkiem żwawo.

Natomiast tam gdzie bije diesla to kultura pracy silnika i skrzyni biegów. Nigdy nie byłem zwolennikiem CVT - jeździłem dawno temu i była to tragedia. Skrzynia w Fordzie działa duzo lepiej niż A8, która przeciąga, szarpie i gubi się.
Jazda jest bardzo płynna i jeździ się autem spokojniej. Ja to kupuję. I już miałem rezygnować z Smaxa po zakończeniu wynajmu ale teraz chcę zamowić tą hybrydę.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 22:51   #670
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Dodatkowo warto zauważyć że ten nie wysilony silnik 2.5 pracuje w cyklu Atkinsona - więc ma b duża sprawność. I jest 'czysty', silniki pracujące w tym cyklu b dobrze spalają mieszankę, powstaje niewiele nagaru itp. Pozostaje mieć nadzieję że przełoży się to pozytywnie na trwałość tej jednostki. Nie ma tutaj też turbo, egr, dpf i paru innych problematycznych z diesli dupereli
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.