Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2021, 13:25   #1
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Wyłączenie alarmu

Witam. Chciałbym wyłączyć oryginalną syrenę w busie. Ktoś alarm dokładał - chyba serwis (Logic NT ford) ale przestał niby działać z dnia na dzień i auto zaczęło przy zamykaniu czy to kluczykiem czy pilotem trąbić ale raz a nie tak jak na otwarte drzwi dwa razy trąbi żeby nie było. Auto zamyka normalnie.

A pisałem niby alarm dokładany nie działa ponieważ jak pod deską wyjmę bezpiecznik od alarmu i wsadzę to to co było piknie.

Jak to trąbi to jest to denerwujące bo straszy ludzi choćby nawet.

Stąd chciałbym go wyłączyć forscanem. Gdy chcę wejść w wyłącz alarm to mi pokazuje że to jest możliwe tylko w trybie inżynieryjnym. Nie wiem o co chodzi. Wersja forscana jest pełna z licencją.

I czy gdy alarm wyłączę to czy czasem centralny też nie przestanie działać?

Lub potrzebuję pomocy kogoś kto mi łopatologicznie podpowie co z tym fantem zrobić.


Ostatnio edytowane przez xman17 ; 29-11-2021 o 16:10
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 16:11   #2
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wyłączenie alarmu

Temat edytowany. Był ciut niesprecyzowany. Mam nadzieję, że teraz prędzej uzyskam pomoc.
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 21:43   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Wyłączenie alarmu

Cytat:
Napisał xman17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
Stąd chciałbym go wyłączyć forscanem. […].
Witam

Forscanem to można wyłączyć / właczyć alarm FABRYCZNY, a nie akcesoryjny,dokładany przez serwis

Tak samo jak w ten sposób nie obsłużysz dokładanych, akcesoryjnych czujników parkowania


Cytat:
Napisał xman17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]. Gdy chcę wejść w wyłącz alarm to mi pokazuje że to jest możliwe tylko w trybie inżynieryjnym. Nie wiem o co chodzi. Wersja forscana jest pełna z licencją.

[…]

Lub potrzebuję pomocy kogoś kto mi łopatologicznie podpowie co z tym fantem zrobić.
to znaczy że nie powinienś się za to brać bo narobisz sobie kłopotu

w górnym menu opcji, tam gdzie jest napis NORMALNY klikasz i wybierasz INŻYNIERYJNY

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać - zrób backup ustawień



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 29-11-2021 o 21:58
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 23:03   #4
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wyłączenie alarmu

Akcesoryjnego wiem że nie wyłączę. Chodzi mi o alarm który jakimś dziwnym trafem się aktywował i jak auto zamykam czy to kluczykiem czy z pilota to trąbi oryginalnym klaksonem a że transit ma dwie trąbki to jest to dość uciążliwe jeżeli np coś wnosisz do auta na osiedlu czy wnosisz do klienta i auto otwierasz i zamykasz bo trąbi za każdym zamknięciem. Trąbi raz bo dwa razy to na otwarte drzwi - to wiem. Stąd chce to badziewie wyłączyć tylko tak jak pisałem pokazuje mi tryb inżynieryjny do wyłączenia tego. Jutro sprawdzę u siebie w forscanie czy mam takie przejście jak pokazałeś mi na foto I wyłączam to badziewie. A wtedy można na spokojnie kombinować z alarmem tym dołożonym żeby sprawdzić czemu nie działa. Dam znać czy się udało mój problem rozwiązać jutro.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 18:54   #5
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wyłączenie alarmu

xman17-temat ogarnięty? Jak nie to potwierdż ! Spróbujemy coś zaradzić .Foto centralki alarmowej byłoby przydatne .
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 18:40   #6
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wyłączenie alarmu

Cytat:
Napisał ekrecik83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xman17-temat ogarnięty? Jak nie to potwierdż ! Spróbujemy coś zaradzić .Foto centralki alarmowej byłoby przydatne .

Przepraszam, ale nie dostałem powiadomienia a nie miałem czasu wejść na forum. Alarm wyłączyłem forscanem i centralny działa bez doryglowywania drzwi. Ale działa i nie trąbi co mnie już cieszy. Ale wolałbym problem rozwiązać. Jutro postaram się załączyć info odnośnie alarmu jaki jest.
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.