Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2011, 16:11   #1
KUBA1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Włocławek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDi ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Brak alarmu przyczyny ?

Witam.Posiadam Forda Galaxy 1,9 Tdi ASZ z 2005r Dzisiaj po podłączeniu komputera pokazało mi taki błąd.
1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12
magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY.
Alarmu wprawdzie w aucie nigdy nie słyszałem a ten błąd można interpretować jako uszkodzenie alarmu. Gdzie mogę szukać przyczyny?

KUBA1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 20:26   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Chyba masz odpiętą lub niespawną syrenkę , ale alarm masz.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 10:47   #3
KUBA1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Włocławek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDi ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Ok. Dziękuje Stefano za odpowiedź. A możesz kolego powiedzieć mi gdzie szukać tej syrenki? Pozdrawiam.
KUBA1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 19:19   #4
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Alarm, ryglowanie, centralny zamek

Witam,
Z dnia na dzień przestał działać alarm. Mam dokładany i fabryczny. Nie miga dioda w drzwiach, nie działa ryglowanie. Były trochę poprzecierane kable w drzwiach ale poprawiłem. Dalej nie działa. Ma ktoś jakieś pomysły? Może jakiś bezpiecznik, tylko który?
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 20:33   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Alarm, ryglowanie, centralny zamek

Czy działają wszystkie zamki z przekęcanego kluczyka i działa blokada od środka w panelu sterowania w drzwiach?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 05:08   #6
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Tak wszystko działa, nawet lampki poprawnie reagują a także kontrolka otwartych drzwi.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 18:53   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wszystko działa, nawet lampki poprawnie reagują a także kontrolka otwartych drzwi.
Sprawdż te małe trzy bezpieczniki w czarnej skrzynce koło akumulatora, alarm to 5A i te mini bezpieczniki numer 56, 57 w module komfortu obok kierownicy, to grześ od góry 5-ty i 6-sty.

Bump:
Cytat:
Napisał KUBA1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Dziękuje Stefano za odpowiedź. A możesz kolego powiedzieć mi gdzie szukać tej syrenki? Pozdrawiam.
Syrenka fabryczna jest na półce grodzi, za silniczkiem wycieraczek.


Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wszystko działa, nawet lampki poprawnie reagują a także kontrolka otwartych drzwi.
Sprawdż te małe trzy bezpieczniki w czarnej skrzynce koło akumulatora, alarm to 3 A i te mini bezpieczniki co są w pionie numer 56, 57, w module komfortu obok kierownicy, to gdześ od góry 6-sty i 7-my od góry, o wartości 5 A.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 03-06-2013 o 19:00
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 06:05   #8
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Już zrobione, okazało się że centralka (fabryczna) od telefonu powodowała że nie można było załączyć alarmu. Nie działał wtedy też bzyczek włączenia świateł. Po odłączeniu wszystko wróciło do normy.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 15:27   #9
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Prośba o pomoc w rozszyfrowaniu zagadki z alarmem

Witam ,jak w temacie przeszukałem całe forum odnośnie alarmu mojego przypadku brak ,mianowicie podłączyłem vag mam w centralelektrik alarm instaled po zmianie na reszta europy lub uk wywala błąd o nie wykryciu syrenki signal alarm horn not exist czy jakoś tak .Rozebrałem całe podszybie niestety za silniczkiem wycieraczek niema nic nawet przewodów czy wtyczki nie wyczułem są przewody grzanych sprysków,czujnik dogrzewacza ,instalka do silnika wycieraczek i jakieś 2 kabelki wpięte do jakby zaworu na wężu od nagrzewnicy, centralny na pilota działa zamyka otwiera świeci kontrolka w drzwiach nie mogę zlokalizować jakiś czujek które by świadczyły o obecności alarmu , dodam że próby aktywowania spełzły na niczym zamek się rygluje i otwarcie jest nie możliwe . Czy w naszych Galaxy mk2 gdzieś jeszcze instalowano syrenkę???

ps: bezpieczniki ok, lampki ,zamykanie itp itd działa niema się do czego doczepić czy jest to możliwe że wersja high line tak wskazuje microcrat niema alarmu?? choć z drugiej strony skóra bez grzania jest u mnie więc wszystko możliwe

Ostatnio edytowane przez jarekft ; 25-11-2013 o 16:19
jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:28   #10
kogutelk
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Ełk
Model: galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak alarmu.

Witam a może ktoś ma schemat BSI?? Mi wywala ten błąd 1134. Podłączałem inne trąbki zamiast fabrycznej (tej za silniczkiem wycieraczek) i nadal wyskakiwał błąd.
Chciał bym teraz sprawdzić przewody między trąbką a BSI tylko potrzebuję rozpiski pod jakie piny się "wpiąć".
kogutelk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.