Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2019, 20:18   #131
speed-car
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: tomaszow maz
Model: Mondeo mk5 2.0
Silnik: 20 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Podpowie ktoś czy bcm obsłuży blisa mk5 Mondeo numer sterownika DG9T-14B476-CM wersja DG9T-14C184-BM Dzięki

speed-car jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 18:41   #132
sarniak11
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK5 ST-Line 2.0
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Witam
Ma ktoś instrukcję do kombi, co i jak ? Gdzie jest zlokalizowany moduł (ta puszka ok 15x8cm z dwoma wejściami)??
sarniak11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 17:53   #133
sarniak11
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK5 ST-Line 2.0
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Witam. Proszę o namiary na osobę , która ogarnia temat montażu elektrycznej klapy w mondo mk5 kombi. Pilne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sarniak11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 17:15   #134
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Czy siłowniki elektryczne są takie same w wersji kombi i HB - Mondeo MK5 2015 ? Podejrzałem taką aukcję z gratami i nie wiem czy większość da się wykorzystać do HB . [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Komplet jest od Kombi.

Edit :
Znalazłem już info że właściwie wszystkie graty z kombi nie pasują do HB ( blenda z kamerą , siłowniki, moduł ). Pytania nie było.

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 03-11-2019 o 19:37
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 06:50   #135
tacim
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 92
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Zły temat . Nie wiem jak usunąc wpis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tacim ; 07-11-2019 o 07:49
tacim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 09:19   #136
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał mondeoGicek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomoże ktoś mam problem z klapą elektryczną w mondeo mk5 kombi klapa sie otwiera i zamyka ale nie ma dociągu ktoś ma pomysł co może być przyczyną ??
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak klapa się zamknie od strzała to dociąg się nie uruchomi bo poco ?, dociąg uruchamia się tylko gdy zamek jest nie zatrzaśnięty, wiem bo regulowałem klapę i bez uszczelki dociąg się nie uruchamiał klapa się zamknęła i tyle.
Z uszczelka tez czasem się mi trafi ze klapa siada bez dociągu ale to rzadko się zdarza.

Jeśli nie działa dociąg to szukaj przyczyny raz w zasilaniu zamka konkretnie silnika dociągu, i w czujnikach sygnałach zapadek. Dociąg uruchamiany jest jak zamek zamknie się na pierwszej zapadce jeśli zamknie się na obu z opadu to dociąg jest nie potrzebny.
Przesuń ucho zamka na probe możne uszczelek masz już wygnieciona.

Ok pytanie do ekspertów bo mam problem z siłownikiem w kombi. Rozbierał już ktoś taki siłownik ?? mam problem taki ze klapa otwiera się tylko do poziomu tzn. dol i góra klapy są w poziomie coś jakby otwarta do polowy na wysokość oczu, resztę trzeba podnieść ręcznie , wiem jest przycisk programowanie wysokości przez przytrzymanie dłużej niż 3 sek. ale to nie działa można tylko zaprogramować otwieranie do poziomu poniżej a nie powyżej otwarcia. wiec mogę tylko jeszcze skrócić czas otwierania nie da się go wydłużyć.
Moim zdaniem wewnątrz siłownika jest jakiś defekt albo przełącznik OTWARTE zamyka się za szybko albo nie mam pojęcia co możne być bo moim zdaniem enkoder służy do analizy czy się otwiera czy się zamyka i zliczania obrotów przy programowaniu wysokości innej niż max otwarte .
U mnie Max otwarte jest w połowie i za chiny ludowe nie da eis tego zmienić reset modułu klapy nic nie dal.
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 21:55   #137
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał multimen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z uszczelka tez czasem się mi trafi ze klapa siada bez dociągu ale to rzadko
Dokładałeś jakąś uszczelkę?
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:01   #138
multimen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Żory (Śląskie)
Model: Mondeo MKV Titanium
Silnik: 2.0TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Nie niczego nie zmienialem mam auto od miesiaca, sprzedawca twierdzil ze auto bezwypadkowe haha ja az tak slepy nie jestem widze co i gdzie bylo robone w aucie wszytko ok pozatylna klapa widac ze byla wymieniana blenda dolna i przepolerowany zderzak slady pasty wokolo czujnikow w zdzerzaku , dodatkowo w usczelce na dole klapy jest rozciecie. Uszczelka jest wiec stara to jak byla zalozna klapa mi sie nie podobalo z jednej strony szyba spierała sie na blotniku wiec ja ustawialem, tak jak ma byc, przeciez to banalnie proste zadanie jest 6 nakretek, trzeba tylko wiedziec ze gorne zawiasu sluzy do regolacji w pionie gora dola, te pod podsufitka przod tyl, redukuje szczeline za spojlerem.
Wczesniej daciag byl zawsze teraz po regolacji klapa lezy jak trzeba i zamyka sie od strzala daciag sie uruchamaia tylko czasami. Robilem przy okazji montowania kamerki zeby bylo latwiej wyjalem cala uszczelke moze lepiej siadla jak ja zalozylem. Zreszta przy uchu sa 2 odboje jak klapa krzywo siada i nie zatrzasnie sie odrazu to dociag to poprawi, teraz tak 8 razy na 10 siada bez dociagu.

Swoja droga ogladalem modul klapy plyta wyglada ok zadnych widocznych uszkodzen te przewody grobe czerwony i czarny mozna omylkowow uznac za mase i zasilanie i ze sterownik obraca polaryzacje , jest jednk inaczej oba przewody sa w polaryzacji dodatniej jedne zamyka silownik jeden otwiera czyli mase bierze z obudowy. Pozostale ciensze przewody sa do zasilania enkodera sygnalu zwrotnego taktowania 2 przewody tylko nie wiem do czego jest ostatni encoder return. Enkoder dziala, bo gdyby nie dzialal klapa nie otwierala by sie na rozne wysokosci i nie dalo by sie jej zaprogramowac, poza tym nie zadzialalo by zabezpieczenie przed przeszkoda, ktore opiera sie na enkoderze zwyczajnie logika zalacza otwieranie i sledzi impulsy z enkodera gdy klapa napodka opur w trakcie otwierania logika widzi ze zasila silownik ale enkoder nie zwieksza impulsow wiec reaguje przez zatrzymanie i zamkniecie klapy.
Jestem wiec w punkcie wyjscia i jedynie pozozstaje albo znalezc dawce przelozyc silownik i sprawdzic czy to jego wina albo wina lezy w module klapy. Myslalem tez o tym ze moze silownik jest wymieniony i jest z innej wersji np HB i ma inny enkoder . Wyczrpalem juz ewentualnosci jak stwierdzic dlaczego ta klapa otwiera sie elektrycznie tylko do polowy.

Ostatnio edytowane przez multimen ; 19-02-2020 o 09:29
multimen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:17   #139
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

A jak z samym zamykaniem? Zamyka się z wyraźnym trzaśnięciem?
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:20   #140
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

U mnie dociąganie działa tylko czasem, np jak klapa napotka jakąś przeszkodę typu torba zbyt blisko krawędzi. Zazwyczaj zamyka się z "trzaśnięciem", na "raz". Jak coś jednak za bardzo wystaje i dociąg tego nie pokona, to się otwiera "pikając". Czasem się zdarza że gumowe korytko wysunie się z bagażnika i zasłoni zamek i wtedy to następuje.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 19-02-2020 o 09:22
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.