Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 19:13   #31
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Falujące obroty na biegu jałowym oraz nie trzymanie zapłonu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i wiele innych

gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 17:00   #32
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Falujące obroty na biegu jałowym oraz nie trzymanie zapłonu

Auto ma gaz (LPG)? Była robiona adaptacja przepustnicy?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 12:18   #33
Sovdi
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec 2008 fl Falujące obroty na biegu jałowym

Witam. Chciałbym kontynuować wątek z małym rozszerzeniem. Na biegu jałowym, na postoju trzyma 800 obr. i 0,9-1,0 l/h. Przy spokojnej jeździe, na dojeździe do świateł lekkie falowanie w granicach 700-1000 obr. a w momencie zatrzymania auta na światłach wskakuje 1000, po czym spada na 800 i nawet nie drgnie. Ale w momencie przegonienia auta w okolicach 5000 obr i wrzucenie na luz obroty skaczą 500-1500, a po zahamowaniu analogicznie 1000 i 800 i tak stoją. Benzyna i gaz bez znaczenia. Stojąc w miejscu i dodając gazu obroty od razu spadają do 800 obrotów i stoją. Czyli reasumując obroty falują tylko gdy auto jest w ruchu. Wymieniony kolektor dolotowy(rozsypane klapki), wyczyszczona przepustnica, przepływomierz, zawór egr, świece czyściutkie, filtr powietrza też, odma szczelna i wyczyszczona, wymieniona uszczelka pokrywy zaworów bo gniazda świec zatankowane były olejem. Sprawdzone chyba wszystkie podciśnienia. Auto przeskanowane komputerem. Sondy lambda sprawne, czujniki temperatury sprawne, przepływomierz sprawny brak błędów. Ja już nie wiem co jeszcze może być przyczyną. Z góry dziękuję za każdą sugestię.

Ostatnio edytowane przez Sovdi ; 25-11-2020 o 20:52
Sovdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 13:08   #34
Miko126
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 19-10-2020
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Kolego udaj się na diagnostykę samochodową lub wrzuć logi diagnostyczne. Na forum nie znajdziesz magicznej wróżki, która zna odpowiedzi na każde pytanie. Możesz wymienić pół samochodu i dalej będziesz miał problemy. Dlatego podstawa to diagnostyka komputerowa.
Miko126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 20:13   #35
Sovdi
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Jestem po diagnostyce. Najpierw jeden stwierdził, że wszystkie parametry auto ma książkowe. Podjechałem do drugiego. Trzy dni auto potrzymał. Potwierdził diagnozę pierwszego, dodatkowo powiedział, że próbował zaktualizować sterownik ale ford go rozłączał. Uważa, że instalacja lpg "rozjeżdża mapę silnika". Faktem jest, że po dwóch tygodniach jazdy na samej benzynie silnik zdecydowanie lepiej pracuje, falowanie na dojeździe do świateł jest minimalne, ale wygląda na to że będę musiał podjechać do jakiegoś gazownika. Możliwe, że faktycznie tam tkwi problem.
Sovdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2021, 11:10   #36
sopell
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 1
Thumbs up Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Polecam w ForScan w zakładce odczyt danych PID zobaczyć na wykresie jak wygląda położenie rzeczywiste przepustnicy, u mnie w położeniu jałowym miała małe piki czyli uszkodzony czujnik położenia. Objawy dokładnie takie jak piszecie, falowanie na biegu jałowym, folowanie przy wciśnięciu sprzęgła, gaśnięcie lub żabki przy ruszaniu szczególnie na zimnym silniku, podwyższone zużycie paliwa, przy stylu jazdy na emeryta 90+ 9,6L to było minimum. Wymiana przepustnicy na nową oryginalną załatwiła wszystkie problemy, silnik pracuje prawidłowo, zużycie paliwa powróciło do normy. Potwierdzam, że przy zakupie musi się zgadzać numer 4M5G-FA, reszta numerów z naklejki to wszystko to samo, tak jak mówią sprzedawcy, koszt na allegro 890. Przed wymianą na nową jeździłem z uszkodzoną rok, czyszczenia jej i egr, szukania nieszczelności oraz wszystkie rady z neta nic nie pomogły.
sopell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 18:18   #37
Sovdi
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 23-10-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Trochę to trwało ale sprawa sie wyjaśniła. Nauczyłem sie jeździć z defektem, ale w zimie zaczęły się cyrki. Falowało do tego stopnia, że silnik gasł. W końcu trafiłem do człowieka, który sprawdził gdzie trzeba i wyszło. Reduktor dawał za duże ciśnienie gazu, przez co świrowały obroty w trakcie jazdy. A na postoju wszystko się stabilizowało. Po wymianie reduktora wszystko działa jak w zegarku. W związku z tym, chyba można zamknąć wątek.
Sovdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 21:40   #38
BIGGY
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Cytat:
Napisał Sovdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę to trwało ale sprawa sie wyjaśniła. Nauczyłem sie jeździć z defektem, ale w zimie zaczęły się cyrki. Falowało do tego stopnia, że silnik gasł. W końcu trafiłem do człowieka, który sprawdził gdzie trzeba i wyszło. Reduktor dawał za duże ciśnienie gazu, przez co świrowały obroty w trakcie jazdy. A na postoju wszystko się stabilizowało. Po wymianie reduktora wszystko działa jak w zegarku. W związku z tym, chyba można zamknąć wątek.
Super, że odpisałeś, bo mam tak samo od dawna. Jadę niedługo na sprawdzenie luzów zaworowych, bo może to są one, jak nie to wymienię reduktor, jak coś to dam znać czy coś pomogło.
BIGGY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2022, 20:07   #39
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Mały aktualizacja:

Ostatnio chciałem wyczyścić przepustnicę, bo falowania silnika zaczęły być upierdliwe. Po wymontowaniu, przepustnica była minimalnie zabrudzona, a samo doczyszczenie nic nie pomogło. Kupiłem więc nową (zamiennik oczywiście). Efekt wymiany przeszedł moje oczekiwania. Mianowicie nie szarpie na zimnym, obroty na jałowym biegu sztywne jak pal azji, silnik pracuje ciszej - nie słychać drgań, poprawiła się reakcja na dodawanie gazu.

Podsumowując mogłem wcześniej kupić nową przepustnicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 22:16   #40
BIGGY
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Cytat:
Napisał BIGGY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, że odpisałeś, bo mam tak samo od dawna. Jadę niedługo na sprawdzenie luzów zaworowych, bo może to są one, jak nie to wymienię reduktor, jak coś to dam znać czy coś pomogło.
Jestem dzisiaj po regulacji zaworów, lecz to niestety nie one. Nadal faluje…
BIGGY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , obroty , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.