Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2012, 21:54   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Dźbry. Szukajki użyłem, ale nic nie znalazłem.

Jako że miałem dziś małą przygodę z układem wspomagania kierownicy (po, nazwijmy je, "kontrolnym" ostrym hamowaniu ze 100 km/h do mniej więcej 20 km/h wspomaganie zaczęło chodzić znacznie głośniej), zerknąłem na poziom płynu. Jego "lustro" widać po odkręceniu korka, ale po zajrzeniu na wskaźniki Min-Max w ogóle tego płynu nie widać - ergo, chyba jest sporo poniżej minimum (na życzenie mogę wrzucić zdjęcia). Z tego co wyczytałem na forum w innych tematach, płyn ten po przepracowaniu pewnego czasu jest raczej ciemny i gęstawy, tak więc podejrzewam, że jeśli poziom byłby dobry to byłoby to widać bez problemu.

Wobec tego, planuję profilaktycznie podjechać do jakiegoś serwisu jedynie na wymianę płynu (profilaktycznie, bo nadmierny hałas chyba już ustał, choć może mi się wydawało...), planuję kupić płyn firmy Carlube (spełniający fordowską normę). Problem jest jednak następujący: płyn ten występuje w opakowaniach 1-litrowych. W instrukcji obsługi samochodu jako pojemność układu podano: "Znak MAX". Średnio mnie to urządza, bo nie wiem ile tego płynu kupić.

Podsumowujące pytanie: jaka jest pojemność układu wspomagania kierownicy w Mondeo Mk3 1.8 16V ze skrzynią manualną? Czy jedna butelka płynu starczy czy też trzeba kupić więcej?

P.S.

Przeczytałem na forum, że gdyby płyn gdzieś wyciekał to prawdopodobnie by się pienił. U mnie takie zjawisko nie wycieka, plam pod autem nie ma, pod maską nie widać nic podejrzanego.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 22:25   #2
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Kolego, niby z tego co się dowiadywałem to pojemność wynosi coś około 1 l. Ja jak będę brał to raczej więcej, bo zawsze przecież przy wyciąganiu jednego dobrze dolać drugi, żeby ten nowy przepłukał cały układ i wtedy zalaż drugi. I oczywiście nie na max, ja od wspomagania zawsze lałem w okolice minimum, bo jak popma zacznie chodzić to w zbiorniczku zacznie przybywać. Płyn łatwo wymienisz samemu. Wystarczy wąż (ten co płyn nim wraca) odłączyć i podłączyć do butelki jakiejś i kręcić kierownicą. Wtedy płyn ze zbiorniczka zacznie ubywać i należy go uzupełniać właśnie tym lepszym. Ja też się przymierzam do wymiany i najpierw wyjmę ze zbiorniczka tyle ile się da, zaleję nowy do zbiorniczka i zacznę z tymi wężami. Po to aby już nowy szedł w rurki i nowy dolewać a nie nowy do staregoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam!
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 23:03   #3
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Tylko że ja nie mam co zrobić ze starym płynem - przecież go do zlewu nie wyleję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym niezbyt mam gdzie to zrobić. Regulamin parkingu gdzie mam auto zabrania takiego czegoś. Zresztą, przy moim szczęściu to zużyłbym dwie butelki a wszystko by się rozszczelniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O tą pojemność pytam dlatego, że np. olej do skrzyni biegów też jest sprzedawany w butelkach 1-litrowych, a do skrzyni wchodzi go 1,9 litra według instrukcji... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:

Zagłębiam się dalej w instrukcję... nie ma tam słowa na temat wymiany tego płynu, jest tylko o dolewkach. Ale chyba jednak lepiej będzie wymienić, nawet pomimo faktu, że płyny byłyby ze sobą mieszalne?

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 25-03-2012 o 23:23
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 11:22   #4
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Pozwolę sobie podbić temat... Bo nadal nie wiem, ile tego płynu kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Litr na przepłukanie i litr na zalanie, tj. w sumie 2 litry? Wystarczy tyle czy trzeba więcej? A może tylko litr?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 12:34   #5
padre_vito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 ZETEC-E
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Cytat:
Napisał michal111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że wchodzi około 1 litra a dokładnie 0,8l
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z tego co tutaj koledzy pisali w zupełności litr wystarczy
__________________


Nie każda morda pasuje do FORDA
padre_vito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 12:59   #6
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Ooo dzięki kolego! Jakimś cudem nie dotarłem do tamtego tematu...

Czyli wychodzi na to, że powinienem kupić dwa litry (żeby wypłukać w pełni ten stary płyn - może i litr by starczył, ale 200 mililitrów to niezbyt wielki zapas), i tak też chyba zrobię. Dziękować! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No chyba, że te "zapasowe" 200 ml wystarczy do przepłukania? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:

Zadzwoniłem do ASO Forda. Koleś po głosie był mocno zdziwiony że ktoś dzwoni z takim pytaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale stwierdził (choć niezbyt pewnie), że litr powinien wystarczyć.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 28-03-2012 o 13:11
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 14:49   #7
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Wlasnie przed chwila wymienilem plyn w ukladzie.Kupilem butelke 1L i wystarcza w zupelnosci.Zdolalem wyplukac caly stary plyn,zonka tak krecila kierownica az zaczal wylatywac swierzy czerwony.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 14:57   #8
padre_vito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 ZETEC-E
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

200ml starczy na spokojnie

wystarczy jak ktoś będzie kręcił kółkiem aż poleci świeży płyn i powinna być gitara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________


Nie każda morda pasuje do FORDA
padre_vito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 15:02   #9
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

Cytat:
Napisał padre_vito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
200ml starczy na spokojnie
Ale na co ?Do wyplukania ukladu ?Stanowczo za malo,dopiero jak koncowke z butelki 1 litrowej wlelalem to zaczal wylewac sie swierzy plyn.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 15:30   #10
padre_vito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 ZETEC-E
Rocznik: 1996
Postów: 21
Domyślnie Odp: Pojemność układu wspomagania kierownicy - jaka jest?

może źle wyraziłem swoją myśl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

skoro wlewasz do zbiornika 1L nowego płynu ,a pojemność zbiornika to 0.8L,to w takim wypadku 0.2L które się wyleje powinno wystarczyć do przepłukania
__________________


Nie każda morda pasuje do FORDA
padre_vito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
układ kierowniczy , wspomaganie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.