Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2012, 08:33   #1
mrynkiewicz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK I
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 1994
Postów: 7
Question zapiekające się (?) hamulce

Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i mógłby podpowiedzieć coś.

Otóż, po 2-3 dniach postoju samochodu, gdy ruszam, to muszę mocniej dodać gazu, bo w tylnym prawym kole (takie przynajmniej mam wrażenie, że to właśnie ono) jest jakby zaciśnięty hamulec. Dodaje gazu, w okolicach wspomnianego koła słychać stuknięcie/huk tak jakby "odklejanego" na siłę hamulca i potem już wszystko jest ok.

Zaznaczam, że nie używam hamulca ręcznego, więc to nie jest kwestia zablokowania się hamulca na tylnym kole z tego powodu.

Samochód już dwa razy był z tym problemem w warsztacie, za każdym razem skończyło się na przeglądzie hamulców, ewentualnie czyszczeniu ich i uzyskiwałem informację, że nie znaleźli nic niepokojącego. Ale problem dalej występuje...

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

mrynkiewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:44   #2
czarekessi
ford::average
 
Avatar czarekessi
 
Imię: czarek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: lodz-strykow
Model: mondeo mk2 ,mk3
Silnik: 1.8 zetec,1.8 duratec
Rocznik: 1996, 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: zapiekające się (?) hamulce

a masz z tylu tarcze czy bebny? ja w swoim mondeo mam tarcze na tyle i mialem kiedys podobnie winne byly klocki ktore w zacisku ciezko chodzily rdza blokowala swobodne poruszanie sie klocka dodatkowa na tloczku mialem wzery i tez ciezko chodzil , przy ruszanie bylo wrazenie jakby reczny byl zaciagniety, sprawdz klocki , zacisk czy luzno chodzi i tloczek czy niema wżerów
czarekessi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec , hamulec ręczny , koło tylne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.