Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2014, 18:57   #1
ustralith
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo III kombi
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Grzeje się tylne koło

Witam. Wiem, że na forum jest kilka podobnych tematów aczkolwiek mój wydaje się nieco inny. Dodam dla uściślenia, że chodzi o lewe tylne koło w kombi z 2004r.
Zostały rozebrane wyczyszczone i przesmarowane prowadnice zacisku hamulca oraz tłoczka. Założone nowe łożysko SKF. I niestety koło nadal się grzeje wystarczy przejechać z 10km po mieście.
Byłem na stacji diagnostycznej, oba koła mają identyczne opory toczenia, również siła hamowania jest jednakowa. Jednym słowem diagnosta nie stwierdził istotnych różnic. Stwierdził jedynie, że przyczyną może być przewód hamulcowy lub uszczelka tłoczka. Ale wtedy chyba wyszły by różnice na sile hamowania przy odpuszczaniu hamulca, choć mówi że możliwe, że akurat w tym momencie hamulec działał poprawnie. Mechanik stwierdził, że według niego tłoczek "lekko chodzi". Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną? Możliwe żeby nowe łożysko grzało się samo z siebie?

ustralith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 20:34   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

a płyn hamulcowy to kiedy wymieniałeś w całym układzie , ewentualnie giętki przewód hamulcowy,
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 21:17   #3
elKubello
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125
Rocznik: 2009
Postów: 86
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Od paru dni walczę z tym z przodu z prawej strony. Wymienione wszystkie gumy zacisku i wszystko lekko chodzi, łożysko w porządku, auto się toczy, siła hamowania różnica 3% a koło gorące jak piec. Wszystko wskazuje na przewód... prawdopodobnie.. bo jak nie to nie mam pojęcia.
elKubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 22:28   #4
ustralith
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo III kombi
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Cytat:
a płyn hamulcowy to kiedy wymieniałeś w całym układzie , ewentualnie giętki przewód hamulcowy,
3 lata temu były wymieniane przewody z tyłu, ale nie wiem czy mi zaleli stary płyn czy nowy.
ustralith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 10:31   #5
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Sprawdź prowadnice zacisku czy luźno pracują. Nie mam tutaj na myśli samego zacisku, ale same prowadnice. Na jednej z nich jest założona gumka. Jak dasz za dużo smaru i ta gumka będzie stara to zablokuje prowadnicę i będziesz mieć efekt w postaci grzania tarczy. Wymień ją i nie nałóż tylko trochę smaru. Ja miałem dokładnie taki przypadek.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 11:28   #6
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Albo dokładnie wyczyść prowadnice i tuleje prowadnic i przesmaruj płynem hamulcowym.

Zwróć uwagę czy osłonki gumowe prowadnic nie są popękane.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 10:34   #7
ustralith
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo III kombi
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Cytat:
Napisał elKubello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od paru dni walczę z tym z przodu z prawej strony. Wymienione wszystkie gumy zacisku i wszystko lekko chodzi, łożysko w porządku, auto się toczy, siła hamowania różnica 3% a koło gorące jak piec. Wszystko wskazuje na przewód... prawdopodobnie.. bo jak nie to nie mam pojęcia.
I co pomogła wymiana? bo mi nie... Zostały jeszcze uszczelki ale panowie mechanicy nie mowili zeby cos z nimi było nie tak
ustralith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 13:23   #8
zales
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

piszesz że wyczyściłeś prowadnice zacisku i tłoczka, a czy sprawdziłeś linkę od ręcznego i dźwignię w zacisku która pracuje z ręcznym? Z tego co wiem to to jest główna bolączka FORDów jeżeli chodzi o grzanie się koła. Jeżeli po 10km jest już gorące, to wykluczył bym łożysko, a zajął się regeneracją CAŁEGO zacisku.

Sam jestem po podobnej walce. Zacisk rozbierany czyszczony i smarowany, a koło nadal się grzało i po nagrzaniu wydawało lekki pisk. Prawe za to było chłodne, ale łożysko huczało. Wczoraj zmieniłem piasty (obydwie L+P) i na razie nic nie huczy i koła są chłodne.
zales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 13:49   #9
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Albo po prostu linka od ręcznego lekko trzyma
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 14:35   #10
zales
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Grzeje się tylne koło

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo po prostu linka od ręcznego lekko trzyma
No mówiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
grzeje się , hamulec , łożysko , tył


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.