Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2018, 21:00   #1
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie 2.0TDCI Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Koledzy, potrzebuję pomocy w dobrze znanym temacie z katalizatorem - błąd P0420. Mam od nowości FF MK3 z 2011, 1.6 105KM, przejechane 162 tys. km.

Od ok. 2-3 tys. coraz częściej pojawia się CHECK ENGINE i błąd P0420 (niska wydajność katalizatora). Samodzielnie zrobiłem programem FORSCAN sprawdzenie pracy sond lambda. Na rozgrzanym silniku, na postoju, wykresy się pokrywają. Do postu dołączam zrzut ekranu. Świece zapłonowe wymieniłem 10 tys. km temu, teraz sprawdzałem i wyglądają prawidłowo, nie ma oznak złego spalania. Tankuję tylko PB98 na markowych cały czas tych samych stacjach. Poza lampką CHECK ENGINE i błędem P0420, raczej nie ma żadnych innych objawów. Spalanie prawidłowe, przyspieszenie również. Może ze 2 razy na zimnym silniku odczułem takie delikatne chwilowe dławienie się silnika.

Byłem w miejscowym serwisie Bosch Service w celu potwierdzenia diagnozy. Powiedzieli mi to samo, katalizator do wymiany. Pokazali też pokrywające się wykresy sond lambda. Niestety nie mają możliwości dobrania jakiegoś zamiennika.

Nie przedłużając ... serdeczna prośba o podpowiedź jak dalej zabrać się za ten temat. Pytałem w różnych ASO, to koszt całej operacji wyceniali mi na 3-4 tys. zł. Czy mogę coś jeszcze we własnym zakresie sprawdzić?

Czy ktoś ma to już za sobą i może polecić jakie rozwiązanie wybrał - regenerowany katalizator czy może dedykowany zamiennik (jakiej firmy), a może jakiś używany katalizator z aukcji?

Z regenerowanych znalazłem coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem, że temat wielokrotnie występuje na forum, ale tak do końca nie znalazłem osoby, albo nie mogłem znaleźć, która ten temat porządnie zakończyła. Może ktoś z woj. podkarpackiego/lubelskiego polecić fachowców w tym temacie. Nie interesują mnie żadne rozwiązania typu tulejki, emulatory czy wycinanie katalizatora.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sondy_postoj_rozgrzany_silnik.jpg (95.8 KB, 199 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez rychlakdesign ; 07-05-2018 o 21:27
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 21:48   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,991
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania problemu

Ja wyrwałem używkę za bodajże 200zł, zaryzykowałem i włożyłem do swojego auta, od 10 000km mam spokój. Możesz również spróbować założyć tulejkę, tzw. emulator na drugą sondę lambda, niektórym to pomoło
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:11   #3
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Ori sonda to bosch z napisem Ford. Ostatnio wymienilem pierwszą i zapłaciłem całe 260zl za bosch. Dodawałem nawet zdjecia w ktoryms temacie ori sondy i tej bosch.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:16   #4
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ori sonda to bosch z napisem Ford. Ostatnio wymienilem pierwszą i zapłaciłem całe 260zl za bosch. Dodawałem nawet zdjecia w ktoryms temacie ori sondy i tej bosch.
lukaszooo, a dlaczego wymieniłeś tą pierwszą sondę lambda? Czy też miałeś błąd P0420, czy konkretnie błąd dotyczący tej sondy? Czy można jakoś samodzielnie (Forscan) zdiagnozować czy te sondy pracują prawidłowo? Jedynie to mi jeszcze nie daje spokoju zanim się wezmę za wymianę katalizatora.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:21   #5
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,991
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Jeśli wykres drugiej sondy pokrywa się z pierwszą, to ewidentnie jest walnięty katalizator. Oznacza to, że zawartość tlenu w spalinach przed i za katalizatorem jest dokładnie taka sama, czyli katalizator utracił swoje właściwości
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:28   #6
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wykres drugiej sondy pokrywa się z pierwszą, to ewidentnie jest walnięty katalizator. Oznacza to, że zawartość tlenu w spalinach przed i za katalizatorem jest dokładnie taka sama, czyli katalizator utracił swoje właściwości
Czyli mam odpuścić i nie ma co drążyć tematu działania sond lambda.

A czy ktoś miał styczność z katalizatorami dedykowanymi takich firm jak BOSAL, JMJ? Czy do tego mojego modelu są takie? Szukam cały czas po sieci. Na chwilę obecną mam tylko namiary na tą firmę, co sprzedaje regenerowane katalizatory - kalinski.pl. Zamienników nie mogę znaleźć.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:43   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Można dać adapter emulator katalizatora i powinien check zniknąć. Najtańsze (adapter kilkanaście zł i montaż jako podkładka do sondy lambda) i najprostsze rozwiązanie o ile kat nie jest zapchany, można wstawić też kata sportowego np. magnaflow za 400-500zł będzie obniżał emisje i trochę doda mocy na wyższych obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualnie wybebeszyć kata jak jest zapchany

Zamienniki jakichkolwiek części układu wydechowego bym sobie odpuścił, no chyba, że planujesz auto sprzedać za pół roku. To już lepiej kupić używkę z gwarancją rozruchową, jest dużo większa szansa, że pojeździ dłużej.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:49   #8
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można dać adapter emulator katalizatora i powinien check zniknąć. Najtańsze (adapter kilkanaście zł i montaż jako podkładka do sondy lambda) i najprostsze rozwiązanie o ile kat nie jest zapchany, można wstawić też kata sportowego np. magnaflow za 400-500zł będzie obniżał emisje i trochę doda mocy na wyższych obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ewentualnie wybebeszyć kata jak jest zapchany

Zamienniki jakichkolwiek części układu wydechowego bym sobie odpuścił, no chyba, że planujesz auto sprzedać za pół roku. To już lepiej kupić używkę z gwarancją rozruchową, jest dużo większa szansa, że pojeździ dłużej.
Dzięki za podpowiedź. Właśnie chcę ten temat załatwić jak najlepiej, bo samochód planuję jeszcze trochę u siebie użytkować.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 23:51   #9
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

U mnie na poczatku byl bląd 0420, bylem w aso i odrazu do wymiany kat, odpuściłem. Po paru skasowaniach zaczeło wywalać błąd rzad1 bank1 na przemian z 0420. Sondy pokazywały niby dobrze. Zaryzykowałem 260zl i puki co problem nie wrocił. Zamiennik denso kosztował chyba 180zl, bosch 260zl i sonda bosch na 100% idzie na pierwszy montaż.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 06:59   #10
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,991
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Zamienniki Bosala i inne ponoć mają taki problem, że check wraca po około 3-5 tys km. Oczywiście są osoby, które są zadowolone, ale myślę, że nie warto ryzykować. Skoro nie odczuwasz spadku mocy ani zwiększonego zużycia paliwa, to kat nie jest zapchany, po prostu się "skończył". Najtaniej zacząć od włożenia emulatora, jeśli to nie pomoże, to warto kupić używany katalizator z gwarancją rozruchową. Po montażu, mimo że check nie będzie wywalał warto sprawdzić działanie drugiej sondy lambda, czy przypadkiem nie kupiliśmy już kończącego się kata. Jeśli tak, to zwrot.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.