Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2020, 11:56   #401
Christophoro79
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford USA Fusion SE
Silnik: 2,5 l
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał wasi69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Christophoro79 polecił głośniki JL AUDIO C1-650 ... do nich nie trzeba żadnego wzmacniacza? Nie jestem jakimś super audiofilem i nie będzie to auto pokazowe, ale na miłość boską niech te papiery już przestaną pierdzieć do ucha... Ironi, ACDC, Metallica wszyscy by wyrwali te głośniki z drzwi gdyby się dowiedzieli na czym ich słucham xDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drzwi wygłuszę tymi matami samoprzylepnymi, bo rozbierałem je już raz do wymiany lusterek składanych więc to pestka..
Jak na moje ucho, różnica jest spora w stosunku do fabrycznych.
Mają one jedynie 50 W RMS i fabryczne radio daje im radę. Specjalnie nie brałem mocniejszych. Procesor DSP z wzmacniaczem, który zamówiłem, również powinien dać im radę (ma około 45 W x 4 RMS), a dodatkowo wszystko dostroję jeszcze. Zależy mi na jakości dźwięku, nie na hałasie.
Jak zamontuję już ten DSP, wtedy będę się zastanawiał, czy warto jeszcze mały sub do bagażnika włożyć.

Samochód który kupiłem jest tzw. DUB Edition. Niestety poprzedni właściciel (albo pośrednik) wypruł, co się dało. Zostały wygłuszenia, jakieś podświetlenia ledowe, a w bagażniku odcięty kabel masy od wzmacniacza grubości kciuka... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie była tam szafa grająca.

Christophoro79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 13:25   #402
Christophoro79
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford USA Fusion SE
Silnik: 2,5 l
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Dzisiaj dotarł procesor PUZU C31.
W sumie szybko, 2 tygodnie od zamówienia. Niestety PP się przyczepiła i musiałem jeszcze VAT zapłacić. To i tak około 40% ceny tego, co u nas.

Procesor zamontowałem, mieści się spokojnie w schowku. Trzeba pamiętać, żeby od razu zamówić odpowiednią wiązkę T. Wtedy rzeczywiście Plug&Play.

Wszystko działa. Na tę chwilę ustawiłem jedynie czasy opóźnień i odjąłem 18 dB na głośności, ponieważ przy głośnikach, które mam, było jej trochę za dużo. Efekt już mnie zadowala.

Nie miałem jeszcze czasu ustawić parametrów EQ. Zrobię to z wykorzystaniem REW wkrótce, z dostrojeniem na ucho, jeśli będzie taka potrzeba.
Christophoro79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 13:31   #403
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Super. Czyli do ceny trzeba 23% ?
Masz może fotki z instalacji?
Czekam na szerszą recenzję.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 13:44   #404
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Christophoro79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj dotarł procesor PUZU C31.
W sumie szybko, 2 tygodnie od zamówienia. Niestety PP się przyczepiła i musiałem jeszcze VAT zapłacić. To i tak około 40% ceny tego, co u nas.

Procesor zamontowałem, mieści się spokojnie w schowku. Trzeba pamiętać, żeby od razu zamówić odpowiednią wiązkę T. Wtedy rzeczywiście Plug&Play.

Wszystko działa. Na tę chwilę ustawiłem jedynie czasy opóźnień i odjąłem 18 dB na głośności, ponieważ przy głośnikach, które mam, było jej trochę za dużo. Efekt już mnie zadowala.

Nie miałem jeszcze czasu ustawić parametrów EQ. Zrobię to z wykorzystaniem REW wkrótce, z dostrojeniem na ucho, jeśli będzie taka potrzeba.
Tu masz jak mniej więcej ustawić ja się nim kierowałem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bez jego pomocy nie zbytnio mi szło, byłem za chciwy i chciałem wykrzesać jak najwięcej i to nie był dobry pomysł.
Urządzenie naprawdę ma swój potencjał
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 18:35   #405
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super. Czyli do ceny trzeba 23% ?
Masz może fotki z instalacji?
Czekam na szerszą recenzję.
To jest Plug&Play NIE ma żadnej kombinacji .
No chyba że przeciągnąć wiązkę do schowka
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 19:38   #406
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Yaris a jak z szumami własnymi tego procesora?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 20:34   #407
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yaris a jak z szumami własnymi tego procesora?
To co zauważyłem przed zmianą głośników mogłem minimalnie ustawić korektor tzn basy były super ale z wysokimi tonami był problem nastąpiły szumy przy braku dźwięku. Za bardzo chciałem wyciągnąć z 25w głośników. Ale bez obaw przy sensownym ustawieniu przy orginalnych głośnikach wystarczy APK na telefon i sytuacja zmienia się diametralnie jakość dźwięku WOW poprostu zaje....a . Gdy wymienisz głośniki na coś lepszego wtedy użyj komputera by poprawnie ustawić przód i tył oraz opóźnienia. Ja osobiście polecam ja kupiłem C7 ale c31 jest lepszy pod względem liczby ustawień i też polecam kolega jest też zadowolony .
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 22:14   #408
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Kolego yaris1 na jakie głośniki zmieniłeś fordowski zestaw?
Jaką apkę masz na myśli pisząc o poprawie jakości dźwięku?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 23:14   #409
Christophoro79
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford USA Fusion SE
Silnik: 2,5 l
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Tak, 23% VAT. Cło 0%.
Myślę, że po prostu na mnie trafiło, ponieważ to 1. przypadek, żeby mi dostawę wstrzymali. Musiałem dosłać skan oferty / rachunek oraz dowód płatności.

Fotek brak. Po prostu wpiąłem w fabryczną instalację, kabel przeciągnąłem do schowka i tam teraz Puzu leży.

Do dostrojenia użyję Room Equalizer Wizard. Sprawdził się bardzo dobrze przy budowie kolumn stacjonarnych, tu też da radę.
Na tym filmie widać, jak krok po kroku ustawić DSP.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli chodzi o szum własny, to jest przy cichym graniu. Ale nic poza ustawieniem opóźnień jeszcze nie robiłem, więc pewnie zmieni się to po dostrojeniu.
Christophoro79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 10:09   #410
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego yaris1 na jakie głośniki zmieniłeś fordowski zestaw?
Jaką apkę masz na myśli pisząc o poprawie jakości dźwięku?
Głośniki Alpine.
Aplikacje na komputer i na smartfona jest do pobrania ze strony producenta puzu .
Ważne żeby przed podłączeniem wzmacniacza wyzerować korektor w radiu na FLAT
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.