Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2018, 17:17   #51
Senior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Opony Dunlop Blue Response 16" pojechały na reklamację, czekam na jej wynik.
Warsztat pożyczył mi 16" felgi Forda (śnieżynki) i zimówki Dunlop i... na tym zestawie nie było wahnięć kierownicy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pojawiały się przy hamowaniu z dużych prędkości, przy zjazdach z ekspresówek...
Mój plan, to wymiana wysłużonych już tylnych hamulców (przednie już zrobione) + dokładne czyszczenie powierzchni styku gdzie się da.
Dodam, że u mnie te wahnięcia nie przenoszą się na karoserię, pasażerowie nic nie czują.

Zaprzyjaźniony i dobry Pan Diagnosta na badaniu mojego zawieszenia stwierdził, że wszystko jest OK. Dodatkowo powiedział, że dziś to już 3 Ford, który ma takie niezdiagnozowane problemy.
Wcześniej badał jakąś Fokę, w której właściciel wymienił kompletne zawieszenie i dalej miał latającą kierownicę
Teoria Diagnosty jest taka, że pompa wspomagania nie podaje równego ciśnienia na oba drążki kierownicze, w efekcie powstaje luz i zaczyna telepać kierownicą. Po pojawieniu się zakrętu i skręceniu kierownicą jedna strona "dopompowuje" się i luz jest kasowany, przestaje bić.

Pytanie, gdzie i jak to sprawdzić?

Póki co nie odpuszczam, będę się odzywał. Pozdrowienia!


Ostatnio edytowane przez Senior ; 08-08-2018 o 17:25
Senior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 18:20   #52
mpDante
ford::beginner
 
Avatar mpDante
 
Imię: M.
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Polkowice
Model: Insignia ST OPC-Line (FL)
Silnik: 2.0 CDTI [163 KM]
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Spotkałem się już z teorią, że może to być "krzyżak" w skrzyni biegów od prawej półosi...

U mnie zakręty nie mają wpływu na te drgania. Opony 18" oddawałem do reklamacji we wrześniu i założyłem potem nowe zimówki na nieoryginalnych felgach 16" i przejeździłem zimę właściwie bezproblemowo, w tym czasie wymieniając uszczelniacz półosi... teraz już jak miałem możliwość założenia na przód zimówek, nie było różnicy między tym co na letnich.

Jeszcze trochę i się przyzwyczaję do tych drgań, tym bardziej, że nie zawsze są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może czas podjechać do ASO, może mają jakieś doświadczenie... ktoś próbował?
mpDante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 18:47   #53
Senior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Jest duży postęp w mojej sprawie.
Jestem po wymianie Dunlopów na inny komplet, ale tym razem zdecydowałem się na Hankook Ventus Prime 3. Efekty?
Zanik bicia w 99 % "przypadków"!
Przejechaełm na Hankookach już 900 km i tylko 3 - 4 razy miałem ledwo wyczuwalne wahnięcia kierownicy. Różnica na plus jest znaczna i czuć to od razu po ruszeniu, aż do prędkości autostradowych, S-max jedzie prosto, nie myszkuje.
Moje tarcze mają bicia w górnej granicy normy, liczę na to, że po ich wymianie, ten 1% przypadków zostanie skasowany.

Chcę polecić tym samym warsztat Tujko w Gdańsku, Trakt Św. Wojciecha.
Szef zakładu poświęcił mi dużo czasu, żeby zdiagnozować problem. Panowie przy tym wykazali się dociekliwością i cierpliwością. Nie miałem żadnego problemu z reklamacją zakupionych wcześniej Dunlopów.
Senior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 11:30   #54
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Ja również od jakiegoś czasu zacząłem walkę z drganiami na kierownicy. Na stalowych kołach zimowych było to praktycznie niewyczuwalne. Dopiero, gdy założyłem alufelgi 17” z oponami Dunlop Bluresponse zaczął się problem. Jedna opona mi pękła w sposób zagrażający bezpieczeństwu, więc kupiłem dwie nowe na przód i wtedy właściwie problem się nasilił. Bicie jest odczuwalne przy pewnych prędkościach (przyspieszanie czy hamowanie nie ma wpływu). Opony przeważane 2 razy. Odsyłane na reklamacje (nie została uznana, producent uznał, że jest w granicach normy). Jutro przeważam po raz trzeci i zaczynam eliminować ew. przyczyny.

Co zrobiłem do tej pory:
1) Wymiana tarcz (Zimmermann) i klocków (EBC GreenStuff) z przodu – w ASO,
2) Dwukrotne przeważnie kół,
3) Reklamacja dwóch nowych opon Dunlop (nie została uznana, niby mieszczą się w normie).


Co planuję zrobić w niedalekiej przyszłości:
1) Wymiana wahaczy przednich (Lemforder) – chyba, że da się wymienić same tuleje?
2) Wymiana cukierków z tyłu (OE Ford) – tu pytanie co warto wymienić razem z cukierkami (oprócz śrub do regulacji oczywiście), bo i tak później geometrię trzeba zrobić.

Dodam, że znacznie mniej (czasem w ogóle) było to odczuwalne na „starych” oponach, kiedy nowe odesłałem na reklamację.
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 09:40   #55
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Też mam bicie kierownicy na Dunlopach Bluresponse. Na zimówkach Nokian i wcześniejszych letnich Continental zero problemów. Zawieszenie samochodu sprawdzone i zero problemów, geometria także. Tarcze i klocki nowe. Wyważane parokrotnie.

Mechanicy mówią że opony są wadliwe (na oko widać bicie na boki) ale Dunlop reklamacji nie uznaje...

Wczoraj założyłem te opony na 3 sezon i... nie da się jeździć po mieście bo kierownicę wyrywa. Już planuję kupić inne (nie mam czasu ani nerwów do walki z Dunlopem), jeśli się okaże że drgania nie występują, to Dunlopy idą na śmietnik i ten producent jest u mnie skreślony.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 19:47   #56
Szczyglaty
ford::average
 
Avatar Szczyglaty
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mława
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 162
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Opiszę wam mój przypadek.
Zachciało mi się wymiany amortyzatorów, sprężyn, elementów mcpersona.
Przed wymianą miałem już koła letnie 17" Felgi Racing Line (Chińskie nowe 1 rok ze mną) opony nexen 225/50 już 4 sezon (2 już do wymiany praktycznie są na tyle) - Absolutnie zero bicia, drgań itp wszystko cacy.

Po wymianie amorków, sprężyn itd. te same koła - wystąpiło drganie i trzęsienie całego nadwozia... Mechanik stwierdził że osłona przegubu wew. lewego.

Wymiana osłony - 3 dni jeżdżenia to samo...
Zamówiłem półoś lewą GSP - wymiana w piątek. Zero drgań budy prędkość testowa max 90 km/h. Sobota wyjazd do Gdańska wjeżdżam na S7 - i zaczęła bić kierownica na boki aż mi przedramiona spuchły - zero drgań w nadwoziu tylko kierownica.
WTF?

Mechanik mówi opony/felgi?

3 Wulkanizacje wydane 250 zł na nie pamiętam ile przekładek...
Podsumowanie:
2 nowe opony Nexen na przód 2 w dobrym stanie - Drga kiera
2 letnie nowe z przodu 2 zimowe z tyłu: Drga Kiera
2 letnie używki z przodu 2 zimowe z tyłu Drga Kiera
Inne opony letnie Dunlop 225/55 na moich alusach - Drga kiera
Set Up Zimowy - felgi 16" Stal opony 215/45 Matador - Zero drgań!

Jutro wymiana alufelg na inne.

Nerwy mi puszczają zwłaszcza że przy tak wielu przekładkach mam piasty z przodu obie do wymiany. Lewa - 1 szpilka zerwany gwint; Prawa - 2 szpilki ułamane
3 nakrętki do wywalenia.

O CO CHODZI? Ratunku... W Działdowie naprawiają felgi- poprosiłem o sprawdzenie na wyważarce kół letnich - ZERO BICIA, felgi żyleta, opony OK. Pan sprawdził lewe koło czy nie ma luzu (tam gdzie pół oś wymieniona na nową, i mówi że jest lekki, mój Mechanik mówi że nie ma)

Dodatkowy objaw po wymianie pół osi to stuknięcie przy puszczaniu gazu

Obecnie jeżdżę na zimówkach...

Ostatnio edytowane przez Szczyglaty ; 14-06-2019 o 20:00
Szczyglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 14:18   #57
Szczyglaty
ford::average
 
Avatar Szczyglaty
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mława
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 162
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

A więc...
Racing Line nie do Smaxa - osobówki OK, pomimo że felgi proste i dadzą się wyważyć to trzeba dobierać do felg nakrętki oraz pierścienie centrujące szybko się zużywają.
Po wydanie 300 zł na wulkanizacji i podmianie na inne koła - ogarnąłem oryginalne Ronale Forda a Racing Line idą na sprzedaż bo będą stwarzały mi problemy przy tak dużym aucie. Opony wszystkie OK. Już nic nie bije.

Ostatnio edytowane przez Szczyglaty ; 21-07-2019 o 10:48
Szczyglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 08:37   #58
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Marcin L. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam bicie kierownicy na Dunlopach Bluresponse. Na zimówkach Nokian i wcześniejszych letnich Continental zero problemów. Zawieszenie samochodu sprawdzone i zero problemów, geometria także. Tarcze i klocki nowe. Wyważane parokrotnie.

Mechanicy mówią że opony są wadliwe (na oko widać bicie na boki) ale Dunlop reklamacji nie uznaje...

Wczoraj założyłem te opony na 3 sezon i... nie da się jeździć po mieście bo kierownicę wyrywa. Już planuję kupić inne (nie mam czasu ani nerwów do walki z Dunlopem), jeśli się okaże że drgania nie występują, to Dunlopy idą na śmietnik i ten producent jest u mnie skreślony.
U mnie ten sam problem z nowymi Sport Maxx RT2. W zeszłym roku jeździłem bezproblemowo na Nokianach (autko miało te opony w momencie zakupu). Całą zimę przejeździłem na Dębicach także bez jakichkolwiek problemów. W kwietniu zakupiłem w/w opony marki #DUNLOP. W czasie ich montażu (w dwóch serwisach stwierdzili że cały komplet ma wadę fabryczną -brak możliwości wyważenia) autem nie dało się w ogóle jeździć, bicia na kierownicy, auto podskakiwało, serwisanci kilkukrotnie wyważali itp. Wrzuciłem z powrotem zimówki i problem ustąpił, a w dniu 15.04 zwróciłem ten komplet do sklepu i zaczęło się oczekiwanie na decyzję.. Dunlop przyznał się do wady dwóch opon, ich zdaniem druga para jest dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (dziwne bo serwisanci w polecanym przez nich zakładzie wulkanizacyjnym stwierdzili, że 3 nadają się do kosza a jedna ma jeszcze szanse że po przejeżdżeniu kilkuset kilometrów wyważy się). Teraz po dwóch miesiącach czekam na ich zwrot - mam dostać nową parę i dwie z poprzedniego kompletu. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem mogłem zażądać zwrotu 900 zł i dwie zutylizować bo przy takiej jakości obsługi klienta-mam na myśli czas rozpatrywania reklamacji, odwołań sprawa zakończy się chyba pod koniec roku... Nie chcę już mysleć ile jestem w plecy, montaż, wyważanie, demontaż.. Jedno jest pewne nigdy więcej nie kupię opon tej firmy!
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 09:42   #59
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Ja po mojej reklamacji też skreśliłem Dunlop/Goodyear. Wszystkim będę odradzał markę!
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 10:48   #60
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Ciekawe jak liczą zwrot ? Czy parami ... czy tylko za sztukę . Przy reklamacji np. amortyzatorów jak jeden siądzie to przysyłają 2 szt. czyli przysyłają parami na jednej osi, bo nie może być żadnej różnicy na ucisku / zużyciu. Myślę że w przypadku opon powinno być podobnie identyczny bieżnik i DOT. Z tej samej serii.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.